Dávajte si pozor, aký balzam si nanášate na pery!

Balzamy na pery pomáhajú najmä počas zimy a  slnečných dní. Ak máte problém so suchými a popraskanými perami, mali by ste vedieť, že ich zloženie vám niekedy poškodí. Preto si dajte záležať pri výbere balzamu na pery a zvolte radšej tie s prírodným zložením.

Čo by ste mali o balzamoch na pery vedieť?

Sven balzam

Nemecká spotrebiteľská organizácia Stiftung Warentest nedávno zistila, že až 18 z 38 testovaných balzamov na pery obsahovalo škodlivé uhľovodíky, ktoré môžu mať dopad na naše zdravie. Ďalej zistili, že ročne zjeme nevedomky až štyri 5 g tyčinky balzamu na pery. Nielen táto spotrebiteľská organizácia, ale aj ďalšie upozorňujú na to, aby sme dôkladne zvážili, čo si na naše citlivé pery počas zimy alebo leta nanesieme.

Výsledky testov ukázali, že aj najznámejšie balzamy a dokonca aj tradičný Jelení loj, obsahujú nasýtené uhľovodíky, ktoré sa hromadia najmä v pečeni a slezine. Ďalším nedostatkom je aj obsah aromatických uhľovodíkov, ktoré sa označujú ako potenciálne rakovinotvorné.

Viacerí výrobcovia kozmetiky používajú tieto látky z minerálnych olejov, a to kvôli zvlhčujúcemu efektu a tvorbe lesklého vzhľadu. Balzamy na pery, ktoré tieto látky obsahujú sú podľa spotrebiteľských organizácií nebezpečné, a to nielen kvôli častému používaniu, ale najmä kvôli tomu, že časť z balzamov aj reálne skonzumujeme.

 A čo teraz? Aký balzam máte používať?

Lip Balmy - balzam na pery

Ak vás tieto nelichotivé výsledky testovania vyrušili, nemusíte zúfať. Je tu niečo, čo vašim perám pomôže nielen počas horúcich slnečných dní, ale predovšetkým v zime, kedy sú pery najcitlivejšie. A to všetko na čistej prírodnej báze!

Prírodná kozmetika Sven's Island, ktorá vyrába skutočne 100% prírodné produkty, vyrobené zo stromov a rastlín na panenskom ostrove neďaleko Nového Zélandu, má vo svojom úzkom portfóliu aj skvelé balzamy na pery. Aj tie sa konečne dostali na slovenský trh a jeden z nich môžete vyskúšať aj vďaka nášmu eshopu.

Lip Balmy – balzam na pery je vyrobený z včelieho vosku, požltového a kokosového oleja, oleja z marhuľových jadier, mäty priepornej, manuka listov, s vitamínom E a z bambuckého masla.Zloženie balzamu je zo 100% prírodných zložiek a všetky z nich sú jedlé. Avšak balzam je predovšetkým určený na vonkajšie použitie.

Výhodou Lip balmy je účinné hojivé ošetrenie suchých, popraskaných a „vyštípaných“ pier. Vďaka manuka včeliemu vosku obsahuje antibakteriálne a antivírusové látky, ktoré pomáhajú pri prevencii a liečbe oparov.