Včely & včelári

 

Nenahraditeľné včely

Včely sa nielen podieľajú na vytváraní jedinečných prírodných produktov ako je med, propolis či materská kašička, ale taktiež zohrávajú nenahraditeľnú úlohu vo svetovom ekosystéme. Preto je nevyhnutné chrániť ich a rešpektovať.

Včielky-Banner-1083x362

V spoločnosti Manuka Health sa o svoje usilovné včely starajú s vášňou. Zo všetkého najviac chcú vyrábať vysokokvalitný rad produktov novozélandského medu trvalo udržateľným spôsobom. V spolupráci vlastníkmi pôdy a včelármi zabezpečujú, že sú ich včely počas celého roka chránené a dobre živené. Vďaka tomu môžu usilovne pracovať na výrobe lahodného Manuka medu a ďalších včelích produktov.

Med získavajú aj z nedotknutých oblastí Nového Zélandu..

V tomto prostredí je len minimálne riziko výskytu herbicídov a pesticídov, ktoré sú najväčšími hrozbami pre zdravie včiel. Navyše, med prechádza ďalšími testmi, aby bolo isté, že neobsahuje žiadne pesticídy, antibiotiká či iné škodlivé latky.

ZISTITE VIAC O KOMPLEXNOM TESTOVANÍ KVALITY

Nenahraditeľní včelári

Úle Manuka Health so včeláromTím včelárov v Manuka Health tvoria tí najskúsenejší z Nového Zélandu. Neustále sa rozširuje a na jeho čele stojí majster včelár David Campbell, ktorý máva med svojich včiel označený ako Limited Edition s vysokým obsahom MGO. Spoločne sa starajú nielen o zdravie svojich včiel, ale aj o dodávaky kvalitného manukového medu, propolisu či materskej kašičky v najvyššej kvalite.

Čo je najdôležitejšie:

  • zdravie  a výživa včelstiev - o včely je dobre postarané počas celého roka
  • zimovanie včiel - hoci práve nevyrábajú med, majú zabezpečenú ochranu aj výživu
  • žiadne antibiotiká pri chove včiel

Majster včelár Dave, zoznámte sa

Dave - včelár Manuka Health New ZealandDave sa stal včelárom, keď mal pätnásť rokov. Od svojho strýka Keitha dostal dvanásť úľov na rodinnej farme. Keď otvoril svoj prvý úľ, učarovali mu jeho zvuk a vôňa.

Odvtedy sú včely súčasťou jeho života. Práca včelára prináša radosť nielen Davovi, ale aj jeho štvorročnej dcérke, ktorú už zaúča do tajov ich chovu. Dave je kvalifikovaný veterinár a zastáva funkciu generálneho riaditeľa pre včelárstvo, aj úlohu hlavného včelára v spoločnosti Manuka Health.

 

A vo forme videa pozdrav od Scotta :)