Ekzém

Ekzem-pred-po-svens-island-800x440

Čo je to ekzém?

Ekzém je v podstate všeobecný termín pre kožnú dermatitídu, ktorá je buď alergického alebo nealergického pôvodu. Spôsobuje suché podráždenie podobné vyrážke, ktoré môže nakoniec viesť k bolestivým vredom a pľuzgierom . Môže vyzerať ako zapálená červená koža, tmavé škvrny, šupinatá, drsná alebo kožovitá koža alebo aj vytekajúca chrasta.

Existujú rôzne typy ekzémov, ale najbežnejším typom je atopická dermatitída alebo „klasický“ ekzém, ktorý sa zvyčajne prejavuje ružovou, svrbivou, suchou alebo zapálenou pokožkou.

Čo spôsobuje ekzém?

Zatiaľ čo príčina ekzému nie je úplne známa, poprední kožní špecialisti sa domnievajú, že genetická predispozícia v spojení s vystavení sa alergénom, dráždivým látkam môže byť jej spúšťačom. Za normálnych okolností by sa pokožka chránila pred alergénmi a baktériami, ale pri ekzéme táto ochranná bariéra vysychá, takže sa dráždivé látky v prostredí môžu do nej dostať. Dokonca aj vystavenie každodenným veciam ako sú čistiace prostriedky, vône, kozmetika, farbívá na oblečenie, prach, srst domácich zvierat a ďalšie – môže vyvolať príznaky ekzému.

Sven's Island pomoc pri ekzémoch 

Pri výbere produktov starostlivosti o pleť na liečbu ekzému uprednostnite hydratačné krémy, ktoré majú vyšší obsah oleja ako vody, pretože to vtiahne do pokožky viac vody a zníži jej stratu. Masti majú zvyčajne najvyšší obsah oleja v porovnaní s pleťovými mliekami a krémami, takže pri aplikácii na citlivú pokožku vo nepália a pomáhajú pri udržiavaní vlhkosti. Miracle Manuka masť na opravu pokožky bola vyvinutá na zmiernenie a liečbu stavov pokožky súvisiacich s ekzémom.

Miracle Manuka - Masť na regeneráciu pokožky

Miracle Manuka je 100% prírodná terapeutická masť na opravu pokožky, ktorá obsahuje organický olej z listov Manuka udržateľne pestovaný a zozbieraný vo voľnej prírode z ostrovnej farmy na Novom Zélande. Táto účinná zložka vykazuje silné liečivé vlastnosti a bolo vedecky dokázané, že zabíja 99,99 % baktérií vrátane Staphylococcus aureus, baktérie rezistentnej na antibiotiká. Táto super obohatená receptúra ​​obsahuje aj organický extrakt z koreňa ibiša, ktorý pôsobí ako silný protizápalový prostriedok, ktorý pomáha upokojiť a zmierniť suchú, svrbivú a zapálenú pokožku, symptómy často spojené s ekzémom, psoriázou a kontaktnou dermatitídou.

Pri liečbe ekzému sa odporúča vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Vždy používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom

Vybrali sme z našich produktov:

Miracle Manuka - masť na pokožku

601-Manuka-Miracle-1_300


Toto si pozriem