Raňajky u Manuky, namiesto u Tiffanyho

Máme pre vás Raňajky u Manuky – recept na sušienky s Manuka medom, ovsenými vločkami, kešu, kokosom a zázvorom.

Pozývame vás na Raňajky u Manuky, ktoré sa môžu podobať tým u Tiffanyho, akurát Manuka med je tým pravým šperkom a ingredienciou, ktorá sa postará o vaše zdravie, krásu a pohodu. Ako? Napríklad sušienkami s ovsenými vločkami, kešu, kokosom a zázvorom.

Aj vám ráno robí deň?

Nielen dobrý spánok a oddýchnutý organizmus vedia urobiť dobré ráno. Raňajky sú dôležitou, ak nie najdôležitejšou súčasťou každého dňa. Zdravý, výdatný a chutný štart by si mal dopriať každý, kto sa chce počas každodennej námahy cítiť sviežo a vitálne.

Dnes by sme vás chceli pozvať na Raňajky u Manuky.

Tie u Tiffanyho sú pre iných, ktorí hľadajú iba pomyselný zmysel života, založený na materiálnych veciach, bohatstve či šperkoch...

My máme pre vás iný poklad – Manuka med, ktorí patrí medzi jedinečné klenoty prírody. Tento skvelý med „vyrábajú“ usilovné včely v Novom Zélande a jeho mimoriadne silné účinky vás ozdobia zvnútra aj zvonka. Ak sa chcete páčiť navonok, vyskúšajte naše medové masky či iné tipy a triky, ktoré budú vašu pokožku hydratovať, vyživovať, liečiť a chrániť. V prípade, že chcete posilniť imunitu, vyhnúť sa chorobám, chrípke a prechladnutiu alebo chcete do vášho jedálnička „primiešať“ vitamíny, antioxidanty a prírodné antibiotiká, môžete siahnuť po Manuka produktoch.

Alebo, môžete začať deň s raňajkami u Manuky so skvelým receptom, ktorý sme si pre vás pripravili.

Na prípravu sušienok budete potrebovať:Raňajky u Manuky, namiesto u Tiffanyho

  • 3 a pol šálky ovsených vločiek
  • Pol šálky kešu orieškov
  • 1 a pol šálky kokosových lupeňov alebo strúhaného či čerstvého kokosu
  • 2 čajové lyžičky mletej škorice
  • Štvrť čajovej lyžičky mletého muškátového orieška
  • Štvrť čajovej lyžičky strúhaného zázvoru
  • štvrť šálky jablkovej šťavy
  • 1 čajovú lyžičku vanilky alebo vanilkového (nie vanilínového) cukru
  • 2 lyžice kokosového oleja
  • 2 alebo 3 lyžice Manuka medu

Postup:

Predhrejte rúru na 300°C. Pripravte si formu na sušienky cookies a vymastite ju kokosovým olejom. Zmiešajte ovsené vločky, oriešky, kokos, škoricu, muškátový oriešok a vanilku vo väčšej miske. Manuka med, jablkovú šťavu, zázvor a kokosový olej takisto zmiešajte v osobitnej miske a následne obe zmesi dôkladne zmiešajte do jedného celku. Zmes postupne rozložte na formu a pečte približne 45 minút s tým, že každých 15 minút budete formu v rúre otáčať do strán (aby sa sušienky upiekli rovnomerne).Zlatohnedé upečené cookies uchovajte vo vzduchotesnej nádobe.

Náš tip: 

Na to aby ste si mohli raňajky poriadne vychutnať, pripravte si chutné a zdravé sušienky s našimi medmi s označením MGO™ 30+.

Prajeme vám dobrú chuť a zdravý vstup do každého dňa s Manukou!

Ďaľšie naše recepty nájdete v našej rubrike venovenej receptom.

Manuka kurkumový mliečny nápoj
 
Recepty s Manuka medom_2
 
Co je Manuka med