Pleťová maska s Manuka medom a čajom Matcha

Ingrediencie na masku z Manuka medu a Matcha čaju

Jednoduchá maska z dvoch ingrediencií, ktorú máte pripravenú za pár minút má vďaka kombinácii dvoch super-potravín dobrý predpoklad na to, že vám zlepší stav pleti, zmierni zápal a zároveň dokonale hydratuje.

Originálny Manuka med a 100% prírodná Matcha je spoľahlivou a bezpečnou voľbou, ktorá je jemná a šetrná ku každému typu pokožky.

Budete potrebovať:

  • 1 kávová lyžička prášku Matcha
  • 1 - 2 lyžičky Manuka medu

Návod na prípravu

Dobre premiešajte 1 kávovú lyžičku prášku Matcha s 1 – 2 polievkovými lyžicami Manuka medu.

Aplikácia masky

Zmes naneste na čistú pokožku a nechajte pôsobiť po dobu, kým vypijete šálku čaju Matcha. Po pár minútach si navlhčite prsty a krúživými pohybmi vmasírujte masku do pokožky. Následne si umyte tvár teplou vodou, jemne vysušte a je to!

Čo ešte je o Matcha prášku známe?

Matcha maska s Manuka medom

Zmierňuje zápaly

Mletá Matcha obsahuje zlúčeninu s názvom Epilokatecgín galát (EGCG), ktorá pomáha upokojiť pokožku a zmierniť jej prípadné začervenanie. Manuka med má rovnako upokojujúce účinky, ktoré zasa pomáhajú „refrešnúť“ a rozjasniť tvár.

Zlepšuje pleť

Malé častice, ktoré tvoria prášok Matcha, pôsobia ako mierny exfoliant, ktorý prirodzene odstraňuje odumreté časti pokožky pri jemnom tretí. Matcha navyše uvoľňuje preťažené oblasti pokožky, ktoré sa vyskytujú najmä okolo nosa a brady. Ďalšou výhodou je, že Matcha obsahuje vitamín K, ktorý pomáha odstraňovať tmavé kruhy pod očami.

Eliminuje známky starnutia

Matcha stimuluje produkciu elastínu, ktorý zvyšuje objem pokožky a zapĺňa malé záhyby, ktoré začíname pozorovať pri starnutí. Manuka med vďaka svojej konzistencii vyplní každý záhyb v pokožke a udrží v nej vlhkosť, takže ju dokonale hydratuje a znižuje viditeľnosť malých vrások.

Bojuje proti prebytočným olejovým žľazám

Zelený superprášok Matcha obsahuje triesloviny (taníny), o ktorých sa predpokladá, že znižujú veľkosť pórov. Zároveň redukujú prebytočné oleje, a tým zabraňujú vzniku mastnej pokožky.

TIP>> Pripravte si Matcha čaj

Tri rýchle a účinné  pleťové masky

Tri rýchle a účinné pleťové masky

Jednoduché masky od @Spinach4Breakfast. Každá maska je len z dvoch ingrediencií, a preto sú dokonalé pre tých, ktorí nemajú veľa času, a zároveň tieto ingrediencie väčšina z nás doma.

Medové masky | Manuka.sk

Všetky naše recepty na medové masky

Prírodné HOME MADE recepty na kozmetické prípravky, ktoré si jednoducho pripravíte sami doma. Nájdete tu recepty na medové masky na tvár, vlasy, peelingy a aj zopár rôznych tipov.

Manuka med – prírodné antibiotikum

Dobre vedieť o Manuka mede

Či už sa chcete zatiaľ iba zľahka zoznámiť s manukovým medom, alebo si v našej sekcii o použití a dávkovaní chcete potvrdiť, či jeho potenciál využívate naplno je táto stránka práve pre vás.