8 tipov pre posilnenie imunity celej rodiny

Prírodne na posilnenie imunity

Je pomerne náročne byť produktívnym rodičom, keď máte deti zdravé a behajú vám po byte, či dome, a nieto ešte vtedy, keď sú choré. Môže byť vyčerpávajúce počúvať volanie „maaaamiii“ po celý deň, smrkať nošteky a pripravovať im horúce nápoje, preto je najjednoduchším riešením sa chorobám vyhnúť.

Nádcha a chrípkové ochorenia nás môžu prekvapiť po celý rok. A ako určite viete, deti si nosia tieto choroby hlavne zo školy či škôlky domov môžu jednoducho zbytočne postihnúť celú rodinu. Zatiaľ čo vírusy a baktérie budú vonku vyčíňať stále, vhodná starostlivosť o našu imunitu, môže pomôcť tieto mikroorganizmy zničiť predtým než sa v tele usadia a spôsobia ochorenie.

Doprajte si dostatok odpočinku

Počas spánku sa náš organizmus posilňuje a regenereuje. Nedostatočný či nekvalitný spánok narúša našu obranyschopnosť a spôsobuje, že sme viac náchylní na ochorenia, ktorým by sme inak dochádzali predísť.

Jedzte množstvo výživných čerstvých potravín

Domáce smoothies a polievky sú skvelým spôsobom ako dostať dávku všetkých možných druhov čerstvého ovocia, zeleniny a kvalitných bielkovín, aj do tých najviac vyberavých jedákov. Zapojte aj deti, ak vám budú pomáhať, skôr ich presvedčíte, aby to zjedli! Spravte z vášho jedla účinný liek...

Smiech

Môže to znieť zvláštne ako rada na podporu imunity, ale smiech preukázateľne znižuje stres a zlepšuje fungovanie imunitného systému. 

Čo keď preventívne prostriedky nezaberajú?

Niekedy jednoducho ochorieme – stáva sa to. Medsafe radí, že mnohé lieky, vrátane rôznych sirupov proti kašľu nie sú bezpečné pre deti do 6 rokov, takže domáce liečivá môžu byť tiež vhodným pomocníkom pri zmierňovaní príznakov ochorenia.

Prostriedky na upokojenie hrdla s medom

Prírodná medicína. Je tradične obľúbenou, vhodnou pre dospelých aj deti od jedného roka.

Dokonca aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporúča  piť nápoje s citrónom a medom, a do tretice pri porovnaní medu a sirupov proti kašľu, rodičia hodnotia med ako lepšiu voľbu. 

Zmiešajte Manuka med, citrón, škoricu a čerstvo nastrúhaný zázvor s teplou vodou a získate upokojujúci dúšok medicíny. Ako alternatívu môžete vyskúšať naše 100% prírodné Cukríky s Manuka medom MGO™ 400+ a vitamínom C, ktoré sú dostupné v štyroch príchutiach (citrónové, propolisové, citrónovo zázvorové a s príchuťou čiernych ríbezlí)

Kloktanie slanej vody

Kloktanie slanej vody je výborným prostriedkom na zapálené hrdlo. Vyskúšajte  ¼-½ čajovej lyžičky morskej alebo kamennej soli rozpustiť v hrnčeku teplej vody a pravidelne kloktajte tento roztok.

Pite dostatok tekutín

Udržujte svoj organizmus hydratovaný, pite dostatok vody, čajov, smoothies, polievok – nepite kloktadlo zo slanej vody! Dehydrovanému telu trvá boj s infekciou dlhšie, ako hydratovanému. Pamätajte, že musíte to zlé z tela nejako vyplaviť! 

Vyspite sa z toho

Pokiaľ je to len trochu možné, je čas vypnúť v práci či škole a oddýchnuť si čo najviac sa dá. Tým, že naše telo nepreťažujeme, môže všetku dostupnú energiu využiť na boj s chorobou.