Proti startnutiu a pigmentácii

Proti-starnutiu-Anti-Ageing-800x440

Čo spôsobuje vrásky?

Aby sme porozumeli tomu, čo spôsobuje vrásky, je dôležité pochopiť, že pokožka (najväčší orgán nášho tela) sa skladá z troch vrstiev: epidermis, dermis a hypodermis. Epidermis je v podstate povrch pokožky a tu sú vrásky najvýraznejšie. To, čo však sa deje pod epidermou, vysvetľuje, prečo sa vrásky stávajú viditeľné. Mladistvá pokožka je bohatá na elastín a kolagén, ktoré udržujú povrch pokožky (epidermis) hladký a bez vrások. Starnutie vyčerpáva prirodzené zásoby kolagénu a elastínu v pokožke, zároveň ubúda tuk v podkoží, hlboko pod povrchom, kde nemôžeme vidieť, čo sa deje. Kombinácia týchto dvoch prirodzených procesov s úbytkom vlhkosti v epiderme môžete spôsobovať prvé známky ochabnutia a vrások.

 Ako bojovať proti vzhľadu vrások?

Doprajte svojej pleti trochu vzpruhy tým, že zostanete hydratovaná a vyhnite sa škodlivým UV lúčom zo slnečného žiarenia. Uistite sa, že používate opaľovací krém denne a pridajte dodatočnú ochranu slnečnými okuliarmi a klobúkom predtým, než strávite dlhší čas na slnku. Hľadajte prírodné produkty starostlivosti o pleť, ktoré neobsahujú škodlivé chemikálie, ktoré môžu prispieť k ďalšiemu rozkladu prírodných zlúčenín nachádzajúcich sa vo vašej pokožke. Hľadajte tiež produkty, ktoré obsahujú vysoké hladiny antioxidantov na boj proti zápalom, ktoré sú hlavnou prekážkou procesu obnovy pokožky. Nakoniec si vždy vyberte produkty, ktoré pomôžu vašej epiderme udržať vlhkosť a chránia ju pred vysušením, ktoré časom spôsobuje vrásky.

Čo je pigmentácia kože?

Hyperpigmentácia je výsledkom nadprodukcie melanínu (pigmentu) v koži a môže byť spôsobená mnohými faktormi, vrátane hormonálnych zmien, poškodenia slnkom a znečistením, liekov a následkov akné a zápalov kože. Je to zložitý kožný problém a tiež jeden z najnáročnejších stavov na liečbu, takže na nápravu stavu pokožky je často potrebná trpezlivosť.

Sven's Island – pomocník na vrásky a pigmentáciu pokožky

Aj keď sú vrásky a pigmentácia len ďalšou súčasťou procesu starnutia, nad ktorým máme obmedzenú kontrolu, existujú spôsoby, ako udržať tieto bežné problémy s pokožkou tváre pod kontrolou čo najdlhšie. Pre optimálnu účinnosť odporúčame vyskúšať kombinovaný prístup, ktorý zahŕňa náš Spot Less čistiaci gél na tvár a Fresh Face obnovovací krém na pleť, ktorý bol vytvorený tak, aby zmierňoval známky starnutia.

Fresh Face Ultra-Renewal Moisturiser - hydratačný krém na tvár

Fresh Face je 100% prírodný krém na tvár na rastlinnej báze, ktorý obsahuje vysoké koncentrácie výťažku z paprade Mamaku. Bolo vedecky dokázané*, že táto novozélandská rastlina zvyšuje rast nových kožných buniek o ohromujúcich 48 %, čím výrazne znižuje voľné radikály, ktoré prispievajú k rozkladu kolagénu. Silné protizápalové vlastnosti novozélandského medu Kanuka pomáhajú redukovať začervenanie a nerovnomernú pigmentáciu a zároveň vytvárajú jasnejšiu a žiarivejšiu pleť.

Spot Less Gentle Cream Cleanser - čistiaci gél

Náš 100% prírodný, rastlinný gél na čistenie tváre je nabitý čistiacimi vlastnosťami, ktoré odstraňujú nečistoty a mastnotu a zároveň obnovujú rovnováhu kožného mazu vo vašej pokožke bez nadmerného vysušovania. Kľúčovou zložkou je výťažok z listov citrónovníka novozélandského, ktorý obsahuje vysoké hladiny antioxidantov, napomáha tak obnove pokožky a redukuje zápaly, ktoré bránia procesu obnovy pokožky. Táto úžasná receptúra ​​tiež obsahuje extrakt z listov Kumarahou, ktorý je jednou z mála rastlín na planéte, ktorá má prirodzene sa vyskytujúce mydlové vlastnosti. Mnoho čistiacich prostriedkov na tvár obsahuje syntetické mydlové zložky, ktoré môžu ďalej dráždiť pokožku a spôsobiť jej nadmerné vysušenie, toto vám pri produktoch Sven's Island nehrozí.

Používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

(*Zdroj: IFF-Nedávne štúdie ukazujú zvýšenie deliacich buniek dermis až o 48% pri aplikácii extraktu Mamaku v koncentrácii 1+%. Tieto nové bunky potom migrujú do stratum corneum a tvoria novú kožu.)

Fresh Face - hydratačný krém na tvár

605-Fresh-Face-1_300


Toto si pozriem

Spot Less Cleanser - čistiaci gél

606-Spotless-Gel-Cleanser-1_300


Toto si pozriem

Spot Less & Fresh Face kombo

620-Spotless-Fresh-Face-1_300


Toto si pozriem