Ako posilniť a podporiť imunitný systém?

Potrebujete posilniť a zlepšiť vašu imunitu?Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré ochránia vaše zdravie a obranyschopnosť, predovšetkým počas stresových situácií a choroby.

Existujú však recepty, ako nakopnete vaše zdravie a podporíte vašu imunitu. Nech sa páči, tu sú!

Vitamíny na podporu imunity

 Ak hľadáte účinný prostriedok na posilnenie svojho imunitného systému, je nevyhnutné dodržiavať cielenú životosprávu, spolu s kombináciou dostatočného množstva vitamínov C a B.Vitamín C je ideálnym pomocníkom, ktorý nakopne váš imunitný systém. Pomáha telu udržiavať obranyschopnosť a podporuje imunitné reakcie. Vitamíny B sú zasa vhodné regulátory imunitného systému, ktoré pomáhajú zmierniť počet protilátok produkovaných pri chorobe alebo strese.

 Skvelým tipom, ktorý v sebe zahŕňa obidva vitamíny môže byť aj čínska huba Reishi, ktorá je v čínskej medicíne známa ako imunitný modulátor. Jej účinok sa pripisuje polysacharidom (imunomodulačným aktívnym látkam), ktoré podľa potreby stimulujú alebo potlačujú imunitnú reakciu. Reishi tak pomáha vrátiť imunitný systém späť do rovnovážneho stavu a je výbornou voľbou pre dlhodobú starostlivosť o imunitu a zdravie.

Vyskúšajte aj naše cukríky s Manuka medom s prírodnou silou citrónového oleja a extra dávkou vitamínu C!

Potraviny na podporu imunity

 Náš imunitný systém je zostavený z prvej, druhej a tretej obrannej línie, rovnako ako každý obranný mechanizmus. Čerstvé ovocie a zelenina sú ideálnymi potravinami, ktoré dokonale vyživujú všetky tri línie.Telo nedokáže dlhodobo udržiavať vitamín C, avšak pri každodennej konzumácii potravín bohatých na vitamín C, ako sú citrusové plody, čierne ríbezle a brokolica, je tento spôsob rozhodujúci pri posilňovaní zdravia a imunitného systému.

ako posilnit imunitny system

Rýchla podpora imunity

 Ak chcete urýchliť podporu imunitného systému, siahnite po zinku!

 Zinok je veľmi prospešný pri hojení rán a zamedzení imunitných reakcií. Bohužiaľ, v strave je zinok málo zastúpený a preto ho väčšina ľudí nemá dostatok. Kompenzujú ho napríklad konzumáciou látok bohatých na zinok, ako napríklad fytáty, ktoré sa nachádzajú v obilninách, orechoch a strukovinách.

 Nízka hladina zinku môže viesť aj k zníženej odolnosti voči infekcii. Preto sa odporúča konzumácia hovädzieho či jahňacieho mäsa, rôznych semiačok a vývaru z kostí, ktoré zvýšia príjem tohto životne dôležitého minerálu, a tým urýchlene posilnia imunitný systém.

Prirodzená podpora imunity

 Antioxidanty sú najprirodzenejším receptom na podporu a posilnenie imunitného systému. Môžete ich objaviť v čerstvom ovocí aj zelenine. Antioxidanty sú takisto bohato zastúpené aj v Manuka mede, ktorý sa vyrába z kvetov manuka na Novom Zélande. Ak chcete zvýšiť svoju imunitnú odolnosť, pridávajte si do vášho jedla alebo nápojov pravý Manuka med, ktorý nájdete v našom eshope.

Podpora imunity počas choroby

 Zaťažením organizmu sa zvyšuje stresový hormón kortizol, ktorý má za následok oslabenie imunity. Na zotavenie z choroby už po niekoľkých dňoch je veľmi vhodný propolis, zinok, Manuka med, ovocie, zelenina a takisto aj Reishi. Tieto doplnky stravy vám výdatne pomôžu zlepšiť odolnosť a pomôžu pretvoriť váš imunitný systém do požadovaného stavu.

Prečítajte si aj náš článok s tipmi ako si zaručene posilníte imunitu!