Včielky & včelári

Naše včely

Včely sa nielen podieľajú na vytváraní jedinečných prírodných produktov ako je med, propolis či želé, ale tiež zohrávajú nenahraditeľnú úlohu vo svetovom ekosystéme. Preto je nevyhnutné chrániť ich a rešpektovať. 

V spoločnosti Manuka Health sa s vášňou staráme o naše usilovné včely a našim záväzkom je vyrábať vysokokvalitný rad produktov novozélandského medu trvalo udržateľným spôsobom. Spolupracujeme s našimi vlastníkmi pôdy a včelármi, aby sme sa uistili, že naše včely sú chované, živené a ochraňované počas celého roka, zatiaľ čo usilovne pracujú na výrobe nášho lahodného Manuka medu a iných včelích produktov.

Pretože máme prístup k vzdialeným a nedotknutým oblastiam, existuje v tomto prostredí len minimálne riziko výskytu herbicídov a pesticídov, ktoré sú najväčšími hrozbami pre zdravie včiel. A samozrejme, navyše  testujeme náš med, aby sme sa uistili, že neobsahuje žiadne pesticídy, antibiotiká či iné škodlivé latky.

ZISTITE VIAC O NAŠOM KOMPLEXNOM TESTOVANÍ KVALITY


S vášňou sa staráme o naše usilovné včely a vysoko si ceníme  krásu a čistotu našej krajiny


Naši včelári

V našom tíme včelárov sú tí najskúsenejší z Nového Zélandu. Máme neustále sa rozširujúci tým oddaných včelárov na čele s našim majstrom včelárom Davidom Campbellom, ktorý sa sústredí na výrobu nášho Manuka medu, novozélandského gurmánskeho medu, propolisu a želé v najvyššej kvalite.

KLIKNITE SEM POKIAĽ SA CHCETE STAŤ VČELÁROM SPOLOČNOSTI MANUKA HEALTH

K našim prioritám patrí:

  • zdravie  a výživa včelstiev - zaisťujeme, že o naše včely je celoročne postarané
  • zimovanie včiel - chránime naše včelstvá a kŕmime ich vtedy, keď  nie sú zaneprázdnené výrobou nášho medu
  • žiadne antibiotiká pri chove našich včiel
Zoznámte sa s Daveom - našim hlavným včelárom

Dave sa stal včelárom už ako pätnásťročný, potom ako dostal od svojho strýka Keitha dvanásť úľov na rodinnej farme. Hneď ako po prvý krát otvoril úľ, ten zvuk a vôňa ho očarovali.

Odvtedy sa včely stali súčasťou jeho života. Práca so včelami mu prináša radosť a okrem toho už učí chovať včely aj svoju štvorročnú dcéru.  Ako kvalifikovaný veterinár dnes Dave zastáva funkciu generálneho riaditeľa pre včelárstvo a je hlavným včelárom v spoločnosti  Manuka Health.