Manuka med a jeho prínosy pre krásu

Manuka med je skvelým pomocníkom pre tých, ktorí majú problémy s pokožkou a vlasmi.

Manuka med je zázračný kozmetický prípravok, ktorý nám „namiešala“ príroda sama! Je skvelým pomocníkom pre tých, ktorí majú problémy s pokožkou a vlasmi. Prečítajte si o jeho účinkoch a prínosoch pre krásu.

Vedeli ste, že Manuka med nie je len skvelé prírodné antibiotikum?Je to aj zázračný kozmetický prípravok, ktorý nám „namiešala“ príroda sama! Manuka med je skvelým pomocníkom pre tých, ktorí majú problémy s pokožkou a vlasmi. Prečítajte si o jeho účinkoch a prínosoch pre krásu.

Manuka med a prinosy pre krásu

Čistí akné, kožné vyrážky a pleť

Med je prirodzeným čistiacim prípravkom. Ak máte akékoľvek akné – červené cystičky, hnisavé pupáčiky, póry alebo bolestivé akné, Manuka med vám ich postupne vylieči! A to všetko vďaka prírodnej antibakteriálnej látke a protizápalovým vlastnostiam. Aplikujte si každý deň Manuka med na tvár alebo vyrážky, aby upokojili podráždenie, znížili svrbenie a zápal.

Rozžiaruje a rozjasňuje pokožku

Manuka med má dokonca zjasňujúce vlastnosti! Je to spôsobené vysokým obsahom peroxidu vodíka, ktorý zosvetlí, rozžiari a rozjasní pokožku.

Lieči zápalové kožné stavy

Manuka med vám pomôže aj v prípade, že máte ekzém, rosaceu alebo psoriázu. Jeho liečebné schopnosti znižujú zápal, odrážajú kožné dráždivé mikróby a upokojujú podráždenú pokožku. Stačí ak Manuka med pravidelne aplikujete na poškodené miesto, necháte pôsobiť 10 minút a opláchnete teplou vodou.

Vyskúšajte náš 100% prírodný medový gél ktorý napomáha zlepšiť stav problematickej pleti. 

Osviežuje vlasy a podporuje ich rast

Manuka med obsahuje vitamíny a minerálne látky, ktoré vyživujú vlasové folikuly, podporujú rast vlasov, zahusťujú stenčujúce sa vlasy a zabraňujú ich vypadávaniu. Výborná je napríklad zábalová maska s citrónom, ktorá zjemní a osvieži vlasy.

Lieči jazvy a popáleniny

Manuka med dokáže liečiť aj jazvy či nepríjemné popáleniny. Stačí, ak nanesiete vrstvu medu na boľavé miesto, necháte pôsobiť niekoľko minút a opláchnete vlažnou vodou.

Zvlhčuje suchú pleť

Manuka med  je prírodný zvlhčovač, ktorý dokáže odviesť vlhkosť na suchej pokožke a zanechať ju dokonale hydratovanú.

Uzdravuje popraskané pery

Popraskané a šupinaté pery sú problémom hlavne v zime. Tomuto stavu zabránite tak, že budete pery pravidelne natierať Manuka medom.

Vyskúšajte náš balzam na pery s Manuka medom.

Eliminuje vrásky

Manuka med je známy ako prírodný antioxidant, ktorý odráža voľné radikály poškodzujúce kožné bunky. Tie ich zanechávajú „bez života“ tým, že z nich odstraňujú kyslík. Antioxidanty v Manuka mede bojujú proti voľným radikálom, čím odďaľujú jemné vrásky.

Vyvažuje pH pokožky

Naša pokožka je prirodzene mierne kyslá. Bohužiaľ, mnohé produkty na starostlivosť o pleť, najmä mydlá a čistiace prostriedky sú veľmi alkalické. Tým sa pH našej pokožky „vykoľají“ z rovnováhy a následne je suchá a vedie k tvorbe vrások. Manuka med má pH okolo 4,5, čo znamená optimálnu kyslosť.

Náš tip:

Navštívte sekciu venovanú  prírodným kozmetickým prípravkom ako sú medové masky na tvár, peelingy a masky na vlasy.