8 tipov pre posilnenie imunity celej rodiny

Prírodne na posilnenie imunity

Je pomerne náročne byť produktívnym rodičom, keď máte deti zdravé a behajú vám po byte, či dome, a nieto ešte vtedy, keď sú choré. Môže byť vyčerpávajúce počúvať volanie „maaaamiii“ po celý deň, smrkať nošteky a pripravovať im horúce nápoje, preto je najjednoduchším riešením sa chorobám vyhnúť.

Nádcha a chrípkové ochorenia nás môžu prekvapiť po celý rok. A ako určite viete, deti si nosia tieto choroby hlavne zo školy či škôlky domov môžu jednoducho zbytočne postihnúť celú rodinu. Zatiaľ čo vírusy a baktérie budú vonku vyčíňať stále, vhodná starostlivosť o našu imunitu, môže pomôcť tieto mikroorganizmy zničiť predtým než sa v tele usadia a spôsobia ochorenie.

Doprajte si dostatok odpočinku

Počas spánku sa náš organizmus posilňuje a regenereuje. Nedostatočný či nekvalitný spánok narúša našu obranyschopnosť a spôsobuje, že sme viac náchylní na ochorenia, ktorým by sme inak dochádzali predísť.

Jedzte množstvo výživných čerstvých potravín

Domáce smoothies a polievky sú skvelým spôsobom ako dostať dávku všetkých možných druhov čerstvého ovocia, zeleniny a kvalitných bielkovín, aj do tých najviac vyberavých jedákov. Zapojte aj deti, ak vám budú pomáhať, skôr ich presvedčíte, aby to zjedli! Spravte z vášho jedla účinný liek...

Smiech

Môže to znieť zvláštne ako rada na podporu imunity, ale smiech preukázateľne znižuje stres a zlepšuje fungovanie imunitného systému. 

Čo keď preventívne prostriedky nezaberajú?

Niekedy jednoducho ochorieme – stáva sa to. Medsafe radí, že mnohé lieky, vrátane rôznych sirupov proti kašľu nie sú bezpečné pre deti do 6 rokov, takže domáce liečivá môžu byť tiež vhodným pomocníkom pri zmierňovaní príznakov ochorenia.

Prostriedky na upokojenie hrdla s medom

Prírodná medicína. Je tradične obľúbenou, vhodnou pre dospelých aj deti od jedného roka.

Dokonca aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporúča  piť nápoje s citrónom a medom, a do tretice pri porovnaní medu a sirupov proti kašľu, rodičia hodnotia med ako lepšiu voľbu. 

Zmiešajte Manuka med, citrón, škoricu a čerstvo nastrúhaný zázvor s teplou vodou a získate upokojujúci dúšok medicíny. Ako alternatívu môžete vyskúšať naše 100% prírodné Cukríky s Manuka medom MGO™ 400+ a vitamínom C, ktoré sú dostupné v štyroch príchutiach (citrónové, propolisové, citrónovo zázvorové a s príchuťou čiernych ríbezlí)

Kloktanie slanej vody

Kloktanie slanej vody je výborným prostriedkom na zapálené hrdlo. Vyskúšajte  ¼-½ čajovej lyžičky morskej alebo kamennej soli rozpustiť v hrnčeku teplej vody a pravidelne kloktajte tento roztok.

Pite dostatok tekutín

Udržujte svoj organizmus hydratovaný, pite dostatok vody, čajov, smoothies, polievok – nepite kloktadlo zo slanej vody! Dehydrovanému telu trvá boj s infekciou dlhšie, ako hydratovanému. Pamätajte, že musíte to zlé z tela nejako vyplaviť! 

Vyspite sa z toho

Pokiaľ je to len trochu možné, je čas vypnúť v práci či škole a oddýchnuť si čo najviac sa dá. Tým, že naše telo nepreťažujeme, môže všetku dostupnú energiu využiť na boj s chorobou.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie