Opary

Opary-800x440

Čo sú opary?

Opar je malý pľuzgier naplnený tekutinou, ktorý sa tvorí na ústach alebo v ich okolí. Môžu sa vyskytovať na perách, okolo úst a niekedy ich nájdete aj niekoľko zoskupených na jednom mieste. Opar zvyčajne začína zvláštnym brnením na perách, čoskoro ho nasledujú malé hrbolčeky, ktoré sa zmenia na bolestivé pľuzgiere naplnené tekutinou. Niekoľko dní po tom, ako si všimnete opar, sa na ňom môže vytvoriť pľuzgier a chrasta. Opar sa zvyčajne sa sám zahojí do jedného až troch týždňov.

Čo spôsobuje opary?

Opary sú spôsobené vírusom herpes simplex. Väčšina z nich je spôsobená vírusom herpes simplex typu 1 (HSV-1), ale niektoré sú spôsobené vírusom herpes simplex typu 2 (HSV-2). Keď počujete slovo "herpes", môžete sa cítiť trochu znepokojení, ide však o neuveriteľne bežný vírus. Odhaduje sa, že celosvetovo má infekciu HSV-1 3,7 miliardy ľudí mladších ako 50 rokov (67 %) a mnohí ľudia, ktorí majú HSV-1, sa nakazili už v detstve.

Keďže vírus herpes simplex je celoživotný vírus, nikdy ho nemôžete úplne vyliečiť. Opary môžete zažiť raz alebo niekoľkokrát počas svojho života a niektoré spúšťače môžu spôsobiť ich opätovné vzplanutie. Ide napríklad o stres, chorobu, únavu, niektoré potraviny, hormonálne zmeny, zubné alebo kozmetické operácie, či zranenie (najmä v blízkosti úst), infekcie, alergické reakcie, nadmerné slnenie.

Sven's Island – pomoc pri oparoch

Keďže vírus herpes simplex je vírus "na celý život", nemôžete ho úplne vyliečiť. Na druhej strane opary časom zmiznú samy v priebehu niekoľkých týždňov. Ak chcete tento proces urýchliť, alebo aspoň zmierneniť niektoré z príznakov, tak siahnite po 100% prírodnom balzame na pery, ktorý je vyrobený z jedlých zložiek a ukázal ako úspešný pri zmierňovaní trvania oparov. Je dôležité si uvedomiť, že akonáhle pocítite „pocit mravčenia“, je potrebné ihneď aplikovať balzam na pery, aby sa zabránilo vzniku oparu.

Lip Balmy Moisturising Lip Balm - hydratačný balzam na pery

Tento 100% prírodný balzam na pery má silné antibakteriálne vlastnosti vďaka organickému oleju z listov Manuka, o ktorom je vedecky dokázané, že zabíja 99,99 % baktérií a znižuje závažnosť oparov vďaka svojim silným antivírusovým vlastnostiam. Táto vysoko hydratačná a terapeutická starostlivosť o pery tiež obsahuje silné protizápalové zložky, ktoré môžu pomôcť upokojiť a zmierniť suchú, popraskanú a zapálenú pokožku – príznaky často spojené so suchými perami.

Miracle Manuka Skin Repair Ointment - masť na regeneráciu pokožky

Masť Miracle Manuka na regeneráciu pokožky je 100% prírodná, vysoko terapeutická starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje účinné antivírusové zložky, ktoré možno použiť na prevenciu vzniku oparov a na zníženie závažnosti oparu, keď sa už vytvorí. Nájdete ho u nás aj v praktickom cestovnom balení, môžete ho tak maž vždy so sebou a využijete ho aj na iné podráždenia pokožky. 

 

Používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

Vybrali sme z našich produktov:

Lip Balm - balzam na pery

607-Lip-Balm-1_300


Toto si pozriem

Miracle Manuka - masť na pokožku

601-Manuka-Miracle-1_300


Toto si pozriem

SPF 15+ Sun Lip Balm - balzam na pery

608-SPF-lip-balm-2_300


Toto si pozriem