Použitie a dávkovanie

V akých prípadoch použiť Manuka med

Manuka med môžete konzumovať ako bežný med. Skúseností ludí naznačujú, že s Manuka med môže byť lacnou alternatívou pri riešení problémov, no každý si musí nájsť svoj optimálny spôsob použitia. Med môže u každého fungovať inak a na niečo iné, nechceme Vám preto sľubovať nič čo sa nemusí vyplniť. Jedna z vecí ktorú vám garantujeme je med v najvyššej kvalite s vlastnosťami, ktoré Manuka med preslávili.

Najzákladnejšie spôsoby použitia a odporúčania:

  • skvelý pomocník pri posilňovaní imunity (treba si však uvedomiť, že to nie je dokázané)
  • ideálna prvá pomoc pri príznakoch bežných chorôb *
  • pomocník pri malých popáleninách (aplikovaný čo najskôr po úraze)
  • odporúčame na vyrážky, suché a zapálené miesta na pokožke
  • stojí za vyskúšanie pri výskyte baktérií odolných voči antibitikám
  • výborná zložka do masiek na tvár, či vlasy
  • najspokojnejší sú ľudia, ktorí sa o svoje zdravie starajú komplexne
  • pôsobí na miestach, kadiaľ prechádza **

Ako dávkovať Manuka med?

Dávkovanie - všeobecne

Manuka med je najvhodnejšie konzumovať podľa vašej chuti. Ak s ním nemáte skúsenosť začnite nalačno ráno 2-3 čajové lyžičky, alebo 1 čajovú lyžičku 2-3 krát denne vždy pol hodinu pred jedlom alebo pitím. Dávkovanie upravte podľa chuti a svojich potrieb. Pri závažnejších zdravotných ťažkostiach odporúčame vyskúšať Manuka medy MGO™ 400+ alebo Manuka medy MGO™ 550+, prípadne med konzumujte častejšie.

Med môžete nanášať aj priamo na pokožku a nechať pôsobiť kľudne celú noc, prípadne na kozmetické účely použiť jednu z našich medových mask.

Na podporu imunity

Odporúčame siahnuť po mede s označením Manuka medy MGO™ 30+ Manuka medy MGO™ 100+ alebo  Manuka medy MGO™ 250+. Jedna lyžička denne. Dávkovanie môžete samozrejme zvýšiť podľa chuti. Taktiež môžete bežne používať aj med s vyšším MGO faktorom, ako mnohí naši zákazníci.

Deťom od 1 roka

Návod na dávkovanie je rovnaký ako v prípade dospelej osoby. Lyžička denne resp. podľa chuti a potreby. 

Nie je vhodná potravina pre deti do 12 mesiacov.

V prípade zdravotných ťažkostí

Treba si uvedomiť, že Manuka med nie je klasifikovaný ako liek, ani jeho náhrada. V našom prípade med s vyšším obsahom MGO používame pri bolesiach hrdla a siahli by sme po vyššich faktoroch aj v prípade žalúdočných ťažkostí, prípadne ak by nám test z výterov potvrdil výskyt nejakej baktérie.

Keď vás bolí hrdlo, tak po užití medu nepite aspoň pol hodinu a v prípade žalúdočných ťažkostí odporúčame med užívať nalačno. Z našich skúseností je najideálnejšie dostať med na postihnuté miesto a nechať ho tam pôsobiť čo najdlhšie.

Ako si čo najlepšie vychutnať MGO Manuka medManuka-med-mamicka-a-dieta

Lyžička favicon Najlepší spôsob ako si ho vychutnať je priamo z lyžice
   
Teplý nápoj favicon Je výbornou náhradou cukru v teplých nápojoch, rovnako ako aj doplnkom k raňajkám, či smoothies.
   
Nápoj favicon Pôsobí ako povzbudzujúci prostriedok pred alebo po cvičení, a rovnako môže byť vhodným doplnkom stravy pre deti.

 

Vyhnite sa vystaveniu medu vysokým teplotám, aby sa zachovali prirodzené vlastnosti medu. 

Ak sa chcete inšpirovať v spôsoboch použitia Manuka medu, Pozrite si náše TIPY A TRIKY.

Tipy na uskladnenie

Manuka Health product box

Med nie je vhodné uskladňovať v chladničke. Nízke teploty môžu spôsobiť kryštalizáciu medu.

Všetky druhy medov v našej ponuke sú stopercentne prírodnými produktmi a preto sa môžu v jednotlivých várkach jemne odlišovať chuťou, farbou či textúrou, ktoré sa počas dozrievania vyvíjajú.

Med po otvorení dobre uzavrite aby ste zamedzili prístupu vlhkosti.

* odporúčame mať manuka med minimálne v období chorôb pripravený doma, aby ste ho mohli nasadiť čím skôr. Prípadne zvoliť lacnejšiu alternatívu vo forme propolisových, či iných cukríkov, ktoré okrem iného môžete mať stále po ruke a ponúknuť tak pomoc aj svojim známym. My sa síce snažíme vašu objednávku doručiť vždy čo najrýchlejšie, no ak by vás dnes začalo bolieť hrdlo, tak o 24 a viac hodín to môže byť komplikovanejšie. Pravidlo je jasné, čím skôr si Manuka med v prípade zhoršenia zdravotného stavu dáte, tým je vyššia pravdepodobnosť, že vám pomôže a v neposlednom rade by ste ho mali potrebovať aj menej.

** pri zapálenom hrdle, je ideálne dať si lyžičku medu počas dňa vždy keď je chuť a aspoň pol hodinu nepiť. Pri aplikáciách na pokožku je vhodné ho nechať taktiež pôsobiť čo najdlhšie. V prípade ak ste sa k Manuka medu dostali na základe skutočnosti, že vám objavili nejakú baktériu v krvi, tak nám sa zatiaľ potvrdilo, že Manuka med v týchto prípadoch priamo nepomáha. Dá sa však polemizovať nad tým, že môže telu zvýšiť imunitu a tým dodať silu bojovať lepšie s chorobou. V tomto prípade vám teda podľa nás stačí med s nižším obsahom MGO.