Tipy na posilnenie imunity detí

Zdravie detí je najdôležitejšou prioritou všetkých rodičov. Posilnenie imunity a zdravia detí je teraz ešte aktuálnejšou témou vďaka pandémii, s ktorou bojujeme. 

Kedy by sme sa mali sústrediť na posilnenie imunity?

  • Vždy na začiatku chladnejšieho obdobia, znížime tak riziko nákazy sezónnymi vírusmi ako je chrípka, prechladnutie, alebo aj koronavírus. Platí to samozrejme aj pre dospeých.
  • Na jeseň je imunitný systém detí namáhaný striedaním teplôt, návratom do školských lavíc, skorým ranným vstávaním a dokonca aj tým, že sa ráno skôr stmieva. Všetky tieto zmeny telo vníma ako stresový faktor, investuje tak svoju energiu do prispôsobenia sa novým faktorom. V dôsledku toho môžu byť deti viac unavené, menej sústredené a zraniteľnejšie voči vírusom. Teraz je ten správny čas zakročiť. 

K dobre fungujúcemu imunitnému systému je dôležitá aj celková životospráva. Zdravá, nutrične vyvážená strava, dostatok spánku a pohybu sú dôležitými faktormi ktoré vplývajú na zdravie. 

V súčasnosti ešte nevieme do akej miery by posilnenie imunitného systému mohlo pomôcť pri predchádzaní nakazení sa koronavírusom. Logicky to tak vychádza, no nemáme dostatok dôkazov. Zdravý rozum však hovorí, že treba urobiť všetko čo je v našich silách, preto aby sme tieto ťažké časy prežili v zdraví. 

Čo teda môžeme urobiť?

1. Dbajte na hygienu

Počujeme to všade, berieme to ako automatickú vec, no je dôležité aby sme to naučili aj tých najmenších. Najlepšie sa pred vírusmi ochránime tak, že s nimi neprídeme do kontaktu. Prízvukujte deťom aké dôležité je aby si umývali ruky a nezaudnite im vysvetliť prečo je to dôležité. 

2. Vyvážená strava

Jedlo detí by malo obsahovať veľa ovocia, zeleniny, malo by byť pestrofarebné. Zinok, vitamí B, C a A patria medzi mikroživiny, ktoré pomáhajú imunitným bunkám bojovať s infekciou. Červené mäso, hydina, orechy a morské plody sú bohaté na zinok. Losos, listová, zelená zeleniny a mliečne výrobky sú zase zdrojom vitamínu A. B vitamín v určitej miere obsahuje väčšina potravín, citrusové plody, brokolica, jahody a paradajky zase poslúžia ako zdroj vitamnu C. Z ovocia a zeleniny môžete pripraviť polievku, alebo aj smoothie, do ktorého je dokonalým sladidlom náš Manuka med MGO 100+.

3. Podporte aj zdravie čriev

Mikrobióm v našom gastrointestinálnom trakte pomáha regulovať fungovanie nášho imunitného systému. Jogurty, kefír, kimchi, kyslá kapusta, či kváskový chlieb sú skvelým zdrojom probiotík. 

4. Dostatok spánku

Pri spánku sa telo regeneruje, takže pomáhať deťom udržiavať dobrý spánkový režim je dôležité. Vytvorte si s vašimi deťmi rutinu, ktorá začne už hodinu pred tým, než by mali spať. Uľahčíte im tak prechod z denných aktivít k spánku. Izba ktorá je dostatočne tmavá a je v nej nižšia teplota tiež prispieva k dobrému spánku.

Skvelým drinkom na spanie nielen pre deti je napríklad aj náš manukový kurkumový nápoj. Mlieko môžete vybrať podľa svojich preferencií, stačí pridať korenie Chai, ktoré je úplne bezpečné pre deti, keďže neobsahuje kofeín. Kurkuma má dokonca antisetické, protizápalové a hojivé vlastnosti. Odporúča sa deťom od 9 mesiacov, pomáha s trávením, znižuje cholesterol, a bojuje aj proti bolesti. Ostatné prísady môžete upraviť podľa chuti. Nezabúdajte, že med môžu užívať iba deti od 1 roka. 

Ako využiť Manuka med?

Výživa je samozrejme dôležitým faktorom pri posilnení imunity. Prírodné potravinové doplnky ako sú včelie produkty by mali byť súčasťou každodennej stravy. Sú bohaté na vitamíny, antioxidanty, minerály a poskytujú živiny potrebné na udržanie celkovej rovnováhy organizmu. 

Manuka med MGO 100+ je ideálnou voľbou na každodenné použitie. Med odporúčame konzumovať podľa chuti. Pri príchode jeseň si však môžete zostaviť vlastnú medovú kúru - 3 čajové lyžičky denne, (ideálne 30 minút pred jedlom a pitím) po dobu 6 týždňov. Ak nezvolíte Manuka med, tak imunite iste pomôžete aj s konzumáciou kvalitných slovenských medov.

Ďalším skvelým pomocníkom do vrecka sú naše prírodné cukriky s obsahom Manuka medu a vitamínom C. Propolisové majú výraznú, nie veľmi sladkú chuť, deťom preto väčšinou viac chutia citrónové alebo s čiernou ríbezľou. 

Skvelou zábavkou na cesty, keď majú deti chuť na niečo sladké môže byť aj náš prelamovací med. Viete si ho vytlačiť rovno do úst, alebo s ním namalovať obrázok na raňajkový chlebík, dospelí sa zase môžu umelecky vyžiť kresbou na kapučíne.

Mini-Manuka-imunita-detiNeexistuje žiadna univerzálna rada, jedna jediná výnimočná potravina, ktorá by nám zázračne pomohla so zdravím, či imunitou. Treba na veci nahliadať komplexne, spoľahnúť sa na odborníkov a ich odporúčania a robiť veci najlepšie ako vieme. Nemôže byť každý obed dokonale vyvážený, každý víkend strávený vonku v prírode… Manuka med je produktom ktorý vám môže dopomôcť k lepšiemu zdraviu, imunite, tráveniu a aj vás trochu motivuje žiť zdravšie, či variť lepšie. Pre nás sa stal súčasťou nášho životného štýlu a nedáme na neho dopustiť, rovnako ako stovky našich zákazníkov. Nie je to produkt pre každého, ale aspoň raz by ho mal zažiť každý a ktovie, možno si ho zamilujete rovnako ako my.

Naša ponuka medov

Za účelom posilnenia imunity odporúčame zvoliť faktory MGO 100+, prípadne MGO 250+, alebo jeden z našich výhodných balíčkov, ktorý Vám zabezpečí med na každodenné použite vrátane poistky v podobe medu s vyšším potenciálom pomôcť v prípade problémov.

Manuka medy MGO100+

Manuka medy MGO 550+

od 69 €

Manuka medy MGO100+

Manuka medy MGO 400+

od 47,50 €

Manuka medy MGO100+

Manuka medy MGO 250+

od 33 €

Manuka medy MGO100+

Manuka medy MGO 100+

od 9 €