Olivový olej Oro del Desierto - 100ml

Darček k nákupu
Značka: Oleamo.sk
60 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Dokonalý nielen svojou chuťou a kvalitou, ale aj praktickou veľkosťou balenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Exkluzívny olej z púšte v Španielsku, pre nás na Slovensko dováža Michal s jeho rodinou..

Michal je človek, ktorý sa zaľúbil do rôznorodosti chutí olivových olejov, tak ako my do Manuky a na svojej stránke oleamo.sk pre slovenských zákazníkov ponúka tie najexkluzívnejšie oleje, ktoré sa umiestnili na popredných miestach v celosvetových súťažiach. Objavujte s Michalom nepoznané chute olivových olejov.

Tento exkluzívny olivový olej vznikol precíznym výberom tých najlepších vzoriek odrôd Arbequina, Hojiblanca a Picual. Olivy sú zbierané medzi koncom októbra a začiatkom novembra, čo signalizuje intenzívnu ovocnú a trávnatú chuť a vysoký obsah polyfenolov.

Senzorický profil Zlato z púšte pochádza z ekologickej a energeticky nezávislej farmy v jedinej púšti v Európe. Ich precízna práca prináša výsledky ako najlepší bio olivový olej podľa organizácie Worlds best olive oils v roku 2014/2015, druhé miesto bio 16/17, tretie miesto bio 17/18 a dlhoročný víťaz svetových cien, v publikácii Flos Olei 2016 a 2018 získal ocenenie najlepší bio olivový olej roka. Stačí si ho dať iba ako prílohu na namáčanie pečiva a zážitok je gurmánsky. Zaujímavý je aj v rôznych kombináciách - napríklad s pomarančom a vanilkovou zmrzlinou. Vôňa Vôňa čerstvo pokosenej trávy, rajčín, zelených olív, citrusu a orechov. Chuť Na jazyku sa pohrávajú veľmi jemné prvky artičoku, byliniek a paradajok so zeleným banánom. Chutí exkluzívne ovocne a končí dlhou jemne korenistou dochuťou. Kombinácie s jedlami Ideálny na všetky typy šalátov, na grilované a pečené mäso a ryby, cestoviny a krémové polievky. Dochutí pečenú zeleninu a vie zažiariť aj v netradičných kombináciách, napr. s pomarančom.

Väčšie balenia a aj kopec iných vyberaných olejov nájdete na stránke Michalovej rodiny.

Oro del Desierto - oleamo.sk

 

Dodatočné parametre

Kategória: Archív darčekov
Záruka: 31.12.2022
Hmotnosť: 0.1 kg
Pôvod: Tabernas, Španielsko
Odroda: Picual, Hojiblanca, Arbequina
Intenzita: medium
Kyslosť: 0,15 %
Polyfenoly: 459 mg/kg
Peroxidy: 2,3 meq.O2/kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: