Psoriáza

Psoriaza-pred-po-800x440

Čo je psoriáza?

Psoriáza je chronické autoimunitné ochorenie, ktoré spôsobuje, že sa pokožka regeneruje rýchlejšie ako za bežných okolností. Existuje niekoľko rôznych typov psoriázy a skúsenosť každého človeka s týmto ochorením sú jedinečné. Kožné bunky zvyčajne prechádzajú cyklom známym pod menom bunkový obrat, ktorý začína hlboko vo vašej koži a pomaly stúpa na povrch. Zvyčajne to trvá asi mesiac, ale ak máte psoriázu, môže to trvať len niekoľko dní, čo spôsobuje, že kožné bunky rastú príliš rýchlo a hromadia sa na povrchu pokožky. U ľudí so psoriázov sa preto často objavujú charakteristické svrbivé, šupinaté škvrny.

Čo spôsobuje psoriázu?

Odborníci si nie sú presne istí, čo spôsobuje, že imunitný systém funguje takto nesprávne, ale podľa popredných vedcov v oblasti autoimunity, svoju úlohu zohráva genetika a environmentálne faktory. Psoriáza nie je nákazlivá a neexistuje žiadny známy liek, hoci sa odporúča používať produkty, ktoré nedráždia pokožku, môžu tak pomôcť tento jej stav zvládnuť.

Sven's Island môže pomôcť aj pri psoriáze

Ak trpíte psoriázou mali by ste si dať pozor aj pri výbere produktov starostlivosti o pleť. Odporúčame vám vybrať si hydratačné prípravky, ktoré majú vyšší obsah oleja ako vody, pretože to znižuje jej stratu. Masti majú zvyčajne najvyšší obsah oleja, takže pri aplikácii na citlivú pokožku nepália a zabraňujú strate vlhkosti. Miracle Manuka masť na opravu pokožky je špeciálne vyvinutá zmiernenie a liečbu stavov súvisiacich s psoriázou.

Miracle Manuka Skin Repair Ointment - masť na regeneráciu pokožky

Miracle Manuka masť na opravu pokožky je 100% prírodná, vysoko hydratačná, terapeutická starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje silné protizápalové zložky, ktoré možno použiť na upokojenie a zmiernenie suchej, svrbiacej a zapálenej pokožky, symptómov často spojených so psoriázou.

Pri liečbe psoriázy sa odporúča vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Vždy používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.