Keratóza pilaris - "Kuracia koža"

Čo je keratóza pilaris?

Keratóza pilaris je bežný stav kože, ktorý spôsobuje, že koža v určitých oblastiach má hrboľatý vzhľad, často označovaný ako „kuracia koža“. Zďaleka najčastejšou lokalizáciou je horná vonkajšia časť paží, ale menej často môže postihnúť vonkajšie stehná a bočné líca na tvári. Tieto hrbolčeky sú spôsobené nahromadením keratínu, čo je proteín, ktorý sa tvorí vo vonkajšej vrstve kože. V KP sa keratín ukladá do malých „kopčekov“ okolo jednotlivých vlasových folikulov. Ide o mimoriadne bežný stav, najmä u detí a dospievajúcich, pričom podľa niektorých odhadov až 50 % až 80 % adolescentov vykazuje určitý stupeň KP. Často sa zhoršuje v zime, keď je pokožka suchá, najmä u pacientov, ktorí majú aj ekzém.

Čo spôsobuje keratózu pilaris?

Nie je skutočne známe, čo spôsobuje KP a tiež nie je známy žiadny liek. Nedávny výskum však naznačuje, že KP môže byť genetická porucha a mnohí pacienti majú KP v rodinnej anamnéze. Niektoré štúdie naznačujú, že za tento stav môžu byť zodpovedné abnormálne gény, ktoré riadia produkciu a funkciu keratínu. Dobrou správou je, že keratóza pilaris najčastejšie zmizne s vekom a zmizne sama.

Svenov ostrov liek na „keratózu pilaris“

Najdôležitejším faktorom, ktorý si treba pamätať pri liečbe KP, je udržiavať vaše telo zvlhčené a zostáva charakteristickým znakom terapie. Pri výbere produktov starostlivosti o pleť na ošetrenie KP odporúčame zvoliť hydratačné prípravky, ktoré majú vyšší obsah oleja ako vody. Tým sa do pokožky vtiahne viac vody a zníži sa výskyt hrčiek a zabráni sa ďalšiemu olupovaniu a šupinateniu. Masti majú zvyčajne najvyšší obsah oleja v porovnaní s pleťovými vodami a krémami, takže pri aplikácii na citlivú pokožku vo všeobecnosti nepália a sú veľmi dobré pri utesňovaní vlhkosti.

Miracle Manuka Skin Repair Ointment - masť na regeneráciu pokožky

Naša Miracle Manuka masť na regeneráciu pokožky je 100% prírodná, vysoko terapeutická starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje silné protizápalové zložky, ktoré možno použiť na upokojenie a zmiernenie červenej, hrboľatej a zapálenej pokožky, symptómov často spojených s keratózou pilaris.
 

Pri liečbe keratózy pilaris sa odporúča vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Vždy používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

https://svensisland.co.nz/collections/actinic-keratosis

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie