Spoločnosť Manuka Health

Experti na zdravie z prírody

Spoločnosť Manuka Health New Zealand vznikla v roku 2006 a jej založenie inšpirovali prevratné objavy vedcov, ktorí prišli na to, že včelie produkty z Nového Zélandu majú na ľudské zdravie pozoruhodné účinky. Tím nadšencov sa preto rozhodol, že o túto unikátnu liečivú silu je potrebné sa podeliť s celým svetom.

Manuka Health sa skladá, okrem 1,5 miliardy šikovných včielok, aj zo 200 ľudí, ktorí sa s láskou starajú o výrobu Manuka medu, propolisu, materskej kašičky či medu z rôznych druhov rastlín. Ten však na Slovensko nedovážame, pretože podporujeme domácich včelárov a bežný med z našej krajiny.

Na čom záleží

Výnimočná starostlivosť v Manuka Health

Na čo najvernejšom zachytení a uchovávaní živej energie z prírody Nového Zélandu v podobe kvalitných produktov.

Odborníci z Manuka Health sú lídrami vo vedeckom výskume, vo výrobe Manuka medu a propolisu. Podarilo sa im odhaliť tajomstvá týchto komplexných včelích produktov a aktuálne sa venujú neustálemu zlepšovaniu ich jemnosti a výnimočných prírodných vlastností.

K rokmi zbieraným poznatkom spoločnosti Manuka Health a ich citlivému záujmu pridávame náš profesionálny prístup. Záleží nám na tom, aby sa produkty z dielne Manuka Health dostali do vašich rúk v prvotriednej kvalite.

VIAC O ODBORNOSTI A INOVÁCIÁCH

Každý krok – od úľa cez spracovanie až po zabalenie prebieha vo vlastných prevádzkach spoločnosti Manuka Health na Novom Zélande. Výrobu starostlivo riadia experti, vďaka čomu vám môžeme ponúknuť včelie produkty, ktoré sú autentické a prémiové, ale najmä testované s dôrazom na vysokú kvalitu a čistotu. Môžete si tak byť istý, že kupujete presne to, čo vidíte na obale produktov.

KVALITA A SPÔSOB SPRACOVANIA

Na rozdiel od mnohých spoločností vyrábajúcich med Mānuka, spoločnosť Mānuka Health starostlivo zbiera a plní med do fliaš vo vlastných, špecializovaných zariadeniach. Vedia tak pozorne sledovať kvalitu v každej fáze. Starostlivé spracovanie a skladovanie s čo najmenšími zásahmi chráni med a zabezpečuje, aby si zachoval svoje jedinečné prírodné vlastnosti a mal krásnu hladkú zamatovú štruktúru.

Každé jedno balenie je opatrená dôveryhodnými nezávislými certifikátmi, ktoré využívajú pokročilé technológie na zabezpečenie dôkazu pôvodu a pravosti.  

UDRŽATEĽNOSŤ JE ZÁKLADOM 

Udržateľnosť a environmentálna zodpovednosť sú základom práce zamestnancov Manuka Health. Zaviazali sa k výrobe prvotriednych novozélandskych včelích produktov udržateľným spôsobom. Nikdy neohrozujú zdravie včiel a zabezpečujú zachovanie nedotknutej krásy novozélandskej prírody pre ďalšie generácie. 

vcelari

Tím Manuka Health je lídrom udržateľného včelárstva v rámci programu “Apiculture Excellence Programme” investuje do výskumu a inovácií s cieľom zabezpečiť najlepšie postupy pre vlastných včelárov, ale aj v prospech včelárstva na celom svete.

  • Mimo sezóny sú úľe rozmiestené po celom Novom Zélande, aby mali ľahký prístup ku kvitnúcim rastlinám, udržiavali ich zdravé a včielky tak využili svoje opeľovacie schopnosti. 
  • Celoročnvý program starostlivosti o včely a monitorovanie úľov zabezpečuje zdravé včelstvá a vysokokvalitný med.
  • Pokročilá technológia mapovania kvetov Manuka v danej oblasti zabezpečí aby nebolo umiestnených príliš veľa včelstiev na jednom mieste, včely tak budú prospreovať a zostane dostatok nektáru pre pôvodné opeľovače v oblasti.
  • V úľoh sa nikdy nepoužívajú žiadne antibiotiká ani hormóny.

Strom Manuka je taktiež skvelým regenerátorom pôdy, pomáha chrániť pred eróziou a zvysuje biodiverzitu. Podpora jeho rastu je dôležitou súčásťou činnosti Manuka Health. Pomáhajú obnovovať okrajové poľnohospodárske pôdy späť na pôvodný les a zároveň podporujú udržateľnú produkciu Manuka medu.  Do roku 2025 sa zaviazali vysadiť 1 milión stromov Manuka.