Banánové pohánkové palacinky s malinami a Manuka medom

Banánovo pohánkové palacinky

V horúcich, ale aj bežných dňoch vždy dobre padne chutný dezert v podobe palaciniek. Čo poviete? Pripravili sme si pre vás recept na zdravé pohánkové palacinky s malinami a Manuka medom, ktorý si pripravíte za pár minút.

Palacinky sa v našich končinách, ale aj inde vo svete považujú za dezert, no niektorí ľudia si palacinky bežne robia aj na raňajky, či dokonca na obed. V podstate je to jedno, kedy si ich dáte, pretože najdôležitejšie je to, aby vám chutili a aby boli zdravé a čo najmenej kalorické. Cukor sa v našom recepte nahradzuje prírodným sladidlom, ktorým je med – konkrétne pravý Manuka med z Nového Zélandu.Samotná príprava pohánkových palaciniek trvá približne 20 minút a na tomto chutnom recepte si pochutnajú približne 4 osoby.

Na prípravu receptu budeme potrebovať:

2 zrelé banány

4 vajíčka

125 g pohánkovej múky

½ kávovej lyžičky mletej škorice alebo 1 kávovú lyžičku škoricového cukru

½ kávovej lyžičky prášku do pečiva

150 g čerstvých malín

100 g pekanových orechov (alebo vlašských, para orechov či mandlí)

50 g Manuka medu

 Na ozdobenie a servírovanie potrebujeme:

1 banán

čierne ríbezle

čerstvú mätu

Manuka med na pokvapkanie

Postup:

2 banány rozmixujeme v miske s vidličkou, alebo môžeme použiť mixér, aby bolo palacinkové cesto čo najjemnejšie. Pridáme vajíčka, pohánkovú múku, škoricu a prášok do pečiva a všetko spolu dôkladne premiešame.

Na panvici si zohrejeme rastlinný olej alebo maslo a nalejeme pripravené cesto na panvicu. Palacinky upečieme na strednom až nízkom horáku, alebo pri nižšej teplote až do zlatohnedej farby. Potom vysypeme orechy (môžu byť aj jemne nasekané) na panvicu a krátko ich opečieme. Pridáme k nim Manuka med a zamiešame tak, aby sa orechy obalili do Manuka medu. Upečené palacinky ozdobíme opraženými orechmi s Manuka medom, čerstvými malinami, ríbezľami a banánmi, pokrájanými na kolieska. Nakoniec palacinky pokropíme kvapkami Manuka medu a podávame.

Dobrú chuť!

Náš tip:

Viac receptov s Manuka medom nájdete tu! 

Polievka z červenej kapusty s manukovými chrumkami
 
Recepty s Manuka medom_2
 
Co je Manuka med