Keratóza pilaris - "Kuracia koža"

Keratoza-pilaris-800x440

Čo je keratóza pilaris?

Ide bežný stav kože, ktorý sa prejavuje hrbolčemi na koži, často označovaný aj ako „kuracia koža“. Najčastejším miestom výskytu je horná, vonkajšia časť paží, alebo aj vonkajšie stehná a líca na tvári. Tieto hrbolčeky sú spôsobené nahromadením keratínu – proteínu, ktorý sa tvorí vo vonkajšej vrstve kože. Pri tomto ochorení sa ukladá do malých „kopčekov“ okolo jednotlivých vlasových folikulov. Ide o mimoriadne bežný stav, vyskytujúci sa najmä u detí a dospievajúcich, podľa niektorých odhadov až 50 % až 80 % adolescentov vykazuje určitý stupeň keratózy piliaris. Stav sa môže zhoršiť v zime, keď je pokožka suchá, a to najmä u pacientov, ktorí majú aj ekzém.

Čo spôsobuje keratózu pilaris?

Nie je zatiaľ známe, čo presne ju spôsobuje a nie je známy ani žiaden konkrétny liek. Nedávny výskum však naznačuje, že keratóza pilaris môže byť genetická porucha a mnohí pacienti majú toto ochorenie v rodinnej anamnéze. Za tento stav môžu byť zodpovedné abnormálne gény, ktoré riadia produkciu a funkciu keratínu. Dobrou správou je, že keratóza pilaris najčastejšie zmizne s vekom a sama.

Sven's Island môže pomôcť aj pri „keratóze pilaris“

Najdôležitejším faktorom, ktorý si treba pamätať pri liečbe keratózy, je udržiavanie vlhkosti v pokožke. Pri výbere produktov starostlivosti o pleť na ošetrenie keratózy pilaris odporúčame zvoliť hydratačné prípravky, ktoré majú vyšší obsah oleja ako vody. Tým sa do pokožky vtiahne viac vody a zníži sa výskyt hrčiek a zabráni sa ďalšiemu olupovaniu a šupinateniu kože. Masti majú zvyčajne vyšší obsah oleja v porovnaní s pleťovými mliekami či krémami, takže pri aplikácii na citlivú pokožku nepália a sú veľmi dobré aj pri udržiavaní vlhkosti.

Miracle Manuka Skin Repair Ointment - masť na regeneráciu pokožky 

Miracle Manuka masť na regeneráciu pokožky je 100% prírodná, vysoko terapeutická starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje silné protizápalové zložky, ktoré možno použiť na upokojenie a zmiernenie červenej, hrboľatej a zapálenej pokožky, symptómov často spojených s keratózou pilaris.
 

Pri liečbe keratózy pilaris sa odporúča vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Vždy používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.