Akné

Akne-pred-po-svens-island-800x440

Čo je akné?

Akné, tiež známe pod menom „Vulgaris“, je bežné kožné ochorenie, ktoré spôsobuje prepuknutie pupienkov a cýst, najmä na tvári, chrbte, rukách a hrudníku. Akné sa vyskytuje, keď sa vlasové folikuly vo vašej pokožke zablokujú prebytočným mazom a odumretými kožnými bunkami, čo v konečnom dôsledku môže spôsobiť infekciu a zápal pórov. Hoci sa akné bežne považuje za problém dospievania, môže sa vyskytnúť u ľudí všetkých vekových skupín. Akné u dospelých má veľa podobností s akné u dospievajúcich, pokiaľ ide o príčiny a liečbu.

Čo spôsobuje akné?

Ku vzniku akné priamo prispieva nadmerná produkcia mazu v póroch, ktoré sa upchávajú „lepkavými“ kožnými bunkami a baktériami. Výsledkom môže byť nezápalové akné, ako sú biele a čierne bodky. Niekedy dochádza k zápalu v zablokovaných póroch, čo vedie k hnisavým pupienkom, cystám a uzlíkom.

Existujú aj niektoré nepriame faktory, ktoré ovplyvňujú vyššie uvedené priame faktory:

  • hormóny, stres a menštruačný cyklus u žien, to všetko môže ovplyvniť produkciu mazov
  • vlasové produkty, produkty starostlivosti o pleť a make-up, ktoré môžu upchávať póry
  • diéta, ktorá môže ovplyvniť zápal v celom tele

Sven's Island pomôže aj pri "akné"

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť na zníženie alebo odstránenie akné, je pomôcť vyrovnať hladinu mazu v pokožke, znížiť zápal a zabiť baktérie, aby ste predišli budúcim výskytom akné.

Použitie čistiaceho gélu Spot Less a hydratačného krému Fresh Face s antibakteriálnymi vlastnosťami, môže pomôcť odstrániť nečistoty usadené na povrchu pokožky a ochráni vašu pokožku pred tvorbou baktérií spôsobujúcich akné.

Vedci zistili, že olej z listov Manuka môže znížiť počet vredov po akné u ľudí s miernym až stredne ťažkým akné. Nedávne štúdie naznačujú, že olej z listov Manuka môže fungovať rovnako ako 5-percentný benzoylperoxid, čo je bežný voľne predajný liek na akné.

Spot Less - čistiace tonikum

Jemný čistiaci prípravok na tvár, vyvinutý pre citlivé typy pleti, pomáha odstraňovať nečistoty a mastnotu, zároveň obnovuje rovnováhu kožného mazu vo vašej pokožke a to bez nadmerného vysušovania. Kľúčovou zložkou tohto produktu je extrakt z listov citrónovníka z Nového Zélandu, ktorý inhibuje rast a tvorbu baktérií spôsobujúcich akné, spolu s extraktom z listov Kumarahou, ktorý má prirodzene sa vyskytujúce mydlové vlastnosti a protizápalové účinky na upokojenie akéhokoľvek začervenania či podráždenia.

Manuka Miracle - prírodná masť na pokožku

Naša Miracle Manuka masť na opravu pokožky je 100% prírodná starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje organický olej z listov Manuka, ktoré majú silné antibakteriálne vlastnosti a preukázali vysokú účinnosť pri redukcii Propionibacterium acnes – baktérií, ktoré sa najčastejšie podieľajú na patogenéze akné. Má tiež antiseptické vlastnosti, ktoré zabezpečuje olej Palmarosa, ktorý pomáha bojovať proti kožným infekciám, spolu s organickým extraktom z koreňa ibiša lekárskeho, ktorý pôsobí ako silný protizápalový prostriedok, ktorý môže pomôcť upokojiť a zmierniť začervenanú a zapálenú pokožku.

Vždy používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

Miracle Manuka - masť na pokožku

601-Manuka-Miracle-1_300


Toto si pozriem

Spot Less Cleanser - čistiaci gél

606-Spotless-Gel-Cleanser-1_300


Toto si pozriem

Manuka Blemish Spot Gel – na vyrážky

316-Manuka-Blemish-Spot-Gel-20ml-2_300


Toto si pozriem