Sven's Island pre deti a bábätká

Čo je detský ekzém a ekzém v ranom detstve?

Ekzém je všeobecný pojem, ktorý popisuje množstvo zápalových stavov kože, ktoré môžu spôsobiť príznaky, ako je červená vyrážka, ktorá spôsobuje, že pokožka je suchá, svrbivá a šupinatá. Vyrážka môže mať aj malé hrbolčeky, z ktorých môže vytekať alebo vytekať tekutina.

Ďalšie príznaky môžu zahŕňať:

  • Zhrubnutá koža
  • Sčervenanie a opuch
  • Tmavá koža na viečkach a okolo očí
  • Zmeny na koži okolo úst, očí alebo uší

Okrem atopickej dermatitídy, iné typy ekzému, ktoré bežne postihujú deti, zahŕňajú kontaktnú dermatitídu, dyshidrotický ekzém (ekzém nôh a rúk) a seboroickú dermatitídu alebo ekzém na hlave (u dojčiat tiež známy ako kolíska).

Čo spôsobuje detský ekzém a ekzém v ranom detstve?

Vedci presne nevedia, čo spôsobuje detský ekzém a ekzém v ranom detstve, ale veria, že je to pravdepodobne spôsobené kombináciou genetických a environmentálnych faktorov. Ekzém nie je nákazlivý a u dojčiat je väčšia pravdepodobnosť vzniku ekzému, ak majú členovia rodiny v anamnéze ekzém, sennú nádchu alebo astmu.

„Najnovší vedecký výskum naznačuje, že ekzém sa môže vyvinúť z dysfunkcie imunitného systému, ktorá ovplyvňuje kožnú bariéru a jej schopnosť zadržiavať vlhkosť.

Čo je to plienková alebo plienková vyrážka?

Plienková vyrážka alebo častejšie označovaná ako „plienková vyrážka“ je typ zápalu kože, ktorý sa prejavuje ako jasne červená vyrážka na koži pokrytej plienkou alebo plienkou na zadočku dieťaťa. Typicky sa vyskytuje u dojčiat a detí mladších ako 2 roky. Väčšina detí dostane vyrážku z plienky aspoň raz počas prvých 2 rokov života a často súvisí so zriedkavými alebo mokrými plienkami/plienkami, citlivou pokožkou a odieraním pokožky. Vyrážky z plienky alebo plienky môžu byť pre niektorých rodičov alarmujúce a pre bábätká neuveriteľne nepríjemné. Zvyčajne sa však vylieči jednoduchým ošetrením, ako je častejšia výmena plienok/plienky, sušenie na vzduchu a používanie mastí.

Čo je to čiapka kolísky?

Čiapka kolísky je známa pod lekárskym názvom seboroická dermatitída a prejavuje sa ako mastné a niekedy chrumkavé žlté škvrny na pokožke hlavy dojčiat. Tieto náplasti môžu byť hrubé, šupinaté a ťažko odstrániteľné a môže to trvať niekoľko dní až niekoľko mesiacov. Ale aj keď stav vyzerá nepríjemne, rodičia môžu byť utešení, že tento stav je dočasný a dá sa pomerne rýchlo vyliečiť.

Sven's Island „liek na ekzém, plienkovú vyrážku a čiapočku kolísky“

Bohužiaľ neexistuje žiadny liek na detský ekzém alebo ekzém v ranom detstve, ale tento stav sa zvyčajne časom stáva menej závažným. K dispozícii je množstvo rôznych liečebných postupov a najčastejšie nemusí byť jedno riešenie vhodné pre každého, preto na dosiahnutie optimálnej účinnosti odporúčame vyskúšať kombinovaný prístup. Strata vlhkosti je hlavným faktorom, ktorý prispieva k detskému ekzému, preto vám odporúčame vybrať si hydratačné krémy, ktoré majú vyšší obsah oleja ako vody, pretože to nasáva viac vody do pokožky a znižuje stratu vody. Masti majú zvyčajne najvyšší obsah oleja, takže vo všeobecnosti nepália, keď sa aplikujú na citlivú pokožku a sú veľmi dobré pri utesňovaní vlhkosti.

Náš ukľudňujúci detský krém Bubba Calm soothing baby cream a kombinované ošetrenie s masťou na obnovu pokožky Miracle Manuka skin repair ointment sa zameriava na zvládanie suchosti pokožky, aby sa zabránilo vzplanutiu a znižovanie príznakov zápalu kože, ktoré sú často spojené s ekzémom, kolískou a vyrážkami na plienkach.

Bubba Calm- Soothing Baby Cream

Bubba Calm je 100% prírodný, „univerzálny“ upokojujúci detský krém na rastlinnej báze, ktorý bol vedecky vyvinutý na pomoc pri zmierňovaní kožných problémov dojčiat, dojčiat a batoliat vrátane plienkovej vyrážky, ekzému, kontaktnej dermatitídy a kolísky. Naša „hrdinská“ zložka extrakt z listov Kohuhu je jedným z najlepšie strážených tajomstiev matky prírody a po stáročia ho používajú domorodí „Maori“ na Novom Zélande na zníženie začervenania a suchej a svrbiacej pokožky. Táto nemastná receptúra ​​tiež obsahuje sladký kvet harmančeka a extrakt z ovsených jadier pre pridanú protizápalovú ochranu.

Miracle Manuka- Skin Repair Ointment

Naša Miracle Manuka masť na opravu pokožky je 100% prírodná, vysoko hydratačná, terapeutická starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje silné protizápalové zložky, ktoré možno použiť na upokojenie a zmiernenie začervenanej, svrbiacej a zapálenej pokožky, symptómov často spojených s vyrážkou z detských plienok. a detský ekzém.

Pri liečbe ekzému sa odporúča vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Vždy používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

https://svensisland.co.nz/collections/baby-and-kids

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie