Rosacea

Rosacea-pred-po-svens-island-800x440

Čo je Rosacea?

Rosacea je bežné, chronické, zápalové ochorenie kože, ktoré postihuje viac ako 10 % ľudí so svetlou pokožkou. Symptómy môžu zahŕňať návaly horúčavy, hyperreaktivitu, pretrvávajúce začervenanie, pupienky a pustuly, zapálené cievy a opuch tváre. Rosacea je niekedy mylne považovaná za akné, ekzém alebo dokonca kožnú alergiu.

Existuje mnoho druhov rosacey, medzi štyri hlavné typy patria:

  • Erythematotelangiektatická rosacea sa vyznačuje začervenaním a návalmi, s viditeľnými krvnými cievami.
  • Papulopustulózna rosacea sa prejavuje začervenaním, opuchmi a vyrážkami, ktoré pripomínajú akné.
  • Phymatózna rosacea spôsobuje, že pokožka zhrubne a získa hrboľatú štruktúru.
  • Očná rosacea spôsobuje začervenanie a podráždenie očí a opuchnuté viečka.

Čo spôsobuje Rosaceu?

Vedci sa stále snažia zistiť presnú príčinu rosacey, niektorí zo súčasných podozrivých faktorov zahŕňajú:

  • Nadmerná aktivita imunitného systému
  • Vaskulárna hyperreaktivita
  • Ultrafialové žiarenie
  • Určité baktérie
  • Kožné roztoče
  • Genetika

Bez ohľadu na to, čo je na vine, rosacea má tendenciu vyskytovať sa v rodinách, takže existuje silný argument pre genetické spojenie.

Sven's Island a rosacea

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete pre svoju pleť urobiť, je uprednostniť používanie upokojujúcich, hydratačných a ochranných prípravkov na tvár, ktoré pleť ďalej nebudú dráždiť. Podporíte tak kožnú bariéru, môže tak vykonávala svoju prácu správne, a chráni tak vašu pokožku pred škodlivými agresormi. Nedávne štúdie tiež zistili, že olej z listov Kanuka môže pomôcť zabiť roztoče Demodex, preto odporúčame čistiaci gél na tvár Spotless, ktorý obsahuje vysoké koncentrácie oleja z listov Kanuka, je nedráždivý a netoxický pre pokožku. Rovnako aj Miracle Manuka masť na obnovu pokožky obsahuje olej z listov Manuka, u ktorého bolo dokázané, že obsahuje vysoké hladiny antimikrobiálnych látok a môže byť účinný pri znižovaní začervenania a zápalu, čo sú symptómy často spájané s rosaceou.

Spot Less Gentle Cream Cleanser - čistiaci gél 

Tento jemný čistiaci prípravok na tvár, vyvinutý špeciálnepre citlivé typy pleti, je plný prirodzených čistiacich látok, ktoré odstraňujú nečistoty a mastnotu a zároveň obnovujú rovnováhu kožného mazu vo vašej pokožke a to bez nadmerného vysušovania. Kľúčovou zložkou je extrakt z listov Lemonwood z Nového Zélandu, ktorý inhibuje rast a tvorbu baktérií spolu s extraktom z listov Kumarahou, ktorý má prirodzene sa vyskytujúce mydlové a protizápalové vlastnosti na upokojenie akéhokoľvek začervenania a podráždenia.

Miracle Manuka Skin Repair Ointment - masť na regeneráciu pokožky

Miracle Manuka masť na regeneráciu pokožky je 100% prírodná, vysoko hydratačná, terapeutická starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje silné protizápalové zložky, ktoré možno použiť na upokojenie a zmiernenie začervenanej a zapálenej pokožky, symptómov často spojených s rosaceou.

Pri liečbe rosacey sa odporúča vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Vždy používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

Spot Less Cleanser - čistiaci gél

606-Spotless-Gel-Cleanser-1_300


Toto si pozriem

Miracle Manuka - masť na pokožku

601-Manuka-Miracle-1_300


Toto si pozriem

Spot Less & Fresh Face kombo

620-Spotless-Fresh-Face-1_300


Toto si pozriem