Srdečne Vás vítame

med_1080-668

Kedy je najvhodnejšie používať Manuka med? 

Jeho hlavná sezóna je teraz, počas jesene a zimy, keď ho môžete využiť na podporu imunity. Ak si na med spomeniete pri prvých príznakoch chrípky, či škrabaní v hrdle, môže Vám pomôcť cítiť sa lepšie už behom pár dní, alebo aj jednej noci.  Využiť ho však môžete celoročne ako zdravé sladidlo, alebo ako súčasť domácej prírodnej lekárničky. V našej ponuke sa medy rozlišujú obsahom látky metylglyoxal MGO – ktorá svojim vyšším prirodzeným obsahom v Manuka mede zabezpečuje jeho odolnejší typ antibakteriálnej aktivity. Tá v podstate dokonca zabezpečila aj to, že na Slovensku máme medicínsky upravený manukový med 100% hradený na recept z povinného poistenia v prípade nehojacich a baktériami infikovaných rán. 

Potvrdilo sa, že s obsahom MGO stúpa sila antibakteriálneho pôsobenia Manuka medu na baktérie a tak asi aj pravdepodobnosť, že pomôže. Neznamená to však, že keď si kúpite napríklad najdrahší med z našej ponuky MGO 1000+, tak sa Vám podarí vyriešiť závažnejší problém lepšie ako niekomu inému s rovnakým problémom, ktorý ho odstráni napríklad s medom MGO 250+. Za nás funguje tak, že pokiaľ má byť manuka tým produktom, ktorý pomôže, účinky by mal človek pociťovať v priebehu pár dní. Ak nenastane nejaká zmena, tak treba hľadať iné riešenie.

  • MGO 100+ je med vhodný na každodenné použitie, napríklad ako sladidlo do raňajok, či nápojov, alebo posilnenie imunity
  • MGO 250+ za nás jedna zo zlatých stredných ciest, kde človek môže overiť funkčnosť na svojom zdraví
  • MGO 400+ je druhou zlatou strednou cestou. Vhodná ak chcete mať tú "lepšiu" resp. najpredávanejšiu verziu Manuka medu
  • MGO 550+ patrí medzi najvyššie faktory v našej stálej ponuke
  • MGO 850+ a viac odporúčame v momente, keď ste sa snažili vyriešiť problém s medom MGO 550+ a cítili ste, že sa stav o niečo zlepšil, ale nie úplne.

Ak ste sa s Manuka medom náhodou ešte nestretli a chceli by ste o mede vedieť viac tak ste pravdepodobne na správnom mieste. Odpoveď môžete nájsť aj v sekcii Časté otázky o Manuka mede, alebo sa nám môžete kedykoľvek ozvať.

Cukrík nie je len sladkosť

Cítite, že na vás niečo lezie? Trochu vás bolí hrdlo? Ak práve nemáte po ruke med, pomôcť Vám môžu aj cukríky. Vďaka praktickému baleniu ich môžete mať všade so sebou a použiť už pri prvých príznakoch. Je to skvelý spôsob ako pomôcť hrdlu prírodnou cestou. Sú obohatené o vitamín C a všetky obsahujú Manuka med MGO 400+, ktorý sa do cukríkov pridáva tak, aby sa neprehrial. 

  • Citrónové cukríky sú príjemným osviežením a ak máte radi sladké je pravdepodobné, že si ich obľúbite
  • Čierne ríbezle patria medzi favoritov aj medzi najmenšími. Ak im chcete dopriať niečo prírodné, je to skvelá voľba
  • Zázvor a citrón sa hodí ak vás trápia bolesti hrdla, vďaka pridanému citrónu majú stále príjemnú chuť
  • Propolisové cukríky sú skvelou prvou pomocou pri bolestiach hrdla a spájajú v sebe to najlepšie – benefity medu a propolisu, ktorý v prípade, že ste stotožnený s chuťou propolisu prináša najväčšiu úľavu.

Čo ešte môže pomôcť môjmu zdraviu?

Manuka a jeho benefity sa dajú využiť naozaj rôznorodo. Maori, domorodí obyvatelia Nového Zélandu objavili účinky rastliny Manuka už dávno pred nami a Pomáha pri žalúdočných ťažkostiach, problémoch s pokožkou. V chrípkovom období môžete oceniť sprej do nosa, ktorý obsahuje med a propolis, alebo čaj Manuka Harvest vyrobený z listov manuka, ktorý je dokonalým spoločníkom na chladné večery. Ak by vás trápili problémy s pokožkou, alebo by ste sa chceli rozmaznať prírodnými produktami tak  by ste si mohli prísť na svoje vďaka našej medovej kozmetike.

Tipy na záver

s ktorými môžete skúsiť využiť potenciál našej ponuky produktov z manuky naplno.