Manuka med – ideálny pomocník pri popáleninách

Manuka med na popáleniny

Vedeli ste, že Manuka med nie je iba skvelým a zdravým sladidlom, ale takisto pomáha pri popáleninách?

Manuka med je známy aj ako prírodná prvá pomoc pri drobných rezných ranách a popáleninách, ktoré sa občas prihodia počas varenia alebo pečenia. Máme pre vás rady a tipy ako si efektívne poradiť pri popáleninách v kuchyni a takisto po spálení na slnku.

Vedeli ste, že Manuka med nie je iba skvelým a zdravým sladidlom, ale takisto pomáha pri rôznych druhoch popálenín?

Jedinečný novozélandský Manuka med poznajú šéfkuchári na celom svete kvôli jeho lahodnej chuti. Okrem toho je známy aj ako prírodná prvá pomoc pri drobných rezných ranách a popáleninách, ktoré sa občas prihodia počas varenia v kuchyni. Sami dobre vieme, že takéto veci sa nestávajú len významným kuchárom, ale aj tým, ktorí sa často obracajú okolo sporáka.

Ako používať Manuka med ako prírodný balzam na popáleniny?

Manuka med má prirodzené liečivé a antioxidačné vlastnosti, ktoré z neho robia unikátny balzam utišujúci bolesti po popálení rôzneho druhu. Výskum ukazuje, že pri aplikácii na pokožku pomáha vysoko kvalitný Manuka med zabrániť infekcii, poskytuje úľavu a urýchľuje prirodzené hojenie rán. Navyše vytvára ochrannú vrstvu a zabraňuje vysušeniu, ktorá pomáha predísť zjazveniu pokožky.

Manuka med na popáleniny v kuchyni

Ak sa vám stane, že sa počas varenia alebo pečenia popálite, rýchlo siahnite po Manuka mede. Najlepšie je mať ho vždy poruke! 

Čo najskôr, naneste vrstvu Manuka medu s vysokým obsahom MGO na postihnuté miesto a zakryte ho sterilnou gázou alebo leukoplastom. Tip šéfkuchára: kuchynská fólia je takisto rýchlym a spoľahlivým riešením na zakrytie popáleného miesta, pretože takto sa med na popálenine dokonale udrží. Manuka med naneste na poškodené miesto dvakrát denne, kým sa pokožka úplne nezahojí.

Manuka med – balzam na spálenie po opaľovaní

Radi sa opaľujete, ale trochu ste to na slnku prepískli? Vyrobte si svoj vlastný jednoduchý balzam na spálenú pokožku po opaľovaní. Primiešajte jednu alebo dve čajové lyžičky Manuka medu do vášho telového mlieka, krému na tvár alebo krému na ruky a naneste ho na spálené časti vášho tela. Takto pripravený balzam alebo krém poskytne rýchle uvoľnenie, ktoré utíši horúcu červenú pokožku,  zahojí ju a perfektne ju hydratuje. Tento proces „krémovania“ opakujte niekoľko dní, kým sa pokožka úplne neobnoví.