Je med účinnejší ako antibiotiká?

Med alebo antibiotiká? Príroda alebo medicína? Čo je lepšie? A čo je účinnejšie?

Nedávny výskum z USA hovorí o tom, že med by mal byť použitý ako prvý krok na obranu proti bakteriálnej infekcii, a to skôr, než bežné antibiotiká.

Názorov na túto tému je mnoho, avšak na úvod by sme chceli upozorniť, že aj med aj antibiotiká sú účinné a bežne používané prostriedky na liečbu infekcií a rôznych chorôb. Dôležité je však vedieť, kedy siahnuť po prírodnom liečive a kedy po lieku z lekárne.Nedávny výskum z USA hovorí o tom, že med by mal byť použitý ako prvý krok na obranu proti bakteriálnej infekcii, a to skôr, než bežné antibiotiká, ktoré boli (niekedy nedbanlivo) predpísané lekármi.

med vs antibiotika

Výskum, ktorý uskutočnila Univerzita Salve Regina v americkom Newporte zistil, že čoraz viac druhov baktérií sa stáva odolnejšími voči bežným antibiotikám. Podľa vedcov je surový prírodný med oveľa lepší ako prirodzené antibiotiká a mal by sa konzumovať ako prvý.Vo výskumnej správe sa hovorí aj o tom, že viac ako 2 milióny ľudí ročne sa nainfikuje rezistentnými (odolnými) baktériami, ktoré sa stávajú čoraz viac nekontrolovateľnými. Ďalšou skutočnosťou je, že použitie bežných antibiotík môže poškodiť dobré baktérie nachádzajúce sa v črevách, a to vedie k dlhodobým chorobám, ktoré súvisia s výskytom húb a plesní.

Spomínaný výskum bol preukázaný použitím štandardného medu, avšak Manuka med z Nového Zélandu má ešte väčšiu účinnosť proti baktériám a môže regulovať prítomnosť infekcie MRSA (“superbacil” – baktéria zlatého stafylokoka, ktorý je odolný voči množstvu bežných antibiotík).

Toto tvrdenie umocňuje ďalší výskum, ktorý sa uskutočnil na Univerzite Waikato na Novom Zélande a potvrdzuje, že Manuka med s prirodzeným obsahom MGO dokáže úplne odstrániť dlhodobé infekcie MRSA. Práve tento výskum viedol k zvýšenému dopytu po Manuka mede, a to najmä v nemocniciach po celom svete, ktoré bojujú s rezistentnými bakteriálnymi infekciami.

Náš tip: 

Vyberte si niektorý z našich medov zo širokej ponuky.

 

 

Manuka med – unikát medzi medmi
 
Prírodné masky s manuka medom
 
Recepty s Manuka medom_2