Radosti mimo Manuky

Rád pomôžem, keď je to v mojich silách a nemusí sa to týkať našich produktov, či zákazníkov. Baví ma ľudskosť a príležitosť napomôcť zmene veciam, ktoré sú iným v podstate opodstatnene ľahostajné, alebo len neveria, že by mohli niečo ovplyvniť vlastným priložením ruky k dielu.

Mňa moja najivita priviezla k množstvu zázračných momentov, ktoré mi umožňujú prirodzene veriť v dobro a podporovať ho v čo najväčšej možnej miere.

Maličkosti, ktoré robia mnohí z nás

Covid KFC Marosova-radost

Na jednom z mojich občasných výletov do KFC na začiatku pandémie niekedy v Marci 2020 k môjmu oknu na aute prišiel pán z fotografie. Jasné, že som prehodnocoval, či otvoriť okno, aby som sa nenakazil a v rade asi piatich áut som bol vlastne jediný, ktorý mu okno otvoril, aby si ho vôbec vypočul.

Povznesenie sa nad predchádzajúcu skúsenosť

Váhal som otvoriť najmä kvôli tomu, že som sa pár dní pred tým už ohrozil. Rozdiel bol však v tom, že tento pán mal rúško a tak som sa nenechal ovplyvniť predchádzajúcim zážitkom jeho kolegu. Jeho žiadosť bola jednoduchá. Prial si niečo najlacnejšie z KFC. Tak som vypočítal, že by si zaslúžil presne to, čo som mal v pláne kúpiť sebe a kolegom z práce. Ako bonus som na základe tohto príbehu poslal manukový balíček ľudom do OZ Proti prúdu, aby som si doprial pocit, že som urobil maximum.


Toto bolo asi cez čiaru...

Naša prvá fotka

Prestavte si, že sa Váš život zamotá tak, že v momente, keď máte ísť na dôchodok sa Vám nepodarí zohnať chýbajúce doklady, ktoré v 1968 neposlal Váš zamestnávateľ a tak ste zrazu bez dôchodku s ďalšími starosťami, ktoré už nemáte šancu vyriešiť sami.

Z maličkosti riadna pohroma

Začne sa to maličkosťou... Neprihlásite sa na úrad práce, lebo nemáte žiadne skúsenosti, keďže ste na úrade práce za celý život neboli. Celý čas ste totiž mali iba jedného zamestnávateľa. Začínate mať problémy so zrakom a tak sa Vám vybavujú veci ťažšie a zrazu Vám vznikne dlh na zdravotnom poistení, následná exekúcia a v priebehu pár mesiacov prídete o zrak takmer úplne. Na operáciu samozrejme nemáte nárok, kvôli exekúcii zo zdravotnej poisťovni.

Takto chodíte po svete 2 roky, ľudia Vás vidia, prehliadajú, vyzeráte čím ďalej zanedbanejšie, prichádzajú návštevy z úradov a nikto Vám nevie pomôcť. Tak už ani prirodzene nemôžete veriť, že by ste to dokázali vyriešiť sami. Takže sa iba s pokorou staráte o 96 ročnú maminku, žijete z jej minimálneho dôchodku, dlhy sa kopia už aj na nájomnom, poslepiačky chodíte do najbližšieho obchodu, aby ste za akciové ceny nakúpili základné potraviny na prežitie a navarili.

Na každého z nás podľa mňa čaká príležitosť pomôcť a naučiť sa niečo nové. Či už je to zachránený psík, alebo mačička, prípadne pomoc priateľom, ale aj neznámym v rámci našich možností a schopností. Ja som sa do tohto príbehu mohol pustiť vďaka mojej najivite, našim uvedomelým zákazníkom, spoľahlivým partnerom, automatizácii, náklonnosti k dobru, ale aj svedomito vyberaným produktom, ktoré svojou kvalitou prinášajú radosť nielen nám.


Nepotreboval veľa

Peťo z Vajnorskej

Skrížil mi cestu v zimný večer na Vajnorskej ulici, kde ležal takmer neviditeľný v strede cesty. Tak som zastal asi 10 metrov pred ním, zapol výstražné svetlá a išiel zistiť, či mu viem pomôcť. Nedal som mu ani na výber a podgurážanému Peťovi ponúkol, že ho odveziem, kam si bude priať. Našou cieľovou stanicou sa tak stala železničná.

Stálo ma to pár kilometrov navyše...

...aby som neznámemu človeku v ťažkej situácii trošku trefne pomohol, aby neskončil horšie nielen on, ale aj človek, ktorý by ho mohol prejsť.


Račianske mýto - zábavka

Síce sa snažím nestarať do vecí, do ktorých ma nič nie je, ale

  • Ak mám pocit, že viem niečo užitočné urobiť, idem hlbšie a zaujímam sa.
  • Ak je to príliš ďaleko od mojich kompetencií, snažím sa neplytvať časom, neriešim.

V tomto prípade mi to vyšlo na 1:

Raz som skončil v protismere kvôli chýbajúcemu značeniu na križovatke. Cez Račianske mýto prejdú denne tisícky áut, tak človek ani nepredpokladá, že by tam mohla byť nejaká chyba, ktorá by sa dala napraviť a už vôbec nie, že by na to niekto z vedenia mesta mohol zareagovať.

Vyskúšal som to, čo ma stálo asi pol hodinu a pomocou google maps a skicára som načrtol môj návrh na zlepšenie a poslal na magistrát.

Realizácia návrhu netrvala viac ako mesiac a myslím, že to stálo za to. Ak veríte v náhody, vedzte, že toto bolo jedno z mála videí, ktoré sa mi podarilo natočiť len kvôli tomu, že mi práve prišiel stojan do auta na telefón.