4 recepty na chrípku a prechladnutie s Manuka medom

Pripravili sme si pre vás 4 osvedčené recepty na prevenciu a liečenie chrípky a nepríjemného prechladnutia, s ktorým mnohí z nás počas zimy bojujeme. Hlavnou ingredienciou našich receptov je originálny Manuka med z Nového Zélandu, ktorý poskytuje prirodzenú obranyschopnosť tela. Manuka med v kombinácii s citrónom, zázvorom či škoricou, je výborný spôsob na upokojenie a pomoc pri liečení zapáleného hrdla.4 recepty na chrípku a prechladnutie s Manuka medom

Horúci drink s Manuka medom a citrónom

Toto hrejivé pohladenie vášho boľavého hrdla si urobíme jednoducho a takmer bezstarostne. Potrebujeme iba prevarenú vodu, ktorú nalejeme do hrnčeka, postupne pridáme šťavu z polovice citróna a 1 čajovú lyžičku Manuka medu. Počas pridávania medu nápoj nepretržite miešame pokým nie je med úplne roztopený. Hotovo! Dobrú chuť!

Manuka elixír s medom, citrónom a zázvorom

Med, citrón a zázvor je klasická kombinácia na upokojenie bolesti hrdla, kašľa a pridáva na celkovej pohode metabolizmu. Manuka elixír si pripravíme nasledovne: rozdelíme dva citróny a asi štvrtinu zázvoru. Citróny aj zázvor môžeme pokrájať aj na menšie kúsky a pridáme ich do uzatvárateľnej sklenenej nádobky, ktorú odložíme do chladničky. Podľa potreby pridáme do prevarenej vody 1 až 2 čajové lyžičky elixíru a 1 lyžičku Manuka medu. Dôkladne premiešame a pijeme po dúškoch.

Liečivý drink s Manuka medom a kurkumou

Na prípravu tohto receptu potrebujeme 2 šálky kokosového mlieka, ktoré zohrejeme na panvici. Primiešame polovicu polievkovej lyžice kurkumy, 1 čajovú lyžičku škorice, zopár klinčekov a 2 čajové lyžičky Manuka medu. Všetko spolu dôkladne premiešame, nalejeme do pohára a vychutnávame si sladký liečivý pôžitok.

Teplý nápoj so škoricou a Manuka medom

V šálke horúcej vody zmiešame 1 čajovú lyžičku škorice, 2 lyžičky Manuka medu a polovicu vyšťaveného citróna. Tento jednoduchý drink dokonale zahreje, prekrví a dopraje vášmu hrdlu pohodu a upokojenie.

Náš tip: 

Ešte viac skvelých receptov nielen na chrípku a prechladnutie môžete nájsť v našej rubrike recepty tu.

Ideálnym „vyprošťovákom“ z chrípky a prechladnutia sú aj Cukríky s Manuka medom, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí sú neustále zaneprázdnení alebo na cestách. Môžete si vybrať z našej ponuky cukríkov s Manuka medom s príchuťou propolisu, citróna, zázvoru a citróna alebo čiernych ríbezlí.

 

hriesne-drahy-manuka-med
 
Aktuality.sk
 
Co je Manuka med