Manuka Health o mede

NAJCHUTNEJŠIA SUPERPOTRAVINA PRÍRODY

Med Mānuka je výnimočný med, ktorý vyrábajú včely z nektáru novozélandského stromu Mānuka. Rozsiahly vedecký výskum preukázal, že má pozoruhodné funkčné vlastnosti a ľudia na celom svete si ho cenia pre jeho charakteristickú chuť a prirodzené účinky na imunitu a pohodu.

Med Mānuka sa vyrába len na Novom Zélande, a to len počas niekoľkých týždňov v lete, keď kvitne strom Mānuka, čo z neho robí skutočne vzácny dar prírody.

1

Mānuka Health - starostlivé spracovanie najlepšieho prírodného medu

Nie všetky medy Mānuka sú rovnaké, na to, aby vynikli ich najlepšie prírodné vlastnosti, je potrebná odborná starostlivosť. Ako priekopníci vedy o mede Mānuka a novozélandskí lídri v oblasti udržateľného včelárstva sme roky objavovali tajomstvo výroby najčistejšieho, najsilnejšieho a najchutnejšieho dostupného medu Mānuka.

Navyše náš med pochádza z udržateľných zdrojov, neobsahuje GMO, je surový a nepasterizovaný - skutočne ten najlepší z prírody.

Bohatý a prirodzene komplexný

Tmavšia farba, hustejšia štruktúra a lahodná výrazná chuť - od tejto najchutnejšej superpotraviny očakávajte krémovejší a bohatší zážitok. Je bohatý na účinné rastlinné zlúčeniny, antioxidanty, prebiotiká, vitamíny a stopové minerály, jeho chuť a vôňa sa nepodobajú žiadnemu inému medu na svete.

Med Mānuka, ktorý prekypuje prírodnými dobrotami, je skutočným všestranným prostriedkom pre pohodu.

1

3

Med Mānuka vyhľadávajú ľudia na celom svete, ktorí milujú rôzne prírodné spôsoby podpory zdravia.

Doterajšie výskumy odhalili potenciálne blahodarné účinky medu Mānuka v nasledujúcich oblastiach:

  • starostlivosť o rany a pokožk
  • zdravie a ochrana imunitného systému
  • upokojenie hrdla a kašľa
  • zdravie čriev a tráviaceho traktu
  • zdravie ústnej dutiny
  • prírodné zvýšenie energie

O Manuka mede je stále čo objavovať a ako lídri v oblasti vedy o mede Mānuka sme odhodlaní prehĺbiť naše poznatky o tejto silnej prírodnej superpotravine v prospech všetkých.

4

5

MĀNUKA MED JE TIEŽ SUPERPOTRAVINA PRE VAŠU PLEŤ

Manuka med na ošetrenie rán

Med Mānuka je známy svojimi účinkami pri ošetrovaní rán, má silnú a dlhotrvajúcu antibakteriálnu aktivitu, keď sa aplikuje na rany a poškodenú pokožku. Urýchľuje proces hojenia a pomáha predchádzať vzniku jaziev.

Klinické štúdie ukazujú, že je účinný proti širokej škále baktérií vrátane kmeňov odolných voči antibiotikám. Tieto jedinečné liečivé účinky sú dôvodom, prečo sa med Mānuka používa na ošetrovanie rán v nemocniciach na celom svete.

Manuka med na starostlivosť o pleť

Med Mānuka je obľúbený u kozmetických terapeutov a je ideálny aj na domácu starostlivosť o pleť. Keďže je vhodný pre všetky typy pleti, med Mānuka sa môže používať na všeobecné skrášlenie alebo na intenzívnejšiu starostlivosť o mimoriadne suchú, vyčerpanú, zhoršenú alebo problematickú pleť. Jeho použitie je veľmi jednoduché - stačí naniesť tenkú vrstvu na vyčistenú pleť a nechať pôsobiť aspoň 15 minút, potom jemne opláchnuť teplou vodou a pozorovať svoj nový lesk. Alebo vyskúšajte naše špeciálne vyvinuté ošetrenia pleti Mānuka.

6

NIE KAŽDÝ MED MĀNUKA JE ROVNAKÝ

7

Každá nádoba nášho medu Mānuka Health bola vyrobená, testovaná a bezpečne zapečatená priamo na Novom Zélande a je možné vysledovať pôvod včelára, od ktorého pochádza.

Buďte si istí, že dostávate ten najlepší med Mānuka

Výroba najčistejšieho a najsilnejšieho medu Mānuka si vyžaduje špeciálne znalosti a skúsenosti. Pri výbere značky sa zamerajte na nasledujúce skutočnosti:

Dôveryhodná novozélandská značka so špecializovanými spracovateľskými zariadeniami
 - vyrába sa a balí na Novom Zélande
 - vysledovateľný až k včelárovi
 - Certifikát MGO a UMF
 - Testovaná kvalita, čistota a pravosť

Ako si vybrať ten správny Manuka med?

Jednou z najčastejších otázok, ktoré nám kladú, je, ktorý med Mānuka si vybrať. Spoločnosť Mānuka Health je priekopníkom testovania MGO medu Mānuka, ktoré poskytuje vedecky overené meranie účinnosti medu a pomáha vám s istotou vybrať ten správny med Mānuka pre vaše potreby. Jednoducho povedané, čím vyššie je číslo MGO, tým je med účinnejší.

Ako všeobecné vodítko odporúčame.

  • Na použitie ako výživné sladidlo alebo na kulinárske účely - vyberte si nižšie čísla MGO 30+ až MGO 100+.
  • Na každodennú ochranu a zlepšenie pohody - vyberte MGO 250+ alebo MGO 400+
  • Na akútnejšie/cieľové použitie sa zamerajte na vyššie čísla - MGO 550+ a vyššie.

9

MGO - ČAROVNÁ PRÍSADA MĀNUKA

MGO je skratka pre metylglyoxal, prirodzene sa vyskytujúcu zlúčeninu, ktorá robí med Mānuka výnimočným a dodáva mu jedinečnú silu, vďaka ktorej sa tak odlišuje od iných medov.

V roku 2008, po prelomovom objavení MGO našimi výskumnými partnermi, vyvinula spoločnosť Mānuka Health systém klasifikácie MGO pre med Mānuka - zjednodušene povedané, čím vyšší MGO, tým vyššia účinnosť.

MGO je medzinárodne uznávaný návod, ktorý pomáha ľuďom s istotou nakupovať med Mānuka na základe dôveryhodných vedeckých poznatkov o prírodnej sile MGO.

Nižšie hodnoty MGO (30+ až 100+) odporúčame používať ako chutné a výživné sladidlo, MGO 250+ alebo 400+ ako každodennú podporu pohody a MGO 550+ a vyššie na akútnejšie a cielené použitie.

Manuka Health má certifikát MGO a UMF

Ikonická červená značka MGO informuje o množstve MGO v nádobe (ukazovateľ jeho sily a účinnosti) a značka UMF je nezávislým potvrdením novozélandského pôvodu, kvality a triedy. Pre európsky trh však Manuka Health s historického dôvodu používa iba označenie MGO.

UMF je dôveryhodná značka kvality, ktorá spotrebiteľom zaručuje, že dostávajú pravý novozélandský med Mānuka, a potvrdzuje jeho najvyššiu svetovú kvalitu. Združenie UMF Honey Association je tiež na čele popredného svetového výskumu medu Mānuka s cieľom pochopiť jeho výhody a kvalitu.

10