Banánovo-kurkumová maska na upchaté póry

Maska na upchaté póry z Manuka medu

Kurkuma je populárna pre svoje zdraviu prospešné vlastnosti – vďaka čomu sa stala obľúbenou prísadou smoothies,  latte či pleťových masiek. Je známe, že aktívna zložka kurkumy (kurkumín) má silný protizápalový a antibiotický účinok.

Vyskúšajte banánovo-kurkumovú pleťovú masku s Manuka medom a citrónom.

Táto maska pomôže vašej pleti zbaviť sa upchatých pórov a baktérií, rovnako je účinným prostriedkom na zmiernenie začervenaných vyrážok.

Budete potrebovať:

  • 1 banán
  • 1 polievková lyžica Manuka medu
  • 1/2 čajovej lyžičky mletej kurkumy (alebo jemne nastrúhanej čerstvej)
  • 1 čajová lyžička čerstvej citrónovej šťavy

Návod na prípravu

Roztlačte banán vidličkou a potom pridajte ostatné ingrediencie. Pre dosiahnutie úplne hladkej konzistencie môžete zmixovať všetky ingrediencie v mixéri, alebo bohatú vrstvu tejto zmesi rovno aplikovať na tvár. 

Aplikácia

Môžete si ju jemne vmasírovať do pokožky, tak aby sa ingrediencie dostali čo najhlbšie do pórov pokožky. Nechajte pôsobiť najmenej 5 minút a potom umyte.

Pleťová maska z mlieka a medu pre citlivú pleť

Pleťová maska z mlieka a medu pre citlivú pleť

Ideálna pre tých, ktorí majú citlivú pokožku, alebo sa spálili na slnku. Mlieko má protizápalové účinky keď ho aplikujete na pokožku priamo z chladničky, pôsobí upokojujúco a osviežujúco.

Medové masky | Manuka.sk

Všetky naše recepty
na medové masky

Prírodné HOME MADE recepty na kozmetické prípravky, ktoré si jednoducho pripravíte sami doma. Nájdete tu recepty na medové masky na tvár, vlasy, peelingy a aj zopár rôznych tipov.

Manuka med – prírodné antibiotikum

Dobre vedieť
o Manuka mede

Či už sa chcete zatiaľ iba zľahka zoznámiť s manukovým medom, alebo si v našej sekcii o použití a dávkovaní chcete potvrdiť, či jeho potenciál využívate naplno je táto stránka práve pre vás.