Pripravte vašim hosťom netradičné občerstvenie!

Prichystajte vašim hosťom chutné a netradičné sladko-slané občerstvenie – Manuka med v kombinácii so syrmi.

Chystáte párty alebo čakáte nejakú návštevu?

Stáva sa vám, že by ste radi pripravili niečo špeciálne, ale neviete čo? Pripravte vašim hosťom, rodine alebo priateľom chutné a netradičné občerstvenie, po ktorom si urobíte parádne renomé!

Skôr, než prejdeme k netradičným jedlám, pripomeňme si, čo zakaždým ponúkame návšteve na našom stole. Väčšinou ide o obložené chlebíky, jednohubky, nátierky, šaláty, syrové, šunkové alebo zeleninové taniere a podobne. Ruku na srdce, nie ste z toho tak trochu unavení?

Možno aj áno a možno si poviete, že lepšie toto ako niečo, čo nepoznáme a mohlo by to narušiť (nielen) naše chuťové poháriky.

 Avšak ak chceme byť in a záleží nám na tom, aby sa u nás naši hostia cítili dobre, mohli by sme im pripraviť niečo nezabudnuteľné – napríklad sladko-slané party občerstvenie!

 

Čo na to poviete? Zbiehajú sa vám slinky?

Je možné, že áno, pretože je dokázané, že syry sa dokonale snúbia s medom. U nás je táto kombinácia nezvyčajná, ale napríklad v takom Taliansku, Francúzsku alebo Grécku patrí medzi obľúbené predjedlá alebo „jednohubky“ pri rôznych príležitostiach.

Ak sa vám páči predstava takéhoto skvelého predjedla, máme pre vás niekoľko skvelých tipov:

Pripravte si napríklad netradičný syrový tanier z mäkkých syrov ako napríklad camembert, encián, brie alebo kozí syr. Pokvapkajte ich mierne roztopeným Manuka medom a vychutnávajte si ich vzájomnú neodolateľnú chuť!

Preferujete radšej tvrdé alebo polotvrdé syry?

Nakrájajte goudu, gruyer, eidam, cheddar alebo peccorino na kocky a do malej misky nalejte Manuka med. Ponúknite vašim hosťom syry, ktoré namáčate do medu a uvidíte, že u nich zabodujete!

K týmto jednoduchým receptom ani nemusíte podávať chlieb, pretože naňho úplne zabudnete...

 Prajeme vám dobrú chuť a vašim hosťom originálny gurmánsky zážitok!

Sladko-slaná pizza s čučoriedkami, kozím syrom, mandľami a Manuka medom

Sladko-slaná pizza s Manuka medom

Radi experimentujete v kuchyni? Vyskúšajte netradičnú sladko-slanú pizzu s čučoriedkami, kozím syrom, mandľami a Manuka medom a objavte novú kombináciu chutí.

jednoduché recepty Manuka medom

Celý zoznam manuka receptov

Pozývame Vás do našej špeciálnej kuchyne. Pochúťky v našom Manuka receptári sú nenáročné, chutné a zdravé, varené, studené alebo pečené. Sú určené pre malých i veľkých.

Manuka med – prírodné antibiotikum

Dobre vedieť o Manuka mede

Zoznámte sa so skutočne výnimočným novozélandským manukovým medom, alebo si rovno v sekcii o použití a dávkovaní potvrďte, či jeho potenciál využívate naplno...