O Manuka mede

Manuka med MGO 400+ - najpredávanejšia verzia

Prečo je Manuka med taký výnimočný?

Manuka med je 100% prírodný včelí med, v ktorom sa však skrýva viac než v akomkoľvek inom mede sveta. Stal sa predmetom rozsiahleho vedeckého výskumu zameraného na objasnenie jeho pozoruhodných prírodných vlastností, ktoré ho odlišujú od ostatných druhov medu. Aj vďaka tomu si med z manuky obľubujú nielen spotrebitelia, ale aj mnohí doktori na celom svete.

Vedecky sa podarilo potvrdiť, že Manuka med je vzácny vďaka svojej prirodzenej zložke metylglyoxal (MGO). Práve vďaka prírodnej zlúčenine MGO prejavuje okrem peroxidovej aktivity aktivity ako jediný druh medu na svete aj neperoxidovú antibakteriálnu aktivitu. MGO sa v Manuka mede tvorí prirodzenou chemickou reakciou a počas dozrievania medu sa jeho obsah zvyšuje na základe pôvodného obsahu zlúčeniny DHA (Dihydroxyacetone) v nektári Manuka kvetov, z ktorej sa, zjednodušene povedané, tvorí MGO. To vyžaduje nielen osobitnú starostlivosť a odbornosť na ochranu jeho výnimočných prirodzených vlastností, ale aj dôkladné testovanie medu.

Spoločnosť Manuka Health pri všetkých svojich medoch vykonáva 16 TESTOV.pdf zaručujúcich to, že za svoje peniaze dostanete kvalitný Manuka med spĺňajúci najvyššie štandardy.

ZISTITE VIAC O MGO

Manuka krík - kvet

Čo je Manuka med?

Tento výnimočný med s vlastnosťami, s ktorými nedisponuje žiadny iný med na svete, pochádza z nektáru novozélandskej rastliny manuka (Leptospermum scoparium). Práve nektár z kvetov manuky na Novom Zélande prispieva k vzácnym prírodným antibakteriálnym vlastnostiam Manuka medu. 

Pravý Manuka med je naozaj vzácny aj preto, že sa vyrába na Novom Zélande a  len počas niekoľkých týždňov v roku keď kvitne kvet manuky. Množstvo každoročne vyprodukovaného medu sa môže značne líšiť v závislosti od počasia a od množstva nektáru.

Čo si všimnúť pred kúpou Manuka medu

Na obale

  • 100% pôvod z Nového Zélandu  - hľadajte overený Manuka med dovezený z Nového Zélandu  v originálnom balení (s nápisom “ Product of New Zealand”)
  • certifikovaný obsah metylglyoxalu (MGO) - vám s najväčšou istotou zabezpečia medy s našim červeným logom MGO a taktiež medy, na ktorých nájdete označenie UMF.

Všetky druhy Manuka medu neobsahujú rovnaké množstvo tejto významnej látky. Na etikete v prípade, ak sa nerozhodnete pre Manuka Health New Zealand rozhodne hľadajte označenie UMF aby ste sa uistili, že dostanete skutočnú kvalitu a správnu akosť Manuka medu podľa vašich potrieb.

  • Osobne nemáme najlepšie skúsenosti s medmi, ktoré uvádzajú obsah MGO, no neboli zabalené na Novom Zélande a ich výrobcovia nie sú členmi asociácie UMF.

Pri výrobcovi

  • dôveryhodná novozélandská značka - hľadajte takú značku, ktorá má vlastných včelárov a zbiera a vyrába svoj vlastný med  a finálne ho balí na území Nového Zélandu - to je pre Vás zárukou kvality, pôvodnosti a bezpečnosti na základe dôslednej a prísnej ochrany.
  • spoľahlivý  zdroj – aby bolo možné zaručiť bezpečnosť a vysokú kvalitu produktu, musia výrobcovia sledovať dodávateľský proces od včelára až po balenie medu a dať si obzvlášť záležať, aby zaistili kvalitu výrobkov.
  • špecializované zariadenia na spracovanie - aby možné získať, optimalizovať a chrániť prirodzené vlastnosti Manuka medu sú potrebné komplexné znalosti a schopnosti. Tento odborný prístup zaručuje, že výsledkom spracovania je kvalitný med Manuka, ktorý si zachováva všetky svoje prirodzené vlastnosti a vynikajúcu chuť. Pri nevhodnej  manipulácii môže med v nádobe skryštalizovať. Jeho prirodzené vlastnosti sa tak oslabia kvôli nesprávnemu zaobchádzaniu pri spracovaní, teplotným extrémom, baleniu a distribúcii

Ponuka medov

Manuka medy MGO100+

Manuka medy MGO 550+

od 69 €

Manuka medy MGO100+

Manuka medy MGO 400+

od 47,50 €

Manuka medy MGO100+

Manuka medy MGO 250+

od 32,50 €

Manuka medy MGO100+

Manuka medy MGO 100+

od 9 €