Opaľovací krém SPF50 Skinnies Kids - Sun Buster 35ml

Darček k nákupu
Značka: Skinnies
150 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Skinnies Kids Sun Buster je stvorený pre deti milujúce dobrodružstvo, ktoré sa radi bláznia na slnku a vo vode. 

 • UVA/UVB ochrana na 2 hodiny
 • vode odolný a bezpečný pre vodné ekosystémy

Detailné informácie

Podrobný popis

Sungel Skinnies KIDS Sun Buster SPF50 Sungel je špeciálne vyvinutý pre deti a bábätká (od 3 mesiacov) a je vodeodolný až 2 hodiny, aby deti zostali dobre a trvalo chránené aj pri plávaní a hraní. Vďaka unikátnemu zloženiu Organogel nezostávajú žiadne biele zvyšky, čo uľahčuje aplikáciu opaľovacieho krému.

Ochrana pred slnkom pre deti a dojčatá (od 3 mesiacov)

 • Chráni s SPF 50
 • Bez obsahu vody
 • Vydrží až 5-krát dlhšie ako bežné značky opaľovacích krémov
 • Vodeodolné až 2 hodiny
 • Nezanecháva biele zvyšky
 • Vhodné na tvár aj telo
 • Bez parabénov, konzervačných látok, alkoholu a parfumov
 • 100% vegánsky a Cruelty Free
 • Priateľský k útesom

Aktívne zložky: Uvinul A Plus, Bemotrizinol, Octocrylene*

Neaktívne zložky:
Bentonite, Butyloctyl Salicylate, Coco-Caprylate, Dicaprylyl Carbonate, Diisopropyl Adipate, Isopropyl Palmitate, Propylene Carbonate, Stearalkonium Hectorite, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Triacontanyl PVP, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Aloe Leaf Extract, Coconut Sweetie Hypoallergenic Aroma.

Bezpečný pre útesy podľa havajských noriem na ochranu pred slnečným žiarením..

*Octocrylene je substituovaný akrylát a používa sa ako svetelný stabilizátor, UV absorbér a UV filter v kozmetických výrobkoch a výrobkoch osobnej starostlivosti.

V júli 2022 SCCS Scientific Committee on Consumer Safety potvrdili svoje stanovisko k oktokrylénu. Vzhľadom na obavy súvisiace s jeho potenciálnymi vlastnosťami narúšajúcimi endokrinný systém dospel SCCS k záveru, že oktokrylén je bezpečný ako UV filter v koncentráciách do 10 % v kozmetických výrobkoch, ak sa používa jednotlivo.Oktokrylén sa považoval za bezpečný aj pri kombinovanom použití opaľovacieho krému alebo mlieka, spreja s pumpičkou na opaľovanie, krému na tvár, krému na ruky a rúžu v koncentrácii do 10 % (v súlade so súčasnými obmedzeniami). VVBS - Qualified validation/verification bodies však dospel k záveru, že oktokrylén v koncentráciách 10 % alebo vyšších v spreji na ochranu proti slnečnému žiareniu nie je bezpečný na kombinované použitie. V takýchto výrobkoch sa výbor domnieva, že oktokrylén je bezpečný, ak jeho koncentrácia nepresahuje 9 % pri použití spolu s krémom na tvár, krémom na ruky a rúžom s obsahom 10 % oktokrylénu.

SCCS uviedol, že „hoci z niektorých štúdií in vivo existujú náznaky, ktoré naznačujú, že oktokrylén môže mať endokrinné účinky, dôkazy v súčasnosti nie sú dostatočne presvedčivé na to, aby umožnili odvodiť špecifický toxikologický východiskový bod súvisiaci s endokrinným systémom na použitie pri hodnotení bezpečnosti“

Hoci bola hlásená kontaktná senzibilizácia na Octocrylene, počet hlásených prípadov alergickej kontaktnej dermatitídy sa zdá byť zanedbateľný vzhľadom na rozšírené používanie tejto zložky.

Zdroj: https://criticalcatalyst.com/octocrylene-restriction-in-cosmetic-products-placed-in-the-european-union/

Dermatológovia odporúčajú, aby sa oktokrylénu vyhýbali tí, ktorí majú citlivú pokožku alebo kožné problémy, ako je rosacea alebo ekzém. Toto odporúčanie nám príde rozumné a v prípade, ak máte takéto starosti, odporúčame vyskúšať minerálne opaľovacie krémy Earth's Kitchen alebo Savvy Touch, ktorý je s konzistenciou bežných SPF krémov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: