MGO 250+ Manuka med 500g

60 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Manuka medy z označením MGO 250+ sú obľúbenou a celoročne druhou najpredávanejšou rodinnou voľbou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Manuka med MGO™ 250+  má delikátnu bohatú chuť a  jemnú textúru. Certifikovaný obsah prírodného metylglyoxalu, (minimálne 250mg/kg) – vedecky overená kľúčová zložka v Manuka mede. 

Každý jeden Manuka med v našej ponuke je v najvyššej kvalite a od označenia MGO 100+ až po medy s najvyššími obsahmi MGO vám garantuje výnimočné vlastnosti, ktoré novozélandský manukový med preslávili a dostali na celosvetový medový trón.

Prečo je Manuka med IN-ý?

Za špeciálnou aktivitou manukových medov je látka metylglyoxal (MGO), ktorá sa v manukových medoch objavuje prirodzeným spôsobom v extrémne vysokých množstvách aj v porovnaní s obsahom iných látok, ktoré sa v medoch nachádzajú. Pre porovnanie v niektorých bežných medoch je táto látka prítomná do 20 mg/kg, nájdete ju však aj v káve a v kakau v množstvách do 40 mg/kg. V mede s obsahom od 100 mg (MGO 100+) v podstate odzrkadľuje aktivitu, ktorou vie Manuka pôsobiť na baktérie tak, ako žiadny iný med. Vo viacerých recenziách a aj v mnohých laboratórnych výskumoch sa potvrdilo, že je im zdatným súperom. Je však potrebné mať na pamäti, že aj napriek množstvám pozitívnych recenzií, vedeckých výskumov a faktu, že sa Manuka používa aj v zdravotníctve je klasifikovaný ako potravina.

TIP >> Najlepšie je ho mať doma a keď sa objaví boľavé hrdlo prvú lyžičku dlho neodkladajte. Náš pohľad na to, kedy med použiť v iných prípadoch nájdete v sekcii dávkovanie, prípadne kdekoľvek na internete, v akomkoľvek jazyku.

Najdôležitejší je správny výber

Najistejšie je vybrať Manuka med od producenta s certifikáciou UMF. Nám sa potvrdilo, že medy zabalené na Novom Zélande majú minimálne podobnú konzistenciu a aj chuť. S vlastnosťami týchto medov sme to zatiaľ neoverovali, ale všetko nasvedčuje tomu, že sú aj výnimky, ktoré nemusia byť označené certifikátom UMF. Ak zvolíte med, ktorý nemá UMF certifikáciu na obale odporúčame vyhľadať hodnotu MGO a nápis PRODUCT OF NEW ZEALAND.

  • Nápis vám zaručí, že med bol finálne spracovaný a zabalený na Novom Zélande, kde platia najprísnejšie normy pre zachovanie vlastností Manuka medov.
  • MGO informuje o obsahu prírodnej látky, ktorú chcete aby váš Manuka med obsahoval. Ak tam nie je, s vysokou pravdepodobnosťou kupujete med s vlastnosťami bežných medov.

O mede od Manuka Health

MGO Manuka med od spoločnosti Manuka Health New Zealand je prémiový UMF certifikovaný med s pôvodom z Nového Zélandu. Odborníci z Manuka Health sa podieľali na tvorení pravidiel označovania za účelom ochrany pravých Manuka medov. Sú prvou spoločnosťou, ktorá začala Manuka medy kategorizovať podľa obsahu MGO už v roku 2008.

Vedecké dôkazy potvrdzujú, že metylglyoxal (MGO) je kľúčová zložka prirodzene sa vyskytujúca v Manuka mede z Nového Zélandu. Hladiny MGO sa značne odlišujú v závisia od lokality a počasia počas kvitnutia manukových stromov. Testovanie každej šarže je nevyhnutné za účelom poskytnutia záruky uvádzaného obsahu MGO a kvality medu.

Med značky Manuka Health je získavaný udržateľným spôsobom z úľov vo vzdialených nedotknutých oblastiach Nového Zélandu. Každá šarža je testovaná a zabalená do plastových obalov v špecializovanom včelárskom zariadení v malom meste Te Awamutu na Novom Zélande. Odborná starostlivosť Manuka Health počas každého kroku procesu spracovania, s čo najmenším zásahom, je zárukou toho, že Manuka med si zachováva svoje jedinečné prírodné vlastnosti, vynikajúcu chuť a zamatovo jemnú textúru, vďaka čomu je jednotkou na trhu v mnohých krajinách sveta.

Ktorý Manuka med vybrať?

S výškou obsahu MGO sa zvyšuje pravdepodobnosť, že vám Manuka med prinesie očakávané výsledky. To však neznamená, že med s nižším obsahom vám nebude stačiť.

Na začiatok odporúčame vyskúšať zlatú strednú cestu v podobe medov MGO 250+, alebo MGO 400+. Dalo by sa povedať, že ak sa vám má manukový med zapáčiť stačí jedno trefné použitie pri bolestiach hrdla, popálenine, žalúdočných ťažkostiach, prípadne pri akomkoľvek vygooglenom odporúčaní, ktoré neraz prekvapilo aj nás nielen kreativitou, ale aj účinkom.

V podstate sa teda nedá určiť, ktorý med bude pre vás najvhodnejší, keďže máme spokojných zákazníkov obľubujúcich medy s nižším obsahom MGO, ale aj tých, ktorí ani neplánujú vyskúšať iný med ako MGO 550+. My radíme, vyberte si ten, ktorý je pre vás cenovo prijateľný. Ak to bude vaše prvé rodinné rande s Manuka medom, odporúčame zvážiť kúpu väčšieho balenia aj za cenu toho, že zvolíte med s o niečo nižším obsahom MGO.

MGO100+ Transp
Som gurmán/ka
  do nápojov
 ochutenie pokrmov
MGO100+ Transp
Denná starostlivosť
hranica výnimočnosti
 
MGO250+ Transp
Denná starostlivosť
obľúbená voľba 
 Zlatý stred
MGO400+_Manuka_Honey trans
Denná starostlivosť
Špeciálna starostlivosť
Zlatý stred
MGO550+ Transp
 Denná starostlivosť
 Špeciálna
 starostlivosť  
MGO850 logo limited
Exkluzívna
 starostlivosť
limitovaná produkcia

Zloženie:

Manuka med MGO 250+ z Nového Zélandu

Upozornenie:

Med nie je vhodná potravina pre deti mladšie ako 12 mesiacov.

Dodatočné parametre

Kategória: Manuka medy
Hmotnosť: 0.5 kg
Manuka med: MGO 250+
Typ produktu: včelí med
Veľkosť balenia: 500g
Položka bola vypredaná…
5
16x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JK Avatar autora | 27.10.2023
Výborný.
5
VL Avatar autora | 14.9.2023
👍
5
H Avatar autora | 22.8.2023
Kvalitný a chutný med so zdravotnými benefitmi.
5
H Avatar autora | 5.6.2023
+ Ucinny pri chripke a nachladnuti

5
FO Avatar autora | 7.10.2022
Používam už viac rokov, na prevenciu je to výborne. Ráno na lačno kávovú lyžičku rozpustím na jazyku. Blahodárne účinky na tráviaci systém. Odporúčam. 100% spokojnosť.
5
DT Avatar autora | 25.8.2022
Prvý krat som objednaval. Dodanie objednávky rýchle. Hodnotiť manuka med zatial mebudem pretože som ho použil ako darček.
5
ZN Avatar autora | 22.2.2022
Maximalna some spokojni
5
H Avatar autora | 24.1.2022
Je vyborny aj ked ma mensi obsah MGO. Doporucujem.
5
DT Avatar autora | 6.12.2021
super
5
AK Avatar autora | 17.3.2021
Kupujeme pravidelne - 250 aj 400vku - nesmie chýbať v našej domácej lekárničke...výborná chuť, ktorá lieči! Každý deň začíname lyžičkou manuky alebo priamo do čaju. Vyskúšané na rôzne diagnózy aj na udržiavanie fungujúceho imunitného systému. Máme aj slovenské medy ale Manuka je špecialitka od jesene do jari, v lete potom prechádzame na naše medíky. Odporúčam produkt aj dodávateľa, ktorý má profesionálny proklientský prístup.
5
H Avatar autora | 24.1.2021
Neviem na odpovedat
5
V Avatar autora | 29.10.2020
Veľmi spokojná, s medom, ktorý chutí neskutočne a ich prístupom ku klientom. Veľká vďaka...
5
R Avatar autora | 19.9.2020
proste manuka, skusam a uvidim ci pomoze

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: