Ako vybrať a používať

Manuka med môžete konzumovať ako bežný med. Skúseností ľudí naznačujú, že môže byť vhodnou alternatívou pri riešení rôznych problémov, no každý si musí nájsť svoj optimálny spôsob použitia. Každý organizmus je jedinečný a aj priaznivé účinky sa nám môžu prejaviť rôzne, preto je z našej pozície najférovejšie poradiť, aby ste tak trošku experimentovali na základe skúseností našich spokojných zákaznikov, ktoré sme použili ako základ pre naše odporúčania.

Odporúčame vyskúšať:
  • pri prvých náznakoch bolesti/zápale hrdla
  • ako podpora imunity celej rodiny
  • pri výskyte nežiadúcich baktérií
  • pri žalúdočných ťažkostiach
  • pri problémoch s pokožkou a kuchynských popáleninách

Ako si vybrať Manuka med

Čím vyšší obsah MGO zvolíte, tým výnimočnejší med kupujete. Vzhľadom na rôznorodosť ľudských organizmov sa však nedá exaktne odporučiť , ktorá voľba je tá správna. Mnohí zákazníci sú dlhodobo spokojní s faktorom MGO 100+, iní zase nechcú ani len vyskúšať nižší faktor ako MGO 550+.

Zaujímavou kategóriou sú celoročne najpredávanejšie medy s označením MGO 250+ a MGO 400+. Ak sa med chystáte kúpiť prvý krát a neviete, ktorý si vybrať, jeden z týchto variantov by mohla byť tá správna voľba.

Ako používať?

Manuka med je najvhodnejšie konzumovať podľa vašej chuti. Ak s ním nemáte zatiaľ skúsenosti, vyskúšajte napríklad 1-3 lyžičky denne pred jedlom. Ak ho plánujete vyskúšať pri bolestiach hrdla odporúčame nepiť aspoň pol hodinu po užití a med nasadiť čo najskôr po tom, ako začnete cítiť, že niečo nie je v poriadku.

Med môžete nanášať aj priamo na pokožku a nechať pôsobiť kľudne celú noc, prípadne na kozmetické účely použiť jednu z našich medových masiek.

Na podporu zdravia

Odporúčame siahnuť po mede s označením MGO 100+. Jedna, dve malé lyžičky denne. Dávkovanie môžete samozrejme zvýšiť podľa chuti. Taktiež môžete bežne používať aj med s vyšším MGO faktorom, ako mnohí naši zákazníci.

Deťom od 1 roka

Návod na dávkovanie je rovnaký ako v prípade dospelej osoby. 1-3 lyžičky denne resp. podľa chuti a potreby. 

Med nie je vhodná potravina pre deti do 12 mesiacov.

V prípade zdravotných ťažkostí

Manuka med nie je klasifikovaný ako liek, ani jeho náhrada. V našom prípade med s vyšším obsahom MGO 400+ a MGO 550+ používame pri bolestiach hrdla a siahli by sme po vyšších faktoroch aj napríklad v prípade žalúdočných ťažkostí. Máme však zákazníkov, ktorí spokojne používajú nižšie MGO koncentrácie aj v týchto prípadoch.

TIP

Keď vás bolí hrdlo, tak po užití medu nepite aspoň pol hodinu a v prípade žalúdočných ťažkostí odporúčame med užívať nalačno tak často, ako máte chuť. Nám sa osvedčila radšej menšia lyžička, ale častejšie. Užívanie v prípade zlepšenia stavu odporúčame ešte pár dní aspoň v menších dávkach neprerušovať. Je to však hlavne na vašom uvážení a pocite, ktorý vám užívanie medu prinesie.

Ako si čo najlepšie vychutnať MGO Manuka medManuka-med-mamicka-a-dieta

Lyžička favicon Najlepší spôsob ako si ho vychutnať je priamo z lyžice
   
Teplý nápoj favicon Je výbornou náhradou cukru vo vlažných nápojoch, rovnako ako aj doplnkom k raňajkám, či smoothies.
   
Nápoj favicon Pôsobí ako povzbudzujúci prostriedok pred alebo po cvičení, a rovnako môže byť vhodným doplnkom stravy pre celú rodinu.

 

Vyhnite sa vystaveniu medu vysokým teplotám, aby sa zachovali prirodzené vlastnosti medu. 

Náš tip:

Vyskúšajte jeden z našich receptov s použitím Manuka medu.

Tipy na uskladnenie

Manuka Health product box

Med nie je vhodné uskladňovať v chladničke. Nízke teploty síce kvalitu medu neznížia, ale môžu spôsobiť kryštalizáciu medu.

Všetky druhy medov v našej ponuke sú stopercentne prírodnými nepasterizovanými produktami a preto sa môžu v jednotlivých várkach jemne odlišovať chuťou, farbou či textúrou, ktoré sa počas dozrievania vyvíjajú.

Med po otvorení dobre uzavrite aby ste zamedzili prístupu vlhkosti.

Manuka med odporúčame mať pripravený doma, aby ste ho mohli nasadiť čím skôr. Prípadne zvoliť lacnejšiu alternatívu vo forme propolisových, či iných cukríkov, ktoré okrem iného môžete mať stále po ruke a ponúknuť tak prírodnú podporu aj svojim známym. Čím skôr si Manuka med, či cukrík dáte pri prvých pocitoch, že niečo nie je v poriadku, tým je vyššia pravdepodobnosť, že sa vám zapáči.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Naša ponuka medov