Pleťová maska z medu a mlieka pre citlivú pleť

Mlieko obsahuje vitamín D, ktorý podporuje tvorbu kolagénu, zosvetľuje tmavé škvrny vrátane tmavých kruhov pod očami. Táto super ingrediencia tiež odstraňuje nečistoty vďaka lipáze, proteáze a kyseline mliečnej. Prírodné enzýmy, ktoré sa v mlieku nachádzajú, podporujú odstraňovanie starých odumretých kožných buniek, majú zjemňujúci a zosvetľujúci účinok.

Ingrediencie na pletovú masku z mlieka a medu pre citlivú pleťTáto maska je ideálna pre tých, ktorí majú citlivú pokožku, alebo sa spálili na slnku. Mlieko má protizápalové účinky a keď ho aplikujete na pokožku priamo z chladničky, pôsobí upokojujúco a osviežujúco.

Budete potrebovať

  • 2 polievkové lyžice mlieka
  • 1 polievková lyžica Manuka medu
  • 1/2 čajovej lyžičky jemnej soli
  • 1 1/2 čajovej lyžičky dužiny z aloe vera

Návod na prípravu

Pridajte soľ do mlieka a nechajte ju rozpustiť pred pridaním aloe vera a medu.  Ak používate čerstvé aloe vera alebo ak sa vám soľ nerozpustí, premixujte zmes na 20 sekúnd v mixéri, potom dajte masku na hodinu do chladničky až potom naneste na tvár.

Aplikácia masky

Vmasírujte zmes krúživými pohybmi počas niekoľkých minút  a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút.

Uhorkovo-zemiakovo-paradajková rozjasňujúca maska

Uhorkovo-zemiakovo-paradajková rozjasňujúca maska

Uhorka a paradajka obsahujú širokú škálu vitamínov, ktoré sú výborné pre pleť. Táto maska vám pomôže osviežiť a rozjasniť tóny pleti, zbaviť sa mastnosti a tmavých jazvičiek či pigmentácie.

Medové masky | Manuka.sk

Všetky naše recepty
na medové masky

Prírodné HOME MADE recepty na kozmetické prípravky, ktoré si jednoducho pripravíte sami doma. Nájdete tu recepty na medové masky na tvár, vlasy, peelingy a aj zopár rôznych tipov.

Manuka med – prírodné antibiotikum

Dobre vedieť
o Manuka mede

Či už sa chcete zatiaľ iba zľahka zoznámiť s manukovým medom, alebo si v našej sekcii o použití a dávkovaní chcete potvrdiť, či jeho potenciál využívate naplno je táto stránka práve pre vás.