Manuka med a zdravé zuby bez kazov

Chcete sa vyhnúť zubnému kazu? Pridajte Manuka med k bežnej starostlivosti o ústnu dutinu.

Neznášate nepríjemný zvuk zubnej vŕtačky? Máte obavy zo zubného kazu a návšteve zubára sa vyhýbate ako čert krížu? 

Máme pre vás riešenie! K bežnej (dôkladnej a pravidelnej) starostlivosti o zuby pridajte Manuka med.

Nepríjemný zubný kaz zvyčajne naštartuje konzumácia cukrov v potravinách, ako napríklad chlieb, fazuľa, ovocie, zemiaky a ďalšie maškrty, ktoré sa s vytvorenými baktériami a kyselinami v ústach spoja do formy povlaku. Tento povlak sa potom usádza na zuboch a kyselina, ktorá je v povlaku prítomná sa časom premení na dieru v zube. Akonáhle sa do tejto diery (štrbinky) dostane jedlo a baktérie, vznikne zubný kaz.

Manuka med a zdravé zuby bez kazov

 Najlepší spôsob, ako tomuto procesu zabránime je pravidelná a dobrá hygiena ústnej dutiny. Táto hygiena zahŕňa čistenie zubov, a to minimálne dvakrát denne. Takisto k tomu patrí minimálne opláchnutie ústnej dutiny od jedla, a to napríklad aj jednoduchým pitím čistej vody. Ale to nie je všetko! K zachovaniu zdravej ústnej dutiny vám pomôže aj Manuka med, ktorý znižuje baktérie a povlaky, ktoré spôsobujú zubný kaz.

Pozitívne účinky Manuka medu potvrdzujú testy, ktoré uskutočnila Katedra parodontológie Modernej dentálnej Univerzity a Výskumného centra v Indii. Jedna zo štúdií skúmala Manuka med tým, že výskumná vzorka jemne aplikovala med do priestoru medzi zubom a tkanivom ďasien, ktoré obklopujú všetky zuby. Následne počkali päť minút a potom dvakrát opakovali postup. Med bol aplikovaný dvakrát denne po jedle. Štúdia dospela k záveru, že Manuka med znížil tvorbu povlakov podstatne lepšie ako iné liečby.

V ďalšej štúdii s deťmi bol Manuka med nanesený dvakrát denne na povrch zubov. Po aplikácii boli deti poučené, aby udržali med v ústach, a to minimálne jednu minútu. Následne boli požiadaní, aby 30 minút po jedle nepili vodu a ani si nevyplachovali ústa vodou. Výsledok napokon ukázal, že sa významne znížil počet baktérií v ústnej dutine, ktorý má za následok vznik zubného kazu.  

Náš tip:

Vyskúšajte zubnú pastu Manuka, ktorá neobsahuje fluorid, SLS ani iné konzervačné látky. 

Na záver je dôležité spomenúť, že na tieto štúdie bol použitý Manuka med s vysokými hodnotami MGO™.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie