Využite med pri starostlivosti o pery

Suché, drsné a popraskané pery dokážu potrápiť nielen počas zimných mesiacov. Ak chcete vedieť ako im predísť, ako sa starať o pery a zabezpečiť aby vždy vyzerali zdravo a neodolateľne čítajte ďalej.

Suché, drsné pery často vedú k olupovaniu kože na perách, nepríjemnému pnutiu. Ak nemáte práve po ruke balzam na pery, tak z toho môže vzniknúť problém. Pomocou jemnej exfoliácie sa ľahko zbavíte odumretej kože na povrchu, prekrvíte pery a navrátite im zdravý vzhľad.

Exfoliácia by sa mala vykonávať pravidelne, nielen pri problémoch so suchými perami. Raz za týždeň si takto môžete pery ošetriť a dodať im tak extra dávku starostlivosti. Pery budú neodolateľne mäkké a jemné na dotyk. Dokonca aj rúž alebo lesk na pery bude na perách lepšie kryť, vydrží dlhšie a vaše pery budú chránené.

Peelingy na pery sa v posledných rokoch stali veľmi populárne. Môžete si peeling kúpiť, alebo ho aj ľahko vyrobíte doma. Čo všetko budete potrebovať na domáci peeling na pery?

  • 1 lyžička exfoliantu - môžete použiť cukor, soľ, alebo aj najemno pomletú kávu 
  • 1 lyžička hydratačnej zložky - med, olivový, alebo kokosový olej (s medom je to o dosť príjemnejší a hlavne sladší zážitok)

Je to také jednoduché! Stačí všetko zmiešať a váš peeling je hotový. Ako ho použiť?

  1. Pred exfoliáciou je dôležité pery dôkladne vyčistiť a usušiť. Uistite sa že na perách nemáte zvyšky rúžu, lesku na pery, či balzámu. 
  2. Naberte peeling na prsty, alebo na vatový tampónik (môže byť aj látkový na viacero použití). Jemnými krúživými pohybmi masírujte pery asi minútu. Dôraz je na slove jemné, pri exfoliácii si môžete ľahko pery poškodiť ak budete príliš tlačiť.
  3. Pery opláchnite vlažnou vodou a utrite do sucha. 
  4. Na pery naneste hydratačný balzam.

So zložením peelingu môžete kľudne experimentovať. Môžete pridať napríklad aj citrón, jojobový olej alebo bambucké maslo pre extra hydratáciu. Takéto rozmaznanie si môžete dopriať raz za týždeň. Častá exfoliácia by mohla pery narušiť, zhoršiť stav suchých pier, preto to nepreháňajte. Ak vám peeling ostal, dajte ho napríklad do prázdneho kelímku od očného krému a uchovajte v chladničke na ďalší týždeň. Ak chcete medom rozmaznávať každý deň, mrknite na naše manukové balzamy na pery.