Letné radovánky s Manuka medom

Ako dovolenkujete? Doma, v záhrade, pri mori alebo pri jazere? Nech ste kdekoľvek vedzte, že Manuka med je vaším verným pomocníkom, ktorý vám osladí leto, pomôže pri popáleninách po slnení, hydratuje suchú pleť a posilní slnkom oslabené vlasy.

Ako si užívate leto, prázdniny a dovolenkový čas?

Veríme, že žijete naplno a že trávite voľno so svojou rodinou či priateľmi.

Leto je krásne, teplé, slnečné a zo všetkých ročných období aj najpozitívnejšie. Jar mu šliape na päty, pretože po dlhej a chladnej zime, sa každý z nás rád prebúdza do niečoho nového, čo práve ožíva. Jar a leto sa často spájajú s včeličkami, ktoré sa po prebudení zo zimného ničnerobenia vrhnú plnou parou vpred! Začnú opeľovať kvietky, stromy a rôzne rastliny, z ktorých vyrobia zlatý poklad – med.

Zatiaľ čo sa my opaľujeme a užívame si slnečné lúče, u protinožcov a v Oceánii majú včely „neplatenú dovolenku“. Na Novom Zélande je zima, a tak včely nemajú veľmi čo opeľovať. No ani sa nenazdáme a o chvíľu si svoje pozície vymeníme. Manuka med sa začne opäť vyrábať.

Manuka med z Nového Zélandu je jedinečný včelí produkt, ktorý medzi ostatnými medmi vyniká. Svojou chuťou, farbou, konzistenciou, no predovšetkým vlastnosťami. Z našich predchádzajúcich článkov môžete načerpať množstvo informácií o prínosoch Manuka medu, no v tomto letnom čase sa nám akosi pýta, pripomenúť, prečo by sme mali myslieť na med aj v lete.

Pýtate sa prečo? 

manuka med cez leto

Odpovedí je niekoľko. Medom si môžete osladiť vaše voľné slnečné dni napríklad tak, že si do limonády nepridáte cukor, ale Manuka med. Rovnako si môžete pripraviť chutné a osviežujúce nápoje, smoothie, dezerty či iné dobroty s Manuka medom, ktoré vám dodajú energiu v podobe prírodného sladidla.


Tým z vás, ktorí to na slniečku prepískli, dávame do pozornosti Manuka med, ktorý dokonale vyliečite popáleniny alebo popraskané pery. So slnkom takisto súvisí aj zvýšený výskyt akné, kožných vyrážok alebo štípancov od komárov či iných potvoriek. Vyliečte si chorú pokožku, natrite si na poškodené miesto Manuka med a dajte zbohom nepríjemným a neestetickým kožným nedostatkom. Ak dovolenku trávite pri mori, môže sa vám stať, že bude vaša pokožka vysušená. Manuka med vám aj v tomto pomôže! Vďaka medovým maskám bude nielen vaša pleť, ale aj vlasy hydratované, pevné a krásne.

hriesne-drahy-manuka-med
 
Aktuality.sk
 
Co je Manuka med