Manuka med a 4 spôsoby, ako s ním variť

Obľúbili ste si Manuka med a radi by ste ho viac využili vo svojej kuchyni?

Použite ho nielen pri bežnej konzumácii, ale aj pri pečení, príprave nápojov, raňajkách alebo príprave omáčok a dresingov.

4 tipy ako využit manuka med 290

Okrem toho, že si ho dáte iba tak, na lyžičku, alebo ho „šupnete“ do čaju, môžete ho využiť aj rôznymi inými spôsobmi – pri pečení, príprave nápojov, raňajkách alebo príprave omáčok a dresingov.Výnimočnosť Manuka medu spočíva v silnejšej a hlbšej chuti, než na akú ste zvyknutí pri ostatných medoch. Je takisto o niečo menej sladší, viskóznejší a mierne horkejší. No ak chcete mať dočinenia s pravým Manuka medom, dávajte si pozor na to, aký si kúpite. Nie všetky Manuka medy sú skutočne pravé.Manuka med môžete používať v kuchyni rovnako, ako aj iné medy. Nevýhodou, oproti iným druhom je  nižšia sladkosť a v neposlednom rade aj jeho cena.  

Manuka med a pečenie

Pri pečení neodporúčame používať (Manuka) med ako primárnym sladidlom. Jeho hlavnou výhodou bude jemnejšia sladkosť a výraznejšia medová chuť. Medzi veľmi obľúbené recepty na pečenie patrí banánový, cuketový či celozrnný chlieb, cheescake alebo rôzne zákusky a náplne do koláčov.

Nápoje s Manuka medom

Máte radi kokteily a limonády? Alebo ste čajíčkár či kávičkár? Ak áno, skúste nahradiť doterajšie sladidlá pravým Manuka medom. Oproti štandardnému medu získate silnejšiu a intenzívnejšiu chuť, s ktorou vám nebude sladko až za ušami.  

Začnite deň s Manuka medom

Hovorí sa, že raňajky sú základ. Zakomponujte do svojho raňajkového menu Manuka med. Môžete si ho napríklad primiešať do jogurtu či cereálií. Je ideálny v kombinácii s tropickým ovocím ako napríklad ananás, banán a kokos. Alebo si ho jednoducho natrite na toast, vafle alebo na pečivo.

Je to len na vás – experimentovaniu sa tu medze nekladú.

Omáčky a dresingy á la Manuka med

Med je vhodnou ingredienciou aj na prípravu barbecue omáčok a dresingov k mäsu alebo zelenine. S Manuka medom si môžete osladiť aj rôzne domáce šalátové omáčky a ďalšie zálievky, ktoré nielenže budú mať znamenitú chuť, ale prispejú aj k vášmu zdraviu a pohode.

Náš tip:

Rôzne recepty s použitím Manuka medu nájdete v našej sekcií. 

4 recepty na chrípku a prechladnutie s Manuka medom

4 recepty na chrípku a prechladnutie

Prichystali sme pre vás 4 recepty na prevenciu, liečenie chrípky a nepríjemného prechladnutia, s ktorým mnohí z nás bojujeme nielen v jesenných a zimných mesiacoch.

jednoduché recepty Manuka medom

Celý zoznam manuka receptov

Pozývame Vás do našej špeciálnej kuchyne. Pochúťky v našom Manuka receptári sú nenáročné, chutné a zdravé, varené, studené alebo pečené. Sú určené pre malých i veľkých.

Manuka med – prírodné antibiotikum

Dobre vedieť o Manuka mede

Zoznámte sa so skutočne výnimočným novozélandským manukovým medom, alebo si rovno v sekcii o použití a dávkovaní potvrďte, či jeho potenciál využívate naplno...