Veda a inovácie

Priekopníci v oblasti výskumu včelárskych produktov

Testovanie kvality Manuka HealthManuka Health je priekopníckou spoločnosťou v oblasti výskumu medu z manuky a propolisu. Neustále sa usiluje objavovať viac a pomocou vedy lepšie spoznávať a objavovať potenciál týchto prírodných produktov.

Už viac ako 10 rokov sa na výskume podieľajú lídri v tejto oblasti, medzi ktorými sú profesori Molan, Henle a Terao (viac sa o nich dočítate nižšie), a to je len zlomok z mnohých vedeckých partnerstiev vo svete. S ich podporou sa dajú výskum a poznatky expertov využiť pri vývoji produktov. Vďaka tomu sa rodia produkty, v ktorých si zákazníci nájdu niečo odlišné a výnimočné.

Med z manuky - MGO™ Manuka Honey

Manuka honey MGO medový plástV roku 2008  spoločnosť Manuka Health po prvý krát v histórii otestovala prítomnosť metylglyoxalu (MGO) presnou a spoľahlivou metódou ohodnotenia medu z manuky. Jej základ dali vedeckovýskumní patrneri v Nemecku.

Podarilo sa im objaviť látku metylglyoxal, ktorý sa prirodzene vyskytuje v mede z manuky. A to bol prevrat, keďže vedci vo svete sa celé roky snažili rozlúsknuť „magickú ingredienciu manuky“, ktorá dáva medu z manuky jeho výnimočné vlastnosti. Vedecká spolupráca v oblasti výskumu pokračuje aj naďalej, pretože ľudia v Manuka Health chcú tento pozoruhodný prírodný produkt hlbšie spoznať a pochopiť.

ZISTITE VIAC O MGO

BIO™ Propolis z Nového Zélandu

BIO New Zealand propolis Manuka HealthV spolupráci s vedúcimi vedeckými odborníkmi sa spoločnosť Manuka Health stala priekopníkom v odhaľovaní procesu extrakcie a merania prospešných bioaktívnych zložiek, ktorých objavili v propolise z Nového Zélandu.

Pomocou testov v Manuka Health identifikovali zložky propolisu, ktoré majú skutočne bioaktívne vlastnosti (sú aktívne v ľudskom tele), a garantovaným podielom podporujú imunitu a antioxidačnú ochranu. Tieto testy dali základ novému štandardu hodnotenia propolisu.

VIAC O PROPOLISE BIO™ Z NOVÉHO ZÉLANDU

Partneri v oblasti výskumu

Profesor Peter Molan (1943-2015)

Profesor Peter Molan - objaviteľ výnimočných vlastností Manuka meduSvetovo uznávaný expert na med z manuky a zakladateľ Honey Research Unit (Výskumnej jednotky zameranej na výskum medu) na Univerzite vo Waikato na Novom Zélande. Profesor bol známy ako otec priemyselnej výroby medu z manuky a jeho rozsiahla vedecká práca prispela k poznaniu a využívaniu medu z manuky, napríklad poznatkami o účinkoch medu pri ošetrovaní rán.

VÝSKUMNÁ ŠTÚDIA O VYUŽITÍ MEDU Z MANUKY PRI STAROSTLIVOSTI O RANY.pdf

Profesor Thomas Henle

Profesor Thomas Henle - objaviteľ výskytu metylglyoxalu v Manuka medeRiaditeľ inštitútu potravinárstva a chémie na Technickej univerzite v Drážďanoch, ktorá je jednou z najprestížnejších univerzít v Nemecku. Profesor Henle a jeho tím zverejnili prevratnú štúdiu,  v ktorej identifikovali metylglyoxal (MGO) ako kľúčovú zložku, ktorá priamo súvisí s účinkami medu z manuky.

PREVRATNÁ VÝSKUMNÁ ŠTÚDIA O MGO A MEDE Z MANUKY.pdf

 

Professor Keiji Terao

Profesor Keiji TeraoKobe University Medical School, Japonsko

Profesor Terao úzko spolupracoval so spoločnosť Manuka Health pri vývoji cyklodextrínových prírodných bioaktívnych látok a uskutočnil výskum novozélandského propolisu a medu z manuky.

VÝSKUMNÁ SPRÁVA O PROPOLISE.pdf

Dr Owen Catchpole

Dr. Owen CatchpoleDoktor Catchpole je medzinárodne uznávaným vedcom a vedúcim výskumníkom v organizácii Callaghan Innovation. Bol vyslaný do spoločnosti Manuka Health a od roku 2012 pracuje s vedeckovýskumným tímom na ďalšom vývoji medu z manuky a propolisových produktov. Publikoval významné výskumné zistenia o BIO™ propolise z Nového Zélandu.

VÝSKUMNÉ ZISTENIA O PROPOLISE.pdfPrihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie