Opaľovací krém SPF50 Skinnies Kids - River Rascal 100ml

Akcia
Značka: Skinnies
43 € –86 %
768 Skinnies KIDS River Rascal 1200
43 € –86 % 6 € / ks
Na sklade
Môžeme doručiť do:
29.5.2024

Dátum spotreby: 4.2024 Určené pre aktívne deti. Jemný opaľovací krém medovej farby, vhodný pre deti od 1 roka. S obsahom kokosového oleja a extraktu z aloe pre upokojenie pokožky. Ideálne pre zaneprázdnených rodičov – s opaľovacím krémom Skinnies budú vaše deti chránené dlhšie.

 • UVA/UVB ochrana na 2 hodiny
 • vodeodolný

Detailné informácie

Podrobný popis

SPF50 Skinnies Kids Sungel - River Rascal je veľká verzia Kids Sun Buster a je tiež špeciálne vyvinutý pre deti a je vodeodolný až 2 na hodiny, aby deti zostali dobre a dlhodobo chránené počas plávania a hrania.

Skinnies sa vyrába bez vody, takže menej je viac. Bežné opaľovacie krémy sa vyrábajú pomocou 50-70% vody, čo je dôvod, prečo ich potrebujete
aplikovať častejšie.

 • Skinnies je jemný roztierateľný gél, ktorý sa vtiera a prispôsobuje tónu vašej pokožky. Nie je biely a lepkavý ako typický opaľovací krém.
 • Napríklad na tvár, krk a uši stačí pre okamžitú UV ochranu použiť guľku veľkosti hrášku. Ak sa vám zdá krém mastné, použili ste ho príliš veľa.
 • Keďže je bez obsahu vody, netreba čakať na vstrebanie, takže sa môžete vystaviť slnu prakticky okamžite.

Zhrnutie výhod:

 • Bez obsahu vody
 • Stačí použiť guľku veľkosti hrášku
 • Ľahko sa rozotiera
 • Ochrana pred slnkom pre deti od 1 roka
 • Vydrží až 5-krát dlhšie ako bežné opaľovacie krémy
 • Vodeodolné až 2 hodiny
 • Nezanecháva biele zvyšky
 • Vhodné na tvár aj telo
 • Bez parabénov, konzervačných látok, alkoholu a parfumov
 • 100% vegánske a Cruelty Free

Aktívne zložky: Uvinul A Plus, Bemotrizinol, *Octocrylene (4,5%)

Neaktívne zložky:
Bentonite, Butyloctyl Salicylate, Coco-Caprylate, Dicaprylyl Carbonate, Diisopropyl Adipate, Isopropyl Palmitate, Propylene Carbonate, Stearalkonium Hectorite, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Triacontanyl PVP, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Aloe Leaf Extract, Coconut Sweetie Hypoallergenic Aroma. 

Octocrylene je substituovaný akrylát a používa sa ako svetelný stabilizátor, UV absorbér a UV filter v kozmetických výrobkoch a výrobkoch osobnej starostlivosti.

V júli 2022 SCCS Scientific Committee on Consumer Safety potvrdili svoje stanovisko k oktokrylénu. Vzhľadom na obavy súvisiace s jeho potenciálnymi vlastnosťami narúšajúcimi endokrinný systém dospel SCCS k záveru, že oktokrylén je bezpečný ako UV filter v koncentráciách do 10 % v kozmetických výrobkoch, ak sa používa jednotlivo.Oktokrylén sa považoval za bezpečný aj pri kombinovanom použití opaľovacieho krému alebo mlieka, spreja s pumpičkou na opaľovanie, krému na tvár, krému na ruky a rúžu v koncentrácii do 10 % (v súlade so súčasnými obmedzeniami). VVBS - Qualified validation/verification bodies však dospel k záveru, že oktokrylén v koncentráciách 10 % alebo vyšších v spreji na ochranu proti slnečnému žiareniu nie je bezpečný na kombinované použitie. V takýchto výrobkoch sa výbor domnieva, že oktokrylén je bezpečný, ak jeho koncentrácia nepresahuje 9 % pri použití spolu s krémom na tvár, krémom na ruky a rúžom s obsahom 10 % oktokrylénu.

SCCS uviedol, že „hoci z niektorých štúdií in vivo existujú náznaky, ktoré naznačujú, že oktokrylén môže mať endokrinné účinky, dôkazy v súčasnosti nie sú dostatočne presvedčivé na to, aby umožnili odvodiť špecifický toxikologický východiskový bod súvisiaci s endokrinným systémom na použitie pri hodnotení bezpečnosti“

Hoci bola hlásená kontaktná senzibilizácia na Octocrylene, počet hlásených prípadov alergickej kontaktnej dermatitídy sa zdá byť zanedbateľný vzhľadom na rozšírené používanie tejto zložky.

Zdroj: https://criticalcatalyst.com/octocrylene-restriction-in-cosmetic-products-placed-in-the-european-union/

Dermatológovia odporúčajú, aby sa oktokrylénu vyhýbali tí, ktorí majú citlivú pokožku alebo kožné problémy, ako je rosacea alebo ekzém. Toto odporúčanie nám príde rozumné a v prípade, ak máte takéto starosti, odporúčame vyskúšať minerálne opaľovacie krémy Earth's Kitchen alebo Savvy Touch, ktorý je s konzistenciou bežných SPF krémov.

Dodatočné parametre

Kategória: Opaľovacie krémy Skinnes
Záruka: 4.2024
Ochranný faktor SPF: SPF 50

Skinnies Sungel

SPF 30/50/50+ s obsahom Manuky vyrobené na Novom Zélande

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: