Zoznámte sa s Manuka medom

Čo je Manuka med?

Manuka krík - kvetTento výnimočný med s vlastnosťami, s ktorými nedisponuje žiadny iný med na svete, pochádza z nektáru novozélandskej rastliny manuka (Leptospermum scoparium). Práve nektár z kvetov manuky na Novom Zélande prispieva k vzácnym prírodným antibakteriálnym vlastnostiam Manuka medu. 

Pravý Manuka med je naozaj vzácny aj preto, že sa vyrába iba na Novom Zélande a len počas niekoľkých týždňov v roku keď kvitne kvet manuky. Množstvo každoročne vyprodukovaného medu sa môže značne líšiť v závislosti od počasia a od množstva nektáru.

VIAC O ZDROJOCH MANUKA MEDU

Prvý med, ktorý je predmetom rozsiahleho výskumu vďaka jeho pozoruhodným vlastnostiam 

Prečo je Manuka med taký výnimočný?

Manuka med MGO 400+ na lyžičkeManuka med je 100% prírodný včelí med, v ktorom sa však skrýva viac než v akomkoľvek inom mede sveta. Stal sa predmetom rozsiahleho vedeckého výskumu zameraného na objasnenie jeho pozoruhodných prírodných vlastností, ktoré ho odlišujú od ostatných druhov medu. Aj vďaka tomu si med z manuky cenia nielen spotrebitelia, ale aj mnohí doktori na celom svete.

Manuka med si vyžaduje osobitnú starostlivosť a odbornosť na optimalizáciu a ochranu svojich výnimočných  prirodzených vlastností.

Vedecky sa podarilo potvrdiť, že Manuka med je vzácny vďaka svojej prirodzenej zložke metylglyoxal (MGO). MGO sa v Manuka mede tvorí prirodzenou chemickou reakciou a počas dozrievania medu sa jeho obsah zvyšuje na základe pôvodného obsahu zlúčeniny DHA (Dihydroxyacetone) v nektári Manuka kvetov, z ktorej sa, zjednodušene povedané, tvorí MGO. 

To si vyžaduje nielen odborné zaobchádzanie a skladovanie, ale aj dôkladné testovanie medu, ktoré je dokonca nevyhnutné, aby med dostal certifikát účinnosti, kvality a čistoty. Vo všetkých fázach procesu platia a dodržiavajú sa striktné normy.

Manuka Health pri všetkých svojich medoch vykonáva 13 TESTOV.pdf zaručujúcich to, že za svoje peniaze dostanete kvalitný Manuka med spĺňajúci najvyššie štandardy.

ZISTITE VIAC O MGO TU

Blahodarný účinok Manuka medu

Rozvička po lyžičke manuka meduPodľa potravinovej legislatívy Nového Zélandu aj Európskej únie nie je možné hovoriť či písať o akýchkoľvek zdravotných účinkoch produktu, keďže je klasifikovaný ako potravina. Existuje však množstvo výskumov a Manuka med má veľa verných priaznivcov po celom svete. Preto Vám vrelo odporúčame pohľadať si o Manuka mede ďalšie informácie, ktoré nájdete aj v našej sekcii "O Manuke". Alebo si jednoducho vyberte z našej ponuky a vyskúšajte ho!

Od našich zákazníkov sme sa dozvedeli, že Manuka med používajú rôzne. Ako prírodný spôsob na dodanie energie, blahodarný prostriedok úľavy v chladných zimných mesiacoch či ako plnohodnotnú náhradu rafinovaného cukru.

Viac informácií o spôsoboch použitia a dávkovania Manuka medu

Čo si všimnúť pred kúpou Manuka medu

Narovinu, ak sa bavíme o dobrej kúpe z na Slovensku dostupných Manuka medov do úvahy pre nás okrem tých našich Manuka Health medov prichádza už iba Manuka med spoločnosti Comvita, ktorý môžete zakúpiť na stránke slovenskej včelárskej rodinky, zastupujúcej túto značku pre Slovensko.

Ak by ste chceli predsa skúsiť inú značku, odporúčame vám skontrolovať nasledovné znaky kvality.

Na obale

Čo skontrolovať pri kúpe na balení Manuka medu·        100% pôvod z Nového Zélandu  - hľadajte overený Manuka med dovezený z Nového Zélandu  v originálnom balení (s etiketou “ Product of New Zealand”)

·        certifikovaný obsah metylglyoxalu (MGO) - vám s istotou zabezpečí s vyskou pravdepodobnosťou jedine med označený MGO, alebo UMF. Všetky druhy Manuka medu neobsahujú rovnaké množstvo tejto významnej látky. Na etikete v prípade, ak sa nerozhodnete pre Manuka Health New Zealand rozhodne hľadajte označenie UMF aby ste sa uistili, že dostanete skutočnú kvalitu a správnu akosť Manuka medu podľa vašich potrieb.

  • Neodporúčame kupovať medy, ktoré uvádzajú obsah MGO, no neboli zabalené na Novom Zélande, alebo ich výrobcovia nie sú členmi asociácie UMF.

Pri výrobcovi

Včelár s rámikom manuka medu·        dôveryhodná novozélandská značka - hľadajte takú značku, ktorá má vlastných včelárov a zbiera a vyrába svoj vlastný med  a finálne ho balí na území Nového Zélandu - to je pre vás zárukou kvality, pôvodnosti a bezpečnosti na základe dôslednej a prísnej ochrany.

·        spoľahlivý  zdroj – aby bolo možné zaručiť bezpečnosť a vysokú kvalitu produktu, musia výrobcovia sledovať dodávateľský proces od včelára až po balenie medu a dať si obzvlášť záležať, aby zaistili kvalitu výrobkov.

·        špecializované zariadenia na spracovanie - aby možné získať, optimalizovať a chrániť prirodzené vlastnosti Manuka medu sú potrebné komplexné znalosti a schopnosti. Tento odborný prístup zaručuje, že výsledkom spracovania je kvalitný med Manuka, ktorý si zachováva všetky svoje prirodzené vlastnosti a vynikajúcu chuť. Pri nevhodnej  manipulácii môže med v nádobe skryštalizovať. Jeho prirodzené vlastnosti sa tak oslabia kvôli nesprávnemu zaobchádzaniu pri spracovaní, teplotným extrémom, baleniu a distribúcii.

Naša ponuka