Jar je tu: Ako udržať celú rodinu zdravú s pomocou manukového medu

Jar je tu a s ňou nielen slnečné lúče a kvitnúce záhrady, ale aj sezóna chorôb, vírusových infekcií. Ak sa aj vy tešíte na jarné radosti, ale obávate sa nepríjemností s prechladnutím, či chrípkou, ste na správnom mieste. V tomto článku sa pozrieme na jedinečné vlastnosti manukového medu a jeho úlohu pri posilňovaní imunity a boji proti rôznym problémom. Čítajte ďalej a objavte, ako môže táto prírodná sila pomôcť vašej rodine udržať sa zdravou a plnou energie počas celej jari.

Untitled design_1

Na pravidelné užívanie sa skvele hodí MGO 250+ na udržanie zdravia a posilnenie imunitného systému. Avšak, ak cítite, že sa blíži nejaká choroba, je vhodnejšie siahnuť po vyšších faktoroch MGO 400+ alebo MGO 550+ a dať si hneď malú lyžičku, kľudne aj viac krát za deň.

Aký med by nemal chýbať v domácej lekárničke?

MANUKA-MGO550-blog-150x150

Väčšie 500g balenia medov sú praktické a aj ekonomické riešenia pre celú rodinu. Nezabúdajte, že čím skôr začnete užívať manukový med, tým účinnejšie bude jeho účinkovanie pri prvých príznakoch ochorenia, ako je bolesť hrdla alebo iné nepríjemnosti.

Vďaka tomuto veľkému baleniu môžete medom menej “šetriť”, keď bude treba – dať si med hneď ako vás začne bolieť hrdlo, alebo vás stretnú iné nepríjemnosti je to najlepšie čo môžete urobiť. Zvýšite tak pravdepodobnosť, že vám pomôže a aj to, že ho budete potrebovať menej. 

Prečítajte si ako vyťažiť z Manuka medu jeho maximálny potenciál.

Prvá pomoc pri upchatom nose a nádche

Sprej do nosa s Manuka medom a Propolisom

Často mávame v tomto období aj upchatý nos, aj tu môžeme využiť silu manukového medu. Máme zákazníkov, ktorí si ho aplikujú priamo do nosa, ak by ste však chceli pohodlnejší spôsob, môžete využiť sprej do nosa s manuka medom a propolisom.

Neobsahuje alkohol, čistí a chráni nosovú dutinu, z našej skúsenosti môžeme povedať, že pocitovo nie je taký “agresívny” ako bežné spreje do nosa, keďže neobsahuje látky na stiahnutie sliznice. Je lepšie ho aplikovať častejšie počas dňa, stačí 1 – 3 "streknutia" do nosa podľa potreby. Problém s ním nemávajú ani deti, keďže v nose neštípe, môže sa používať už od 6 rokov.

Praktický ústny sprej

Sprej do úst s Manuka medom

Podobne šikovným pomocníkom je aj sprej do úst, ktorý sa hodí do každej kabelky, alebo aj do auta. Príjemne osvieži a chráni ústnu dutinu, navyše chutí dobre. Využijete ho nielen v období chorôb, ale aj na každodenné osvieženie vďaka príjemnej medovej chuti a vôni. Okrem med MGO 400+ obsahuje aj BIO30 propolis, ktorý tiež pochádza z Nového Zélandu je preto tiež jedinečný. Skvele sa hodí v tomto období pri chrípke, škriabaní v hrdle, ale aj len tak na osvieženie. Neobsahuje alkohol, môžu ho teda aj deti od 4 rokov, využiť ho tak môže celá rodina.

Nájdete ho aj v našom balíčku pre ústnu hygienu, spolu s manukovou zubnou pastou, alebo v balíčku prvá pomoc, kde sme pre vás zozbierali tie najlepšie produkty pre prekonanie chrípky, nádchy, či bolesti hrdla. V balíčkoch vás čakajú aj super zľavy, tak sa oplatí na ne pozrieť!

Niečo špeciálne na záver

Manuka Harvest, manukový čaj

Odporúčame vyskúšať aj manukový čaj. Obsahuje listy manuky, ktoré využívali aj domorodí obyvatelia Nového Zélandu Maori. Môžete si ho vychutnať počas chladných večerov, alebo aj studený počas horúcich dní.

Je bez kofeínu, takže ho môžete ho piť aj večer, alebo ho uvariť deťom. Má jemnú, čistú chuť, vylepšiť si ho môžete lyžičkou MGO 100+ alebo pridať pár kvapiek propolisu a máte hotový chutný nápoj na posilnenie imunity, prípadne na zahnanie choroby. Manukové listy takisto pomáhajú aj pri tráviacich ťažkostiach, takže poteší aj mimo chrípkového obdobia. Robievame si ho vždy keď sme chorí, len taký čistý a dá sa kľudne zaliať aj viackrát. 

Pozrite si na našej stránke sekciu Doplnky možno sa inšpirujete, narazíte na produkt, ktorý by sa hodil práve do tej vašej lekárničky. Toto sú obľúbenci u nás doma, ak ste zatiaľ skúšali len naše medy, tak by sa mohli páčiť aj vám.