Akné - Sven's Island

Čo je akné?

Akné, tiež známe ako „Vulgaris“, je bežné kožné ochorenie, ktoré spôsobuje prepuknutie pupienkov a cýst, najmä na tvári, chrbte, rukách a hrudníku. Akné sa vyskytuje, keď sa vlasové folikuly vo vašej pokožke zablokujú prebytočným mazom (kožným mazom) a odumretými kožnými bunkami, čo v konečnom dôsledku spôsobí infekciu a zápal vašich pórov. Hoci sa akné bežne považuje za problém dospievania, môže sa vyskytnúť u ľudí všetkých vekových skupín. Akné u dospelých má veľa podobností s akné u dospievajúcich, pokiaľ ide o príčiny a liečbu.

Čo spôsobuje akné?

Tri faktory, ktoré priamo prispievajú k vzniku akné, sú: nadmerná produkcia mazu v póroch, ktoré sa upchávajú „lepkavými“ kožnými bunkami a baktériami. Výsledkom môže byť nezápalové akné, ako sú biele a čierne bodky. Niekedy dochádza k zápalu v zablokovaných póroch, čo vedie k hnisavým pupienkom, cystám a uzlíkom.

Existujú aj niektoré nepriame faktory, ktoré ovplyvňujú vyššie uvedené priame faktory, vrátane:

  • hormóny, stres a menštruačný cyklus u žien, to všetko môže ovplyvniť produkciu oleja
  • vlasové produkty, produkty starostlivosti o pleť a make-up, ktoré môžu upchávať póry
  • diéta, ktorá môže ovplyvniť zápal v celom tele

Sven's Island lieky na "akné"

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť na zníženie alebo odstránenie akné, je pomôcť vyrovnať hladinu mazu v pokožke, znížiť zápal a zabiť baktérie, aby ste predišli budúcim výskytom akné. Použitie nášho gélového čistiaceho gélu na tvár a hydratačného krému Fresh Face, ktoré oba obsahujú antibakteriálne vlastnosti, pomôže odstrániť nečistoty usadené na povrchu pokožky a v konečnom dôsledku ochráni vašu pokožku pred tvorbou baktérií spôsobujúcich akné. Vedci zistili, že olej z listov Manuka môže znížiť počet vredov po akné u ľudí s miernym až stredne ťažkým akné. Nedávne štúdie naznačujú, že olej z listov Manuka môže fungovať rovnako ako 5-percentný benzoylperoxid, čo je bežný voľne predajný (OTC) liek na akné.

Spot Less - čistiace tonikum

Náš jemný čistiaci prípravok na tvár, vyvinutý pre citlivé typy pleti, je nabitý prírodnými čistiacimi vlastnosťami, ktoré odstraňujú nečistoty a mastnotu a zároveň obnovujú rovnováhu kožného mazu vo vašej pokožke bez nadmerného vysušovania. Kľúčovou zložkou je extrakt z listov citrónovníka Nového Zélandu, ktorý inhibuje rast a tvorbu baktérií spôsobujúcich akné, spolu s extraktom z listov Kumarahou, ktorý obsahuje prirodzene sa vyskytujúce mydlové vlastnosti a protizápalové vlastnosti na upokojenie akéhokoľvek začervenania a podráždenia.

Manuka Miracle - prírodná masť na pokožku

Naša Miracle Manuka masť na opravu pokožky je 100% prírodná starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje organický olej z listov Manuka, ktorý má silné antibakteriálne vlastnosti a preukázal vysokú účinnosť pri redukcii Propionibacterium acnes, baktérií, ktoré sa najčastejšie podieľajú na patogenéze akné. Obsahuje tiež silné antiseptické vlastnosti oleja Palmarosa, ktorý pomáha bojovať proti kožným infekciám, spolu s organickým extraktom z koreňa ibiša lekárskeho, ktorý pôsobí ako silný protizápalový prostriedok, ktorý môže pomôcť upokojiť a zmierniť začervenanú a zapálenú pokožku, príznaky často spojené s akné.

Vždy používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

https://svensisland.co.nz/collections/acne

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie