Použitie a dávkovanie

V akých prípadoch použiť Manuka med

Manuka med môžete konzumovať ako bežný med. Skúseností ludí naznačujú, že s Manuka med môže byť vhodnou alternatívou pri riešení problémov, no každý si musí nájsť svoj optimálny spôsob použitia. Med môže u každého fungovať inak a na niečo iné, nechceme Vám preto sľubovať nič čo sa nemusí vyplniť. Jedna z vecí ktorú vám 100% garantujeme je med v najvyššej kvalite s vlastnosťami, ktoré Manuka med preslávili.

Oplatí sa vyskúšať:

  • najmä na jeseň a v zime, za účelom posilnenia imunity
  • v boji s baktériam odolnými voči antibiotikám
  • v rámci podpory zdravia ústnej dutiny
  • pri boľavom hrdle;
  • žalúdočných ťažkostiach;
  • liečbe akné;
  • kuchynských popáleninách

Ako dávkovať Manuka med?

Dávkovanie - všeobecne

Manuka med je najvhodnejšie konzumovať podľa vašej chuti. Ak s ním nemáte zatiaľ skúsenosti, vyskúšajte 1-3 lyžičky denne pre jedlom. Ak ho plánujete vyskúšať napríklad pri bolestiach hrdla odporúčame nepiť aspoň pol hodinu po užití.

Med môžete nanášať aj priamo na pokožku a nechať pôsobiť kľudne celú noc, prípadne na kozmetické účely použiť jednu z našich medových mask.

Na podporu zdravia

Odporúčame siahnuť po mede s označením Manuka medy MGO™ 30+ Manuka medy MGO™ 100+ alebo  Manuka medy MGO™ 250+. Jedna, dve malé lyžičky denne. Dávkovanie môžete samozrejme zvýšiť podľa chuti. Taktiež môžete bežne používať aj med s vyšším MGO faktorom, ako mnohí naši zákazníci.

Deťom od 1 roka

Návod na dávkovanie je rovnaký ako v prípade dospelej osoby. 1-3 lyžičky denne resp. podľa chuti a potreby. 

Nie je vhodná potravina pre deti do 12 mesiacov.

V prípade zdravotných ťažkostí

Treba si uvedomiť, že Manuka med nie je klasifikovaný ako liek, ani jeho náhrada. V našom prípade med s vyšším obsahom MGO používame pri bolesiach hrdla a siahli by sme po vyššich faktoroch aj v prípade žalúdočných ťažkostí, prípadne ak by nám test z výterov potvrdil výskyt nejakej baktérie.

Keď vás bolí hrdlo, tak po užití medu nepite aspoň pol hodinu a v prípade žalúdočných ťažkostí odporúčame med užívať nalačno. 

Ako si čo najlepšie vychutnať MGO Manuka medManuka-med-mamicka-a-dieta

Lyžička favicon Najlepší spôsob ako si ho vychutnať je priamo z lyžice
   
Teplý nápoj favicon Je výbornou náhradou cukru v teplých nápojoch, rovnako ako aj doplnkom k raňajkám, či smoothies.
   
Nápoj favicon Pôsobí ako povzbudzujúci prostriedok pred alebo po cvičení, a rovnako môže byť vhodným doplnkom stravy pre deti.

 

Vyhnite sa vystaveniu medu vysokým teplotám, aby sa zachovali prirodzené vlastnosti medu. 

Ak sa chcete inšpirovať v spôsoboch použitia Manuka medu, Pozrite si TIPY A TRIKY.

Tipy na uskladnenie

Manuka Health product box

Med nie je vhodné uskladňovať v chladničke. Nízke teploty môžu spôsobiť kryštalizáciu medu.

Všetky druhy medov v našej ponuke sú stopercentne prírodnými produktmi a preto sa môžu v jednotlivých várkach jemne odlišovať chuťou, farbou či textúrou, ktoré sa počas dozrievania vyvíjajú.

Med po otvorení dobre uzavrite aby ste zamedzili prístupu vlhkosti.

Manuka med odporúčame mať pripravený doma, aby ste ho mohli nasadiť čím skôr. Prípadne zvoliť lacnejšiu alternatívu vo forme propolisových, či iných cukríkov, ktoré okrem iného môžete mať stále po ruke a ponúknuť tak prírodnú podporu aj svojim známym. Čím skôr si Manuka med, či cukrík dáte pri prvých pocitoch, že niečo nie je v poriadku, tým je vyššia pravdepodobnosť, že sa vám zapáči.