Domáca medová granola s mandľami


Pripraviť si granolu doma je úplne jednoduché.

Vyskúšajte aj túto variáciu osladenú lahodným Manuka medom a obohatenú o chrumkavé oriešky a škoricu. 

Domáca medová granola s mandľami

Na prípravu budeme potrebovať:

  • 2 hrnčeky ovsených vločiek
  • 1 hrnček mandlí
  • ⅓ hrnčeka kokosového oleja
  • 4 ČL (Manuka) medu
  • 1 ČL vanilkového extraktu
  • 1 ČL škorice
  • štipku soli

 Ako na to:

Začneme tým, že si vo väčšej mise zmiešame suché ingrediencie, a teda ovsené vločky, mandle, škoricu a soľ. Mandle môžete nechať celé, alebo ich zopárkrát prekrojiť na menšie kúsky.

Ďalej zmiešame tekutý kokosový olej s manuka medom a vanilkovým extraktom.

Zmes sa úplne nespojí, čo je v poriadku. Niekoľkokrát premiešame a prelejeme cez zmes vločiek s orechami. Všetko poriadne premiešame, kým sa vločky úplne neobalia. 

Hotovú zmes na granolu vysypeme na plech vystlaný papierom na pečenie a dáme piecť do rúry rozohriatej na 150 stupňov na približne 20 minút, alebo kým nebudú vločky zlatistej farby. Ak vaša granola ani po 20-minútach nechytila správny bronz, môžete rúru na pár minút zvýšiť na 180 stupňov, avšak od tohto momentu už dávajte na granolu pozor. O niekoľko minút bude hotová.

Pred podávaním necháme granolu vychladnúť. Servírujeme samostatne, alebo s jogurtom a ovocím. Skladujeme vo vzduchotesnej nádobe až do 2 týždňov.

 

Dobrú chuť!

Medový koláč s ovsenými vločkami a makadamovými orechmi

Medový koláč s ovsenými vločkami

Teplý čaj, a k tomu chutný koláčik priamo z trúby? Žiadny problém.Tento recept si môžete pripraviť jednoducho doma a za 20 minút, jeho tradícia pretrváva už od roku 1840.

jednoduché recepty Manuka medom

Celý zoznam manuka receptov

Pozývame Vás do našej špeciálnej kuchyne. Pochúťky v našom Manuka receptári sú nenáročné, chutné a zdravé, varené, studené alebo pečené. Sú určené pre malých i veľkých.

Manuka med – prírodné antibiotikum

Dobre vedieť o Manuka mede

Zoznámte sa so skutočne výnimočným novozélandským manukovým medom, alebo si rovno v sekcii o použití a dávkovaní potvrďte, či jeho potenciál využívate naplno...