Suché pery

Suche-peryl-800x440

Čo spôsobuje suché pery?


Popraskané alebo suché pery sú vo všeobecnosti príznakmi dehydratácie, spálenia slnkom, vystaveniu sa chladnému alebo príliš suchému počasiu, či nadmerného olizovania pier. Suché pery môžu byť spôsobené aj alergiou na niečo, čo ste zjedli.. Kyslé potraviny ako pomaranče a grapefruity môžu u niektorých ľudí vyvolať takúto reakciu. Suché pery sa často zamieňajú s podobne vyzerajúcim stavom pokožky, nazývaný uhlová cheilitída. Vyskytuje, sa keď ľudia v noci dýchajú ústami, zvyčajne keď majú upchatý nos, napríklad počas alergií alebo chrípkových sezón. Vo všeobecnosti sa v tejto oblasti zhromažďujú malé kúsky slín a degradujú, a keďže sliny sú tráviacim enzýmom, môžu rozpustiť tkanivo a spôsobiť vysušenie a zápal pier.

Ingrediencie, ktoré hľadajte vo svojom balzame na pery

 • Prírodné príchute
 • Prírodné oleje – kokosový olej, svetlicový olej, olivový olej, avokádový olej, konopný olej, jojobový olej a vitamín E
 • Prírodné maslá – bambucké maslo, kakaové maslo, avokádové maslo, konopné maslo a mangové maslo
 • Prírodné vosky - včelí vosk, kandelilový vosk, jojobový vosk a karnaubský vosk

Tieto zložky majú prirodzene sa vyskytujúci vysoký obsah oleja nad obsahom vody a nasajú viac vody do pier a znížia tak straty vody. Výsledkom bude viac vlhkosti a hydratácie, pery tak opäť získajú zdravý vzhľad a jemnú textúru.

Ingrediencie, ktorým sa v balzame na pery vyhnite.

 • Petrolatum (Vazelína)
 • Parafínové alebo syntetické minerálne oleje
 • Parabény
 • Butylovaný hydroxyanizol (BHA) a butylovaný hydroxytoluén (BHT)
 • Fenol a alkohol
 • Umelé vône a príchute
 • Chemický opaľovací krém

Tieto zložky sú tie, ktoré môžu odstraňovať vlhkosť z vašich pier, prípadne obsahujú škodlivé látky, ktoré zvyšujú suchosť, začervenanie a zápal pier.

Sven's Island – pomocník pri suchých perách

Pokožka na perách je tenká a jemná, pretože neobsahuje mazové žľazy ako zvyšok pokožky, preto je obzvlášť náchylná na vysušovanie. Pri výbere produktov starostlivosti o pery, na ošetrenie suchých pier vám odporúčame zvoliť si výživné balzamy, ako je napríklad náš Lip Balmy Moisturising Lip Balm - hydratačný balzam na pery s prírodnými olejmi a klinickými zložkami, ktoré preukázateľne dodávajú vlhkosť a hydratujú pery.

Lip Balmy Moisturising Lip Balm - hydratačný balzam na pery

Tento 100% prírodný hydratačný balzam na pery je vyrobený z jedlých zložiek a má silné antibakteriálne vlastnosti vďaka organickému oleju z listov Manuka, o ktorom je vedecky dokázané, že zabíja 99,99 % baktérií a znižuje závažnosť oparov vďaka svojim silným antivírusovým vlastnostiam. Táto vysoko hydratačná a terapeutická starostlivosť o pery tiež obsahuje silné protizápalové zložky, ktoré môžu pomôcť upokojiť a zmierniť suchú, popraskanú a zapálenú pokožku – príznaky často spájané so suchými perami.

Používajte podľa pokynov a ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom.

Vybrali sme z našich produktov:

Lip Balm - balzam na pery

607-Lip-Balm-1_300


Toto si pozriem

Balzam na pery s Manuka MGO 250+

302-Lip-Balm-New-1_300


Toto si pozriem

SPF 15+ Sun Lip Balm - balzam na pery

608-SPF-lip-balm-2_300


Toto si pozriem