Opaľovací krém SPF50+ Skinnies CONQUER Pro Performance Sungel 35ml

26 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Výhra pre všetkých, ktorí sa chystajú lyžovať, alebo aj dovolenku do tepla.

Detailné informácie

Podrobný popis

Opaľovací krém Skinnies Conquer SPF 50+ so 4 hodinovou vodeodolnosťou je inovatívny krém bez obsahu vody, určený pre akýkoľvek typ pleti. Pokožke poskytuje vysokú ochranu proti UVA a UVB lúčom a k tomu všetkému neštípe v očiach a na krk, tvár a uši stačí objem veľkosti hrášku.

Tento opaľovací gél špeciálne vyvinutý na použitie pri outdoorových a vodných aktivitách. Skinnies CONQUER je odolný voči vode až 4 hodiny, nestiera sa ani pri potení. Vďaka unikátnemu priehľadnému zloženiu na báze organogélu nezanechávajú produkty Skinnies biely film a gél sa prispôsobí priamo tónu vašej pleti.

Opaľovací gél je obohatený o prírodný manukový olej z Nového Zélandu, ktorý pokožku ošetruje a vyživuje.

Skutočná revolúcia v ochrane pred slnkom.

Hlavné benefity:

 • Ľahko sa rozotiera a pracuje s tónom vašej pleti
 • Opaľovací krém, ktorý nie je riedený vodou
 • Vydrží 5-krát dlhšie ako bežný opaľovací krém
 • Určený najmä pre outdoorové a vodné aktivity
 • Odolný voči vode až 4 hodiny
 • Vhodný na tvár aj telo
 • Bez parabénov, konzervačných látok, alkoholu a parfumu
 • Vhodný pre tehotné ženy a deti od 3 mesiacov
 • Vegánsky
 • Netestovaný na zvieratách

Bezvodá technológia Skinnies Organogel™ vytvára na pokožke okamžitú číru vrstvu, ktorá drží UV filtre na mieste dlhšie a neodparuje sa z pokožky, keď sa potíte. Vyrobené z prírodného novozélandského oleja Manuka pre výživu pokožky.

 • BEZ parabénov, konzervačných látok, vôní a alkoholu.

Športový opaľovací krém SPF50+ Skinnies Conquer with Manuka Oil splnil tvrdenie na štítku SPF a požiadavky na širokospektrálnu ochranu v testovaní spotrebiteľov z roku 2020.

Aktívne zložky: Uvinul A Plus, Bemotrizinol, * Octocrylene ( 5 %), Zinc Oxide. 

Neaktívne zložky: Bentonite, Butyloctyl Salicylate, Coco-Caprylate, Dicaprylyl Carbonate, Diisopropyl Adipate, Isopropyl Palmitate, Propylene Carbonate, Stearalkonium Hectorite, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Triacontanyl PVP, Leptospermum Scoparium Oil (manuka oil).

*Octocrylene je substituovaný akrylát a používa sa ako svetelný stabilizátor, UV absorbér a UV filter v kozmetických výrobkoch a výrobkoch osobnej starostlivosti.

Dermatológovia odporúčajú, aby sa oktokrylénu vyhýbali tí, ktorí majú citlivú pokožku alebo kožné problémy, ako je rosacea alebo ekzém. Toto odporúčanie nám príde rozumné a v prípade, ak máte takéto starosti, odporúčame vyskúšať minerálne opaľovacie krémy Earth's Kitchen alebo Savvy Touch, ktorý je s konzistenciou bežných SPF krémov.

V júli 2022 SCCS Scientific Committee on Consumer Safety potvrdili svoje stanovisko k oktokrylénu. Vzhľadom na obavy súvisiace s jeho potenciálnymi vlastnosťami narúšajúcimi endokrinný systém dospel SCCS k záveru, že oktokrylén je bezpečný ako UV filter v koncentráciách do 10 % v kozmetických výrobkoch, ak sa používa jednotlivo.Oktokrylén sa považoval za bezpečný aj pri kombinovanom použití opaľovacieho krému alebo mlieka, spreja s pumpičkou na opaľovanie, krému na tvár, krému na ruky a rúžu v koncentrácii do 10 % (v súlade so súčasnými obmedzeniami). VVBS - Qualified validation/verification bodies však dospel k záveru, že oktokrylén v koncentráciách 10 % alebo vyšších v spreji na ochranu proti slnečnému žiareniu nie je bezpečný na kombinované použitie. V takýchto výrobkoch sa výbor domnieva, že oktokrylén je bezpečný, ak jeho koncentrácia nepresahuje 9 % pri použití spolu s krémom na tvár, krémom na ruky a rúžom s obsahom 10 % oktokrylénu.

SCCS uviedol, že „hoci z niektorých štúdií in vivo existujú náznaky, ktoré naznačujú, že oktokrylén môže mať endokrinné účinky, dôkazy v súčasnosti nie sú dostatočne presvedčivé na to, aby umožnili odvodiť špecifický toxikologický východiskový bod súvisiaci s endokrinným systémom na použitie pri hodnotení bezpečnosti“

Hoci bola hlásená kontaktná senzibilizácia na Octocrylene, počet hlásených prípadov alergickej kontaktnej dermatitídy sa zdá byť zanedbateľný vzhľadom na rozšírené používanie tejto zložky.

Zdroj: https://criticalcatalyst.com/octocrylene-restriction-in-cosmetic-products-placed-in-the-european-union/

Dodatočné parametre

Kategória: Opaľovacie krémy Skinnes
Záruka: 11.2023
Ochranný faktor SPF: SPF 50+
Položka bola vypredaná…

Skinnies Sungel

SPF 30/50/50+ s obsahom Manuky vyrobené na Novom Zélande

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: