Veda a inovácie

Priekopníci v oblasti výskumu včelárskych produktov

Testovanie kvality Manuka HealthManuka Health je priekopníckou spoločnosťou v oblasti výskumu medu z manuky a propolisu. Neustále sa usiluje objavovať viac a pomocou vedy lepšie spoznávať a objavovať potenciál týchto prírodných produktov.

Už viac ako 10 rokov sa na výskume podieľajú lídri v tejto oblasti, medzi ktorými sú profesori Molan, Henle a Terao (viac sa o nich dočítate nižšie), a to je len zlomok z mnohých vedeckých partnerstiev vo svete. S ich podporou sa dajú výskum a poznatky expertov využiť pri vývoji produktov. Vďaka tomu sa rodia produkty, v ktorých si zákazníci nájdu niečo odlišné a výnimočné.

Med z manuky - MGO™ Manuka Honey

Manuka honey MGO medový plástV roku 2008  spoločnosť Manuka Health po prvý krát v histórii otestovala prítomnosť metylglyoxalu (MGO) presnou a spoľahlivou metódou ohodnotenia medu z manuky. Jej základ dali vedeckovýskumní patrneri v Nemecku.

Podarilo sa im objaviť látku metylglyoxal, ktorý sa prirodzene vyskytuje v mede z manuky. A to bol prevrat, keďže vedci vo svete sa celé roky snažili rozlúsknuť „magickú ingredienciu manuky“, ktorá dáva medu z manuky jeho výnimočné vlastnosti. Vedecká spolupráca v oblasti výskumu pokračuje aj naďalej, pretože ľudia v Manuka Health chcú tento pozoruhodný prírodný produkt hlbšie spoznať a pochopiť.

ZISTITE VIAC O MGO

BIO™ Propolis z Nového Zélandu

BIO New Zealand propolis Manuka HealthV spolupráci s vedúcimi vedeckými odborníkmi sa spoločnosť Manuka Health stala priekopníkom v odhaľovaní procesu extrakcie a merania prospešných bioaktívnych zložiek, ktorých objavili v propolise z Nového Zélandu.

Pomocou testov v Manuka Health identifikovali zložky propolisu, ktoré majú skutočne bioaktívne vlastnosti (sú aktívne v ľudskom tele), a garantovaným podielom podporujú imunitu a antioxidačnú ochranu. Tieto testy dali základ novému štandardu hodnotenia propolisu.

VIAC O PROPOLISE BIO™ Z NOVÉHO ZÉLANDU

Partneri v oblasti výskumu

Profesor Peter Molan (1943-2015)

Profesor Peter Molan - objaviteľ výnimočných vlastností Manuka meduSvetovo uznávaný expert na med z manuky a zakladateľ Honey Research Unit (Výskumnej jednotky zameranej na výskum medu) na Univerzite vo Waikato na Novom Zélande. Profesor bol známy ako otec priemyselnej výroby medu z manuky a jeho rozsiahla vedecká práca prispela k poznaniu a využívaniu medu z manuky, napríklad poznatkami o účinkoch medu pri ošetrovaní rán.

VÝSKUMNÁ ŠTÚDIA O VYUŽITÍ MEDU Z MANUKY PRI STAROSTLIVOSTI O RANY.pdf

Profesor Thomas Henle

Profesor Thomas Henle - objaviteľ výskytu metylglyoxalu v Manuka medeRiaditeľ inštitútu potravinárstva a chémie na Technickej univerzite v Drážďanoch, ktorá je jednou z najprestížnejších univerzít v Nemecku. Profesor Henle a jeho tím zverejnili prevratnú štúdiu,  v ktorej identifikovali metylglyoxal (MGO) ako kľúčovú zložku, ktorá priamo súvisí s účinkami medu z manuky.

PREVRATNÁ VÝSKUMNÁ ŠTÚDIA O MGO A MEDE Z MANUKY.pdf

 

Professor Keiji Terao

Profesor Keiji TeraoKobe University Medical School, Japonsko

Profesor Terao úzko spolupracoval so spoločnosť Manuka Health pri vývoji cyklodextrínových prírodných bioaktívnych látok a uskutočnil výskum novozélandského propolisu a medu z manuky.

VÝSKUMNÁ SPRÁVA O PROPOLISE.pdf

Dr Owen Catchpole

Dr. Owen CatchpoleDoktor Catchpole je medzinárodne uznávaným vedcom a vedúcim výskumníkom v organizácii Callaghan Innovation. Bol vyslaný do spoločnosti Manuka Health a od roku 2012 pracuje s vedeckovýskumným tímom na ďalšom vývoji medu z manuky a propolisových produktov. Publikoval významné výskumné zistenia o BIO™ propolise z Nového Zélandu.

VÝSKUMNÉ ZISTENIA O PROPOLISE.pdf