Manuka med a zdravé zuby bez kazov

Chcete sa vyhnúť zubnému kazu? Pridajte Manuka med k bežnej starostlivosti o ústnu dutinu.

Neznášate nepríjemný zvuk zubnej vŕtačky? Máte obavy zo zubného kazu a návšteve zubára sa vyhýbate ako čert krížu? 

Máme pre vás riešenie! K bežnej (dôkladnej a pravidelnej) starostlivosti o zuby pridajte Manuka med.

Nepríjemný zubný kaz zvyčajne naštartuje konzumácia cukrov v potravinách, ako napríklad chlieb, fazuľa, ovocie, zemiaky a ďalšie maškrty, ktoré sa s vytvorenými baktériami a kyselinami v ústach spoja do formy povlaku. Tento povlak sa potom usádza na zuboch a kyselina, ktorá je v povlaku prítomná sa časom premení na dieru v zube. Akonáhle sa do tejto diery (štrbinky) dostane jedlo a baktérie, vznikne zubný kaz.

Manuka med a zdravé zuby bez kazov

 Najlepší spôsob, ako tomuto procesu zabránime je pravidelná a dobrá hygiena ústnej dutiny. Táto hygiena zahŕňa čistenie zubov, a to minimálne dvakrát denne. Takisto k tomu patrí minimálne opláchnutie ústnej dutiny od jedla, a to napríklad aj jednoduchým pitím čistej vody. Ale to nie je všetko! K zachovaniu zdravej ústnej dutiny vám pomôže aj Manuka med, ktorý znižuje baktérie a povlaky, ktoré spôsobujú zubný kaz.

Pozitívne účinky Manuka medu potvrdzujú testy, ktoré uskutočnila Katedra parodontológie Modernej dentálnej Univerzity a Výskumného centra v Indii. Jedna zo štúdií skúmala Manuka med tým, že výskumná vzorka jemne aplikovala med do priestoru medzi zubom a tkanivom ďasien, ktoré obklopujú všetky zuby. Následne počkali päť minút a potom dvakrát opakovali postup. Med bol aplikovaný dvakrát denne po jedle. Štúdia dospela k záveru, že Manuka med znížil tvorbu povlakov podstatne lepšie ako iné liečby.

V ďalšej štúdii s deťmi bol Manuka med nanesený dvakrát denne na povrch zubov. Po aplikácii boli deti poučené, aby udržali med v ústach, a to minimálne jednu minútu. Následne boli požiadaní, aby 30 minút po jedle nepili vodu a ani si nevyplachovali ústa vodou. Výsledok napokon ukázal, že sa významne znížil počet baktérií v ústnej dutine, ktorý má za následok vznik zubného kazu.  

Náš tip:

Vyskúšajte zubnú pastu Manuka, ktorá neobsahuje fluorid, SLS ani iné konzervačné látky. 

Na záver je dôležité spomenúť, že na tieto štúdie bol použitý Manuka med s vysokými hodnotami MGO™.