Plesňové infekcie

Plesnove-infekcie-800x440

Čo sú kožné plesňové infekcie?

Plesňové infekcie vznikajú, keď sa druh húb z vonkajšieho zdroja (t. j. pôdy, povrchových zárodkov, infikovaných inou osobou) dostane na vašu pokožku a rozšíri sa. Plesňová infekcia kože má často jasno červenú farbu a zvyčajne sa prejavuje šupinatou a svrbivou vyrážkou s občasnými pľuzgiermi. Povrchové infekcie kože a nechtov sú najbežnejšou formou infekcie, ktorá postihuje 20 – 25 % svetovej populácie. Vyrážka sa môže objaviť kdekoľvek na tele, ale najčastejšie sa vyskytuje v oblastiach s kožnými záhybmi, ako sú slabiny, zadok alebo stehná.

Čo spôsobuje kožnú pleseň?

Existuje 5 bežných typov kožných plesňových infekcií, ktoré zahŕňajú:

  • Atletická noha (tinea pedis): najbežnejší typ plesňovej infekcie, tento stav sa často šíri, keď ľudia chodia bosí vo verejných kúpeľniach alebo šatniach. Koža medzi prstami na nohách zbelie a začne sa odlupovať. Atletická noha môže ovplyvniť aj spodnú časť chodidiel.
  • Pleseň nechtov (onychomykóza): táto infekcia je bežným problémom nôh, zvyčajne postihuje nechty na nohách, ktoré zožltnú, zhrubnú a ľahko sa lámu.
  • Mykóza slabín (tinea cruris): jedná sa o vyrážka v oblasti slabín, ktoré sa prejavuje svrbením a postihuje viac mužov ako ženy.
  • Mykotická infekcia na hlave (tinea capitis): táto vyrážka sa vyskytuje väčšinou u detí, spôsobuje vypadávanie vlasov, pri správnej liečbe však vlasy väčšinou dorastú.
  • Dermatofytóza (tinea corporis): ide o plesňové kožné ochorenie, ktorého prejavom sú vyrážky, väčšinou začervenané, so svetlím okrajom

Tieto typy plesňových infekcií sa zvyčajne tvoria za určitých podmienok a prenášajú sa z človeka na človeka. Napríklad atletická noha a svrbenie sa objavia, pri spotenom oblečení, ako sú ponožky a spodná bielizeň, čo umožňuje množenie organizmov (húb). Ak iná osoba príde do kontaktu s týmito materiálmi (t. j. nosí ich), huba sa pravdepodobne prichytí na túto osobu a rozšíri sa. To je prípad kvasinkových infekcií mykóz. Kvasinkové infekcie sa zvyčajne objavujú len na genitáliách, kožné ochorenia sa však objavujú na koži a pokožke hlavy a môžete sa nakaziť aj od infikovaných zvierat.

Sven's Island pomôže aj pri plesňových infekciách kože

Mnoho ľudí sa rozhodne eliminovať plesňové infekcie voľne predajným antifungálnym krémom, v niektorých prípadoch však môžu tieto krémy a pleťové vody spôsobiť ďalšie podráždenie v dôsledku použitých chemikálií. Našťastie príroda poskytuje prírodné alternatívy, ktoré sú netoxické, nedráždivé a ich účinnosť bola klinicky preukázaná aj pri liečbe plesňových infekcií. V ponuke Sven's island nájdete 3 prírodné produkty (Miracle Manuka, Barefoot Balsam, a Heavenly Hands) vyvinuté na liečbu plesňových infekcií na tele, rukách a nohách. Tieto účinné formulácie obsahujú vysoké koncentrácie novozélandských rastlinných extraktov, pričom nedávne štúdie potvrdili, že sú vysoko účinné pri znižovaní a odstraňovaní bežných foriem húb a baktérií. NZ Manuka & Kanuka Leaf Oil.

Miracle Manuka Skin Repair Ointment - masť na regeneráciu pokožky

Miracle Manuka masť na opravu pokožky je 100% prírodná, vysoko terapeutická starostlivosť o pokožku, ktorá obsahuje silné antibakteriálne a protiplesňové zložky, ktoré možno použiť na upokojenie a zmiernenie červenej, šupinatej a zapálenej pokožky, symptómov často spojených s plesňovými infekciami kože.

Barefoot Balsam Foot Repair Cream - krém na chodidlá

Barefoot Balsam je 100% prírodný, vysoko terapeutický prípravok na starostlivosť o nohy, ktorý je účinný aj pri riešení rôznych problémov s chodidlami ako sú popraskané päty, plesne nechtov ,alebo atletické nohy. Vďaka hydratačným vlastnostiam panenského kokosového oleja a organického extraktu z listov Paw Paw upokojuje zapálené nohy a príjemne ich hydratuje. Obsahuje aj organickéhý oleja z listov Kanuka ktorý má protiplesňové a protizápalové vlastnosti a zmierneňuje podráždenia plesňami. Konečným výsledkom je produkt plný upokojujúcich vlastností, ktoré vyživujú a chránia vaše chodidlá, nechty na nohách a nechtovú kožtičku.

Heavenly Hands Intensive Hand Cream - krém na ruky

Táto hlboko vyživujúca receptúra ​​s lahodnou citrónovo-verbenovou vôňou zanechá vaše ruky jemné a svieže. Hviezdnou zložkou, je výťažok z novozélandského Kowhai, zámerne vybraného pre svoje silné antimikrobiálne vlastnosti, ktoré zabíjajú alebo spomaľujú šírenie mikroorganizmov vrátane baktérií, vírusov, prvokov a húb. Olej z listov Kanuka z Great Barrier Island tiež poskytuje protizápalovú a protiplesňovú ochranu, čo je super praktické pre svrbivú, červenú a zapálenú pokožku.

Pri kožnej plesňovej infekcii sa odporúča vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Vždy používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

Vybrali sme z našich produktov:

Miracle Manuka - masť na pokožku

601-Manuka-Miracle-1_300


Toto si pozriem

Barefoot Balsam - krém na chodidlá

604-Barefoot-Balsam-2_300


Toto si pozriem

Heavenly Hands - krém na ruky

603-Heavenly-Hands-1_300


Toto si pozriem