Problémy s detskou pokožkou

Detský-ekzém-v-ranom-detstve-800x440Citlivú detskú pokožku môžu trápiť rôzne problémy a podráždenia, je preto dôležité aby sme dbali o jej starostlivosť a vyberali produkty, ktoré sú šetrné a poskytnú pokožke dokonalé rozmaznanie a výživu. Jedným z najčastejších problémov, ktoré trápia bábätká a deti v rannom detsve je ekzém, poďme si o ňom povedať trochu viac. 

Čo je detský ekzém?

Ekzém je všeobecný pojem, ktorý popisuje množstvo zápalových stavov kože. Medzi jeho príznaky patria červené vyrážky, suchá pokožka, nepríjemné svrbenie a tvorba šupiniek. Vyrážky môžu mať aj malé hrbolčeky, z ktorých môže vytekať tekutina.

Ďalšie príznaky môžu zahŕňať:

  • zhrubnutá koža
  • sčervenanie a opuch
  • tmavá koža na viečkach a okolo očí
  • zmeny na koži okolo úst, očí alebo uší

Okrem atopickej dermatitídy, ktorá bežne postihuje deti, sem zaraďujeme aj kontaktnú dermatitídu, dyshidrotický ekzém (ekzém nôh a rúk) a seboroickú dermatitídu alebo ekzém na hlave (u dojčiat tiež známy ako kolíska).

Čo spôsobuje detský ekzém v ranom detstve?

Vedci presne nevedia, čo spôsobuje ekzémy u detí, ale veria, že je to pravdepodobne spôsobené kombináciou genetických a environmentálnych faktorov. Ekzém nie je nákazlivý a u dojčiat je väčšia pravdepodobnosť vzniku ekzému, ak majú členovia rodiny v anamnéze ekzém, sennú nádchu alebo astmu. Posledné vedecké výskumy naznačujú, že ekzém sa môže vyvinúť z dysfunkcie imunitného systému, ktorá ovplyvňuje kožnú bariéru a jej schopnosť zadržiavať vlhkosť.

Čo je to plienková dermatitída?

Plienková dermatitída je typ zápalu kože, ktorý sa prejavuje ako jasne červená vyrážka na oblasti kože, ktorá je zakrytá plienkou, teda na zadočku dieťaťa. Typicky sa vyskytuje u dojčiat a detí mladších ako 2 roky. Väčšina detí dostane vyrážku z plienky aspoň raz počas prvých 2 rokov života a často súvisí so zriedkavými alebo mokrými plienkami, citlivou pokožkou a odieraním pokožky pri nosení plienok. Vyrážky z plienky môžu byť pre niektorých rodičov alarmujúce a pre bábätká neuveriteľne nepríjemné, zvyčajne sa však vylieči jednoduchým spôsobom, ako je častejšia výmena plienok, vysušenie pokožky na vzduchu, alebo používanie mastičiek.

Čo je to "mliečna chrasta"?

Mliečna kôra je známa pod lekárskym názvom seboroická dermatitída a prejavuje sa ako mastné a niekedy žlté škvrny, chrastičky na pokožke hlavy dojčiat. Môžu byť hrubé, šupinaté a ťažko odstrániteľné a môžu pretrvávať niekoľko dní až niekoľko mesiacov. Aj keď tento stav kože vyzerá nepríjemne, rodičia sa nemusia obávať, tento stav je dočasný a dá sa pomerne rýchlo vyliečiť. Lekári väčšinou odporučia lokálnu liečbu vo forme šampónu, či krému, ktoré sa nanášajú priamo na postihnuté miesto.

Sven's Island vie pomôcť aj pri týchto problémoch

Bohužiaľ neexistuje žiadny konkrétny liek na detský ekzém, časom sa u detí vyskytuje v menšej miere a je menej závažný. K dispozícii je množstvo rôznych liečebných postupov a jedno konkrétne riešenie nemusí byť univerzálne vhodné pre každého, preto odporúčame vyskúšať kombinovaný prístup na dosiahnutie maximálnej účinnosti.

Strata vlhkosti je hlavným faktorom, ktorý prispieva k detskému ekzému, preto vám odporúčame vybrať si hydratačné krémy, ktoré majú vyšší obsah oleja ako vody, ktorý nasáva viac vody do pokožky a znižuje tak jej stratu. Masti majú zvyčajne najvyšší obsah oleja, takže nepália, keď sa aplikujú na citlivú pokožku a sú veľmi dobré pri utesňovaní vlhkosti, predchádzajú vysúšaniu pokožky.

Ukľudňujúci detský krém Bubba Calm a kombinované ošetrenie s masťou na obnovu pokožky Miracle Manuka sa zameriava na zvládanie suchosti pokožky, aby sa zabránilo výskytu a znižovanie príznakov zápalu kože, ktoré sú často spojené s ekzémom, plienkovou dermatitídou a seboroickou dermatitídou.

Bubba Calm Baby Soothing Cream - detský krém

Bubba Calm  je 100% prírodný, „univerzálny“ upokojujúci detský krém na rastlinnej báze, ktorý bol vedecky vyvinutý na pomoc pri zmierňovaní kožných problémov bábätiek, dojčiat, a batoliat vrátane vyrážky z plienok, ekzému, kontaktnej dermatitídy a kolísky. „Hrdinskou“ zložkou tohto krému je extrakt z listov Kohuhu je jedným z najlepšie strážených tajomstiev matky prírody a po stáročia ho používajú domorodí „Maori“ na Novom Zélande na zníženie začervenania, suchosti a svrbenia pokožky. Obsahuje aj sladký kvet harmančeka a extrakt z ovsených jadier pre pridanú protizápalovú ochranu a jeho ľahká, nemastná textúra zabezpečí príjemné používanie a rýchlu vstrebateľnosť.

Miracle Manuka Skin Repair Ointment - masť na regeneráciu pokožky

Masť Miracle Manuka masť na opravu pokožky je 100% prírodná, vysoko hydratačná, terapeutická starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje silné protizápalové zložky, ktoré možno použiť na upokojenie a zmiernenie začervenanej, svrbiacej a zapálenej pokožky – symptómov často spojených s vyrážkou z detských plienok a detským ekzémom. Obsahuje organický olej z listov manuky, ktorý má silné antibakteriálne vlastnosti spolu s výťažkom z koreňa ibiša lekárskeho, ktorý má silný protizápalový účinok tak poskytuje úľavu pokožke pri akomkoľvek podráždení. Túto masť využijú aj dospelí, pri bežných kožných problémoch vrátane odrenín, rezných rán a popálenín dokáže taktiež zázraky. 

Pri liečbe ekzému sa odporúča vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Vždy používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

Vybrali sme z našich produktov:

Bubba Calm - detský krém

609-Buba-Calm-1_300


Toto si pozriem

Miracle Manuka - masť na pokožku

601-Manuka-Miracle-1_300


Toto si pozriem

Calming Cream - ukľudňujúci krém

317-Calming-Cream-1_300


Výživný, ošetrujúci krém na svrbiacu, podráždenú, citlivú pokožku. Poskytuje okamžitý pocit úľavy a komfortu.

  • 10% Manuka med, harmanček a aloe vera
  • Vhodné pre všetky vekové kategórie a typy pleti

Toto si pozriem