Recepty

Záleží vám na tom, čo jete? Radi experimentujete v kuchyni?

Pozývame Vás do našej špeciálnej kuchyne, v ktorej sa spája exotika s tradíciou, experiment s konzervativizmom, sladkosť so slanosťou a chuť s pôžitkom.

Potešte svoje chuťové poháriky a ochutnajte osvedčené recepty, ktoré si našli svojich fanúšikov po celom svete. Doprajte si čas od času niečo nové a pozvite svoju polovičku, celú rodinku alebo svojich priateľov či známych na raňajky, obed alebo večeru, kde sa budú podávať šaláty, polievky, kaše, dezerty či iné dobroty, ktoré zapijete chutným manukovým nápojom alebo zdravým smoothie.

Recepty na našom blogu sú nenáročné, chutné a zdravé, varené, studené aj pečené. Potešia malých i veľkých.

Prajeme vám dobrú chuť!

Domáca medová granola s mandľami

Domáca medová granola s mandľami

Pripraviť si granolu doma je úplne jednoduché.Vyskúšajte aj túto variáciu osladenú lahodným Manuka medom a obohatenú o chrumkavé oriešky a škoricu. 

Medový koláč s ovsenými vločkami a makadamovými orechmi

Medový koláč s ovsenými vločkami

Teplý čaj, a k tomu chutný koláčik priamo z trúby? Žiadny problém.Tento recept si môžete pripraviť jednoducho doma a za 20 minút, jeho tradícia pretrváva už od roku 1840.

4 tipy ako využit manuka med

Manuka med a 4 spôsoby, ako s ním variť

Použite ho nielen pri bežnej konzumácii, ale aj pri pečení, príprave nápojov, raňajkách alebo príprave omáčok a dresingov.

4 recepty na chrípku a prechladnutie s Manuka medom

4 recepty na chrípku a prechladnutie

Prichystali sme pre vás 4 recepty na prevenciu, liečenie chrípky a nepríjemného prechladnutia, s ktorým mnohí z nás bojujeme nielen v jesenných a zimných mesiacoch.

Syrový tanier s Manuka medom

Syrový tanier s Manuka medom

Prichystajte vašim hosťom chutné a netradičné sladko-slané občerstvenie – Manuka med v kombinácii so syrmi.

Sladko-slaná pizza s čučoriedkami, kozím syrom, mandľami a Manuka medom

Sladko-slaná pizza s Manuka medom

Radi experimentujete v kuchyni? Vyskúšajte netradičnú sladko-slanú pizzu s čučoriedkami, kozím syrom, mandľami a Manuka medom a objavte novú kombináciu chutí.

Torta s Manuka medom | recept od cukrari.sk

Manuka Honey Cake

Recept na obľúbenú Manuka tortu z dielne našich kamáratov cukrari.sk, ktorú si môžete kúpiť aj priamo u nich v Bratislave.

Banánové pohánkové palacinky s malinami a Manuka medom

Banánové palacinky s Manuka medom

Máte radi palacinky? Vyskúšajte recept na zdravé banánovo-pohánkové palacinky s malinami a Manuka medom, ktorý si pripravíte za pár minút.

Jogurt s Manuka medom

Polievka z červenej kapusty

Čo takto najbližšie vyskúšat polievku akú ste ešte isto nemali? Vyskúšajte exotickú krémovú polievku, ktorou môžete prekvapiť rodinu, či známych.

Jogurt s Manuka medom

Jogurt s manukou

Začniťe deň s výdatnými, zdravými a chutnými raňajkami, aby ste po svete mohli behať s úsmevom a pocitom, že ste kúsok popredu pred ľudmi, ktorí raňajky nestíhajú.

4-4-07b(350x242)

Manuka kurkumový mliečny nápoj

Siahnite po ozajstnej exotike vo forme mliečneho nápoja a vydajte sa na cestu okolo sveta počnúc očarujúcim Novým Zélandom a končiac v dobrodružnej Indii.

Zdravý Manuka-banánovo-čučoriedkový chlieb

Manuka-banánovo-čučoriedkový chlieb

Vyskúšajte skvelý recept na sladký chlieb bez cukru a umelých sladidiel, nahradené Manuka medom, ktorý jedlu dodáva unikátnu chuť.

Műsli s pekanovými orechmi, mandľami a tekvicovými semiačkami

Műsli s orechmi a tekvicovými semiačkami

Pri použití obľúbených ingrediencií vám
bude műsli chutiť viac ako to kupované.
Vyskúšajte naše chutné chrumkavé műsli, ktoré zdravo naštartuje váš deň.

Vanilková ovsená pekanová kaša s bobuľovým a lesným  ovocím

Vanilková ovsená pekanová kaša s ovocím

Zaraďte do svojho raňajkového jednálnička ovsené vločky. Vďaka obsahu zložených sacharidov, vám tak bude tráviť postupne a budete mať energiu počas celého dňa.

Škoricovo-kakaové energetické raw guľky

Škoricovo-kakaové energetické raw guľky

Vyskúšajte tieto rýchle a ľahké energetické guľky ako prírodný spôsob doplnenia energie. Na ich prípravu budete potrebovať iba 10 minút.

 

6 tipov na dokonalé smoothie

6 tipov pre dokonalé smoothie  

Naše tipy na prípravu smoothie. Pridaním Manuka medu do akéhokoľvek smoothie, získate skvelý spôsob ako si zdravo osladiť váš obľúbený nápoj.