Kvalita a proces

01Kvalita a proces-540x409Pozornosť a starostlivosť od úľa až k vám domov

Manuka Health a zabezpečená expertíza od pozemku až po regál garantuje najvyššiu kvalitu a integritu produktu.

Zachovávame komplexnosť a čistotu prírodných zložiek a využívame vedecké testovanie na zaručenie kvality našich výrobkov od včelárstva až po ich výrobu.

Čo sa týka nášho novozélandského medu a Propolisu, extrahujeme náš produkt predovšetkým v našom včelárskom centre Wairarapa na Novom Zélande.

Okrem toho máme aj jedno z najväčších špecializovaných zariadení na výrobu medu v Te Awamutu na Novom Zélande, ktoré zahŕňa normou ISO 17025 akreditované laboratórium, sklad pre sudy s medom, zariadenie pre miešanie, balenie a distribúciu a to všetko pod jednou strechou. Vďaka tomu vieme zaistiť bezpečnosť dodávateľského reťazca od včelára až po finálny produkt.

Komplexne testujeme kvalitu a pôvodnosť medu a to v štádiu vstupných surovín aj finálneho výrobku, so zárukou kvality, čistoty a bezpečnosti.


Naše komplexné overovanie pravosti pôvodu a kvality zaručuje kvalitu, čistotu a bezpečnosť produktu.


02Kvalita a proces-540x409Proces spracovania Manuka medu

Manuka med sa vyrába na Novom Zélande z nektára miestneho stromu manuky zozbieraného včelami. Je to vzácny a výnimočný med, ktorý sa produkuje len niekoľko týždňov za rok, v čase kvitnutia stromov manuky.

ZISTITE VIAC O TOMTO JEDINEČNOM MEDE

Hneď potom, ako včely splnia svoju úlohu, je med starostlivo extrahovaný z medového plástu v špecializovanom včelárskom centre Wairarapa v Cartertone na Novom Zélande a následne prechádza testom kvality.

Potom sa posiela do spracovateľského a baliaceho zariadenia v Te Awamutu na Novom Zélande, kde je na rade ďalšia skúška kvality. Med sa skladuje pri prirodzených teplotách a filtruje sa, aby sa zaistila jeho čistota.

Manuka Health med je jemne krémovaný aby sa dosiahla hladká a zamatová štruktúra. Hneď ako je tento proces dokončený je med naplnený do pohárov a označený podľa obsahu metylglyxalu ešte pred záverečnou skúškou kvality.

Vzhľadom na to, že Manuka Health zabezpečuje všetky štádiá procesu vo vlastných zariadeniach, môžu zaručiť dôkladné spracovanie a skladovanie medu s minimálnym zásahom. Ako hovoria: "Chránime med a zabezpečujeme to, aby si zachoval svoje unikátne prírodné vlastnosti a nádhernú hladkú štruktúru."

03Kvalita a proces-540x409Komplexné testovanie kvality

Manuka med prechádza dôkladným testovaním, aby sa zaistilo, že produkt je pôvodný, čistý a bezpečný.

Testovanie medu z manuky v Manuka Health overuje tri kľúčové parametre pravého manuka medu.

PRAVOSŤ PÔVODU

Pri všetkých zdrojoch medu z manuky testujeme pravosť jeho pôvodu, aby sme sa uistili, že ide o pravý Manuka med pochádzajúci z Nového Zélandu. Prijali sme novú definíciu Manuka medu, ktorá bola stanovená v decembri 2017 MPI (Ministerstvom primárneho priemyslu Nového Zélandu - Ministry of Primary Industries). Táto definícia špecifikuje súbor piatich vedecky podložených ukazovateľov, ktoré dokazujú pôvod medu z manuky. Tieto ukazovatel musia byť prítomné, aby sme produkt mohli spoľahlivo označiť ako novozélandský Manuka med. Len med spĺňajúci nové normy môže byť certifikovaný na export ako Manuka med z Nového Zélandu.

PREČO SI VYBRAŤ PRÁVE MANUKA HEALTH NEW ZEALAND

04Kvalita a proces-540x409ÚČINNOSŤ

Náš hlavný test účinnosti je zameraný na zložku metylglyoxal (MGO). Po rokoch výskumu vedci identifikovali MGO ako kľúčovú zložku Manuka medu priamo ovplyvňujúcu jeho účinnosť.

Spoločnosť Manuka Health po prvý krát už v roku 2008 uviedla MGO™ ako transparentný hodnotiaci systém, ktorý poskytuje spotrebiteľom záruku kvality Manuka medu spoločnosti Manuka Health. Počas poslednej dekády sme z MGO™ vytvorili určujúci medzinárodne uznávaný faktor, ktorý pomáha spotrebiteľom pri rozhodovaní sa o kúpe Manuka medu na základe obsahu látky metylglyoxalu. Systém klasifikácie Manuka medu UMF tiež meria metylglyoxal ako jednu zo jeho zložiek. Skutočný garantovaný obsah MGO pre rôzne ozačenia UMF nájdete tu http://www.umf.org.nz/grading-system-explained/

ČISTOTA, KVALITA A POTRAVINÁRSKA BEZPEČNOSŤ

Táto oblasť zahŕňa testy na kontamináciu, toxíny, falšovanie, tepelné znehodnotenie a čerstvosť.

DETAILNÝ PREHĽAD TESTOVANÝCH PARAMETROV PRÍSĽUB KVALITY


Certifikáty kvality spoločnosti a ingrediencií produktov


Akreditácia kvality spracovania

V spoločnosti Manuka Health prijali záväzok zaisťovať spoľahlivý a bezpečný dodávateľský reťazec od včelárov až po konečný produkt.

Akreditácia kvality ingrediencií produktov

Spoločnosť Manuka Health je držiteľom certifikátov kvality prísad používaných v produktoch.