Med ako náhrada cukru

Oddneška nahrádzam cukor medom. Nech už sú dôvody akékoľvek, stačí sa len rozhodnúť. Tu je jednoduchý návod.

Med na nočnom stolíku

Poznáte to, vykročiť správnou nohou do nového dňa. Čo takto raňajky do postele? Na nočný stolík si večer nachystám pohár vody, lyžicu a obľúbený med. A ráno, akoby našiel. Budík si nastavím o pol hodinu skôr, budem leňošiť, naťahovať sa ako mačka, lebediť si a vychutnávať. Pohár vody rehydruje organizmus a lyžica medu povzbudí a vitalizuje.

Každý začína deň posvojom. Niekto si zacvičí pozdrav slnku, druhému stačí káva a cigareta a tretí si dá výdatné britské raňajky. Ako začíname deň a ako by sme ho začínať chceli... Zhodujú sa tieto dve predstavy?

Med ako náhrada cukru

Vizualizácia

Čo ma obklopuje, tomu sa venujem. Skúsme taký malý kuchynský pokus. Schovajme cukor z  viditeľného miesta v kuchyni niekam do skrinky, prípadne si ho nekupujme, keď sa nám minie. Namiesto toho, náš MED dostane v kuchyni strategické, kráľovské miesto a výsostné postavenie. Bude všetkým v domácnosti nadosah, bude lákať a inšpirovať.

Kačica s hruškami na mede, alebo medová zálievka na šalát, prípadne medové makové slíže...  Čas na nové recepty? Alebo len tie naše klasické recepty trošku „ozdravme‟. Sledujte náš blog a FB a vychutnajte si podnetné medové labúžníctvo.

Vítanie hostí medom

Pre hostí máme na pohostenie pripravené to najlepšie, čo doma máme. Tradične na Slovensku je to chlieb a soľ, v niektorých domácnostiach pálenka, ručne zbieraný a sušený bylinkový čaj, alebo teraz v lete citronáda, ktorú tiež, mimochodom, môžeme dochutiť medíkom.

Náš tip:

Ak vás tento článok zaujal, pozrite sa na našu ponuku, a vyberte si ten pravý medík pre vás.