Starostlivosť o rany a krásu

Manuka med a starostlivosť o rany

Manuka med počas tréningu

Manuka med má silný a dlhotrvajúci antibakteriálny účinok pri aplikácii na rany a poškodenú pokožku. Klinické štúdie ukazujú, že je účinný voči širokému spektru baktérií vrátane kmeňom, ktoré sú rezistentné voči antibiotikám.

Manuka med má tiež priamy upokojujúci efekt a stimuluje prirodzenú obnovu a hojenie pri aplikácii na pokožku, urýchľuje proces hojenia a pomáha predchádzať vzniku jaziev. Je účinný pri odstraňovaní nečistôt z rán, pričom chráni novovytvorené zdravé tkanivo a odoberá nadbytočnú tekutinu, pričom udržiava vlhkosť a nízke pH v okolí rany, ktoré je dôležité pre hojenie.

VÝSKUM O ÚČINKU MANUKA MEDU PRI STAROSTLIVOSTI O RANY.pdf


Manuka med má unikátne hojivé vlastnosti pri poraneniach pokožky.

Manuka med a krása

Manuka med je jedinečný prírodný prostriedok pre starostlivosť o pleť a skrášľujúci prípravok. Pomáha napnúť a hydratovať pokožku, aby bola chránená pred suchom.  Zjemňuje a upokojuje pleť, je výborný pre drsnú pokožku alebo pleť vystavenú poveternostným vplyvom slnka, vetra či chladu.

Manuka med pomáha zdravej regenerácii pokožky a dodáva jemný žiarivý nádych pre svieži a mladistvý vzhľad pleti. Je dokonalý pre každodennú starostlivosť, ako aj intenzívnu starostlivosť pre mimoriadne suchú, podráždenú či problémovú pleť.

TIPY AKO POUŽIŤ MANUKA MED PRE VAŠU KRÁSU