Pripravte vašim hosťom netradičné občerstvenie!

Prichystajte vašim hosťom chutné a netradičné sladko-slané občerstvenie – Manuka med v kombinácii so syrmi.

Chystáte párty alebo čakáte nejakú návštevu?

Stáva sa vám, že by ste radi pripravili niečo špeciálne, ale neviete čo? Pripravte vašim hosťom, rodine alebo priateľom chutné a netradičné občerstvenie, po ktorom si urobíte parádne renomé!

Skôr, než prejdeme k netradičným jedlám, pripomeňme si, čo zakaždým ponúkame návšteve na našom stole. Väčšinou ide o obložené chlebíky, jednohubky, nátierky, šaláty, syrové, šunkové alebo zeleninové taniere a podobne. Ruku na srdce, nie ste z toho tak trochu unavení?

Možno aj áno a možno si poviete, že lepšie toto ako niečo, čo nepoznáme a mohlo by to narušiť (nielen) naše chuťové poháriky.

 Avšak ak chceme byť in a záleží nám na tom, aby sa u nás naši hostia cítili dobre, mohli by sme im pripraviť niečo nezabudnuteľné – napríklad sladko-slané party občerstvenie!

 

Čo na to poviete? Zbiehajú sa vám slinky?

Je možné, že áno, pretože je dokázané, že syry sa dokonale snúbia s medom. U nás je táto kombinácia nezvyčajná, ale napríklad v takom Taliansku, Francúzsku alebo Grécku patrí medzi obľúbené predjedlá alebo „jednohubky“ pri rôznych príležitostiach.

Ak sa vám páči predstava takéhoto skvelého predjedla, máme pre vás niekoľko skvelých tipov:

Pripravte si napríklad netradičný syrový tanier z mäkkých syrov ako napríklad camembert, encián, brie alebo kozí syr. Pokvapkajte ich mierne roztopeným Manuka medom a vychutnávajte si ich vzájomnú neodolateľnú chuť!

Preferujete radšej tvrdé alebo polotvrdé syry?

Nakrájajte goudu, gruyer, eidam, cheddar alebo peccorino na kocky a do malej misky nalejte Manuka med. Ponúknite vašim hosťom syry, ktoré namáčate do medu a uvidíte, že u nich zabodujete!

K týmto jednoduchým receptom ani nemusíte podávať chlieb, pretože naňho úplne zabudnete...

 Prajeme vám dobrú chuť a vašim hosťom originálny gurmánsky zážitok!

Sladko-slaná pizza s čučoriedkami, kozím syrom, mandľami a Manuka medom

Sladko-slaná pizza s Manuka medom

Radi experimentujete v kuchyni? Vyskúšajte netradičnú sladko-slanú pizzu s čučoriedkami, kozím syrom, mandľami a Manuka medom a objavte novú kombináciu chutí.

jednoduché recepty Manuka medom

Celý zoznam manuka receptov

Pozývame Vás do našej špeciálnej kuchyne. Pochúťky v našom Manuka receptári sú nenáročné, chutné a zdravé, varené, studené alebo pečené. Sú určené pre malých i veľkých.

Manuka med – prírodné antibiotikum

Dobre vedieť o Manuka mede

Zoznámte sa so skutočne výnimočným novozélandským manukovým medom, alebo si rovno v sekcii o použití a dávkovaní potvrďte, či jeho potenciál využívate naplno...

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie