Opary a Sven's Island

Čo sú opary?

Opar je malý pľuzgier naplnený tekutinou, ktorý sa tvorí na ústach alebo okolo nich. Môžete ich nájsť na perách, okolo úst a niekedy ich nájdete niekoľko zoskupených spolu. Opar zvyčajne začína zvláštnym brnením na perách a čoskoro ho nasledujú malé hrbolčeky, ktoré sa zmenia na bolestivé pľuzgiere naplnené tekutinou. Niekoľko dní po tom, ako si všimnete opar, môže sa na ňom vytvoriť pľuzgier a chrasta a zvyčajne sa sám zahojí do jedného až troch týždňov.

Čo spôsobuje opary?

Opary sú spôsobené vírusom herpes simplex. Väčšina z nich je spôsobená vírusom herpes simplex typu 1 (HSV-1), ale niektoré sú spôsobené vírusom herpes simplex typu 2 (HSV-2). Keď počujete slovo "herpes", môžete sa cítiť trochu znepokojení, ale buďte si istí, že herpes je neuveriteľne bežný vírus. Odhaduje sa, že celosvetovo má infekciu HSV-1 3,7 miliardy ľudí mladších ako 50 rokov (67 %) a mnohí ľudia, ktorí majú HSV-1, sa nakazili v detstve.

Keďže vírus herpes simplex je celoživotný vírus, nikdy ho nemôžete úplne vyliečiť. Opary môžete zažiť raz alebo niekoľkokrát počas svojho života a niektoré spúšťače môžu spôsobiť ich vzplanutie.

Ako napríklad

Stres, choroba, únava, niektoré potraviny, hormonálne zmeny, zubné alebo kozmetické operácie, zranenie (najmä v blízkosti úst), infekcie, alergické reakcie, nadmerné slnenie.

Sven's Island "liek na opary"

Keďže vírus herpes simplex je vírus na celý život, nemôžete ho úplne vyliečiť, no na druhej strane opary časom zmiznú samy v priebehu niekoľkých týždňov. Ak dúfate v urýchlenie alebo zmiernenie niektorých príznakov, náš 100% prírodný balzam na pery vyrobený z jedlých zložiek sa ukázal ako úspešný pri zmierňovaní trvania oparov. Je dôležité si uvedomiť, že akonáhle pocítite „pocit mravčenia“, je potrebné ihneď aplikovať balzam na pery, aby sa zabránilo vzniku oparu.

Lip Balmy Moisturising Lip Balm - Hydratačný balzam na pery

Náš 100% prírodný balzam na pery je vyrobený z jedlých zložiek a obsahuje silné antibakteriálne vlastnosti organického oleja z listov Manuka, o ktorom je vedecky dokázané, že zabíja 99,99 % baktérií a znižuje závažnosť oparov vďaka svojim silným antivírusovým vlastnostiam. Táto vysoko hydratačná a terapeutická starostlivosť o pery tiež obsahuje silné protizápalové zložky, ktoré môžu pomôcť upokojiť a zmierniť suchú, popraskanú a zapálenú pokožku, príznaky často spojené so suchými perami.

Miracle Manuka Skin Repair Ointment - masť na regeneráciu pokožky

Naša Miracle Manuka masť na regeneráciu pokožky je 100% prírodná, vysoko terapeutická starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje účinné antivírusové zložky, ktoré možno použiť na prevenciu vzniku oparov a na zníženie závažnosti oparu, keď sa už vytvorí.

Vždy používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

Používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

https://svensisland.co.nz/collections/cold-sores

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie