Pleťová maska z medu a mlieka pre citlivú pleť

Mlieko obsahuje vitamín D, ktorý podporuje tvorbu kolagénu, zosvetľuje tmavé škvrny vrátane tmavých kruhov pod očami. Táto super ingrediencia tiež odstraňuje nečistoty vďaka lipáze, proteáze a kyseline mliečnej. Prírodné enzýmy, ktoré sa v mlieku nachádzajú, podporujú odstraňovanie starých odumretých kožných buniek, majú zjemňujúci a zosvetľujúci účinok.

Ingrediencie na pletovú masku z mlieka a medu pre citlivú pleťTáto maska je ideálna pre tých, ktorí majú citlivú pokožku, alebo sa spálili na slnku. Mlieko má protizápalové účinky a keď ho aplikujete na pokožku priamo z chladničky, pôsobí upokojujúco a osviežujúco.

Na prípravu masky budete potrebovať:

  • 2 polievkové lyžice mlieka
  • 1 polievkovú lyžicu Manuka medu
  • 1/2 čajovej lyžičky jemnej soli
  • 1 1/2 čajovej lyžičky dužiny z aloe vera

TIP: Ak neviete zohnať čerstvé aloe vera, môžete nájsť alternatívne produkty v obchodoch pri opaľovacích prípravkoch, alebo v lekárni. Dajte si pozor na pridané látky, pokiaľ na niečo senzitívne reagujete.

Pridajte soľ do mlieka a nechajte ju rozpustiť pred pridaním aloe vera a medu.  Ak používate čerstvé aloe vera alebo ak sa vám soľ nerozpustí, premixujte zmes na 20 sekúnd v mixéri, potom dajte masku na hodinu do chladničky až potom naneste na tvár. Vmasírujte zmes krúživými pohybmi počas niekoľkých minút  a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút.

Uhorkovo-zemiakovo-paradajková rozjasňujúca maska
 
 
Prírodné masky s manuka medom
 
Co je Manuka med