Manuka med a 4 spôsoby, ako s ním variť

Obľúbili ste si Manuka med a radi by ste ho viac využili vo svojej kuchyni?

Použite ho nielen pri bežnej konzumácii, ale aj pri pečení, príprave nápojov, raňajkách alebo príprave omáčok a dresingov.

4 tipy ako využit manuka med 290

Okrem toho, že si ho dáte iba tak, na lyžičku, alebo ho „šupnete“ do čaju, môžete ho využiť aj rôznymi inými spôsobmi – pri pečení, príprave nápojov, raňajkách alebo príprave omáčok a dresingov.Výnimočnosť Manuka medu spočíva v silnejšej a hlbšej chuti, než na akú ste zvyknutí pri ostatných medoch. Je takisto o niečo menej sladší, viskóznejší a mierne horkejší. No ak chcete mať dočinenia s pravým Manuka medom, dávajte si pozor na to, aký si kúpite. Nie všetky Manuka medy sú skutočne pravé.Manuka med môžete používať v kuchyni rovnako, ako aj iné medy. Nevýhodou, oproti iným druhom je  nižšia sladkosť a v neposlednom rade aj jeho cena.  

Manuka med a pečenie

Pri pečení neodporúčame používať (Manuka) med ako primárnym sladidlom. Jeho hlavnou výhodou bude jemnejšia sladkosť a výraznejšia medová chuť. Medzi veľmi obľúbené recepty na pečenie patrí banánový, cuketový či celozrnný chlieb, cheescake alebo rôzne zákusky a náplne do koláčov.

Nápoje s Manuka medom

Máte radi kokteily a limonády? Alebo ste čajíčkár či kávičkár? Ak áno, skúste nahradiť doterajšie sladidlá pravým Manuka medom. Oproti štandardnému medu získate silnejšiu a intenzívnejšiu chuť, s ktorou vám nebude sladko až za ušami.  

Začnite deň s Manuka medom

Hovorí sa, že raňajky sú základ. Zakomponujte do svojho raňajkového menu Manuka med. Môžete si ho napríklad primiešať do jogurtu či cereálií. Je ideálny v kombinácii s tropickým ovocím ako napríklad ananás, banán a kokos. Alebo si ho jednoducho natrite na toast, vafle alebo na pečivo.

Je to len na vás – experimentovaniu sa tu medze nekladú.

Omáčky a dresingy á la Manuka med

Med je vhodnou ingredienciou aj na prípravu barbecue omáčok a dresingov k mäsu alebo zelenine. S Manuka medom si môžete osladiť aj rôzne domáce šalátové omáčky a ďalšie zálievky, ktoré nielenže budú mať znamenitú chuť, ale prispejú aj k vášmu zdraviu a pohode.

Náš tip:

Rôzne recepty s použitím Manuka medu nájdete v našej sekcií. 

4 recepty na chrípku a prechladnutie s Manuka medom

4 recepty na chrípku a prechladnutie

Prichystali sme pre vás 4 recepty na prevenciu, liečenie chrípky a nepríjemného prechladnutia, s ktorým mnohí z nás bojujeme nielen v jesenných a zimných mesiacoch.

jednoduché recepty Manuka medom

Celý zoznam manuka receptov

Pozývame Vás do našej špeciálnej kuchyne. Pochúťky v našom Manuka receptári sú nenáročné, chutné a zdravé, varené, studené alebo pečené. Sú určené pre malých i veľkých.

Manuka med – prírodné antibiotikum

Dobre vedieť o Manuka mede

Zoznámte sa so skutočne výnimočným novozélandským manukovým medom, alebo si rovno v sekcii o použití a dávkovaní potvrďte, či jeho potenciál využívate naplno...

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie