Kanuka olej 10ml

29 € / ks
Na sklade
Môžeme doručiť do:
19.6.2024

Esenciálny olej z kanuky (Kunzea ericoides) je bohatý na alfa-pinén, zlúčeninu s antimikrobiálnymi, antioxidačnými a protizápalovými vlastnosťami. Výskumy ukazujú potenciálne zdravotné benefity alfa-pinénu pri liečbe infekcií, redukcii oxidačného stresu a zmierňovaní zápalov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kanuka olej - Kunzea ericoides

Ďalší výnimočný, prírodný produkt z Nového Zélandu je kanuka olej! Má naozaj bohaté využitie pre pokožku ale aj vlasy. Pochádza z novozélandského kríku kanuka (kunzea ericoides) ktorý rastie v regióne Eastern Cape. Získava sa parnou destiláciou listov a vetiev. 100% prírodný kanuka olej obsahuje viac ako 100 rôznych prírodných látok. Kľúčovou zlúčeninou, ktorá je zodpovedná za prirodzenú podporu zdravia a pohody vašej pokožky, je alfa-pinen. Alfa pinén prítomný v oleji Kanuka patrí do skupiny organických zlúčenín, ktoré sa nachádzajú v prírode. 

Core properties of Kunzea ericoides

Esenciálny olej z kanuky (Kunzea ericoides) je bohatý na alfa-pinén, zlúčeninu s antimikrobiálnymi, antioxidačnými a protizápalovými vlastnosťami. Výskumy ukazujú potenciálne zdravotné benefity alfa-pinénu pri liečbe infekcií, redukcii oxidačného stresu a zmierňovaní zápalov.

Ako ho môžete využiť? 

Koža:

Používajte Kanuka Oil s obľúbeným nosným olejom (napr. mandľovým alebo jojobovým). Stačí zriediť 1 diel kanukového olaja s 10 dielmi nosného oleja = t. j. 1 kvapka produktu na 10 ml mandľového alebo jojobového oleja. Takto vytvorený olej môžete použiť na začervenanú, podráždenú alebo veľmi suchú pokožku na tele, alebo aj na nohách.

Priama aplikácia:

Aplikovať ho môžete aj priamo na postihnuté miesto v malom množstve. Je určený len na lokálne použitie a pred aplikáciou na akúkoľvek oblasť pokožky je vhodné vykonať test na citlivosť, prípadnú alergiu.

Difuzér:

Môžete si ho vychutnať aj pridaním čistého oleja do difuzéra pre jeho upokojujúce a relaxačné účinky. Vhodné pre mladých aj starších. Pre difuzéry na báze vody použite 5 kvapiek oleja na 100 ml vody.

Kúpeľňa:

Využitie si nájde aj v bežných produktoch, ktoré v kúpeľni už máte, alebo pri vašich rituáloch starostlivosti o pleť, či ústa. Môžete pridať 10 kvapiek do emulzného roztoku ako je neutrálny šampón, neutrálna pena do kúpeľa alebo neutrálny olej do kúpeľa.

Ďalšie využitie:

  • Parný kúpeľ: Maximálne 5 kvapiek.
  • Výplach úst: Pridajte 1 až 2 kvapky kanuka oleja do pohára teplej vody a vypláchnite ústa.
  • Používať ho môžete ako rutinnú starostlivosť o ústnu dutinu na podporu zdravých ďasien a prevenciu zápachu z úst.

Vlasy:

Kanuka olej sa postará aj o zdraví vzhľad vašich vlasov a osvieženie vlasovej pokožky. Pridajte 1 až 2 kvapky kanuka oleja do svojho obľúbeného šampónu, aby ste dodali vlasom extra silu.M ôže sa používať aj na zmiernenie lupín a mastných vlasov.

Uštipnutie hmyzom:

Bude skvelou záchranou aj pri vašich potulkách v prírode, alebo pri posedení na terase, keď vám nedaju pokoj komáre. Naneste 1 kvapku oleja Kanuka priamo na postihnuté miesto, aby ste zmiernili svrbenie.

Vyrobiť si dokonca môžete aj svôj vlastný antibakteriálny / antimikrobiálny roztok v spreji:

Zrieďte 10 kvapiek oleja Kanuka na 100 ml vody, umiestnite do nádobky s rozprašovačom. 

Dôležité

Vždy zatvorte uzáver bezprostredne po použití, skladujte na chladnom a suchom mieste mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. Vždy uchovávajte mimo dosahu detí a len na lokálne použitie. Alergický test: Ak je táto oblasť po 48 hodinách červená, olej nepoužívajte. V prípade potreby zrieďte a použite zriedený.

Bezpečnostné informácie

Pred použitím sa vždy odporúča vykonať test na iritáciu, najmä u osôb s citlivou pokožkou. Neodporúča sa používať priamo na kožu bez lekárskej konzultácie. Ak ste tehotná alebo trpíte zdravotným problémom, pred použitím vyhľadajte lekára. Vyhnite sa kontaktu s očami. Nepoužívajte na porušenú alebo podráždenú pokožku. Ak sa objaví precitlivenosť, okamžite prestaňte používať. Vyhnite sa tomuto výrobku, ak ste alergickí alebo citliví. Nepoužívajte priamo na zvieratá bez poradenia sa s lekárom. Nie je určený na vnútorné použitie.

Predávkovanie a vedľajšie účinky

V nízkych dávkach je kanuka olej netoxický a nedráždi. Môžu sa vyskytnúť reakcie z precitlivenosti. Keďže kanuka olej je prírodný produkt, je potrebné venovať pozornosť dátumu spotreby. Olej po dátume spotreby môže oxidovať, čo môže zvýšiť riziko podráždenia pokožky. Kanuka olej sa môže aplikovať čistý, a teda priamo na pokožku (vyhnite sa očiam a otvoreným ranám), hoci olej nebol testovaný na podráždenie v dávkach vyšších ako 1 %.

Dodatočné parametre

Kategória: Manuka doplnky
Záruka: 12M od otvorenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: