Zdroje Manuka medu

Manuka kríkyOsobité, izolované prostredie Nového Zélandu vytvára flóru s jedinečnými prírodnými látkami, ktoré majú pozoruhodný potenciál pôsobiaci na zlepšenie zdravotného stavu.

Manuka Health je spoločnosťou zrodenou a založenou na Novom Zélande a spolupracujeme s vlastníkmi pôdy, aby sme nachádzali tie najlepšie oblasti Nového Zélandu, ktoré sú zdrojom medu. Sú to miesta vzdialené od civilizácie s hustým porastom manuky, takže včely prevažne zbierajú nektár zo stromov manuky a nie z iných rastlín.

Väčšina svahov je situovaná na Severnom ostrove kvôli optimálnym poveternostným podmienkam, avšak expandujú aj na ideálne svahy s porastom manuky na južnom ostrove.

 


Jedinečná, odľahlá príroda Nového Zélandu vytvára rastlinnú ríšu so silnými prírodnými látkami.


Rozmiestnenie úľov a prevádzok Manuka Health New Zealand

Flexibilné a rôznorodé zdroje

Zdroje Manuka medu pochádzajú zo vzdialených, svahov husto porastených manukou z regiónov severnej časti Nového Zélandu a z hornej časti južného ostrova. Na zber a spracovanie technológie a helikoptéry, aby sa dostali na najodľahlejšie miesta.

Manuka Health spracováva manuka med z 20 000 vlastných úľov. Zvyšná časť medu z manuky, gurmánskeho medu, ako aj novozélandského propolisu a čerstvej materskej kašičky pochádza z dlhodobých a spoľahlivých dodávateľských zdrojov, ktoré zaručujú kvalitu na rovnakej úrovni.

Okrem toho využívajú na mieru vyvinutú monitorovaciu technológiu -  aplikáciu na sledovanie zdravia a kvitnutia manuky (Manuka Health’s GIS Bloom monitoring application) – ktorá im pomáha pochopiť, ako získať to najlepšie od včiel a z manuky. Tento systém pomáha koordinovať umiestňovanie včelstiev a načasovať rozhodnutia, rovnako ako spracovávať dôležité informácie potrebné pre celoštátne odhadnutie kvitnutia manuky.

Magický strom Manuky

Pôvodný strom manuky (Leptospermum scoparium) sa jedinečným spôsobom prispôsobil, aby sa ujal v náročných podmienkach novozélandskej prírody. Svojou húževnatosťou a odolnosťou manuka pôsobí ako prirodzený ochranca krajiny a jej regeneračný činiteľ.

Manuka má dlhú históriu a je uznávanou rastlinou s medicínskymi účinkami, ktorú novozélandskí Maori tradične používali ako liek.

Osobité kvalitatívne vlastnosti medu z manuky pochádzajú z manukového nektáru, ktorý prispieva svojimi unikátnymi prírodnými látkami k jedinečnej odlišnosti medu z manuky od ostatných druhov medu. Netreba však zabúdať na to, že nie je Manuka ako Manuka.

ZISTITE VIAC O TOMTO MIMORIADNOM MEDE

 
Manuka kvet

Kvitnutie manuka kvetov

Nedotknutá príroda Nového Zélandu

Bioaktívne zložky propolisu

Vysoká miera vystavovania UV žiareniu na Novom Zélande spôsobuje prítomnosť zaujímavých antioxidačných vlastností tunajších rastlín. Propolis je jednou z najsilnejších prírodných zlúčenín – je jedinečnou kombináciou rastlinných bioaktívnych zložiek a dômyselnosti včiel. Novozélandský propolis je známymi vysokými hladinami týchto ochranných bioaktívnych antioxidantov a atraktívnym predmetom výskumov v oblasti zdravej imunity.

VIAC O PROPOLISE

http://www.manukahealth.co.nz/en-nz/propolis/what-is-propolis/