Opaľovací krém SPF50 Skinnies CONQUER Pro Performance 35ml

Darček k nákupu
Značka: Skinnies
180 € / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Športový opaľovací krém, ktorý vás nebude štípať v očiach. Jednoducho a príjemne roztierateľný opaľovací krém s faktorom SPF50. Ideálne pre športovcov a dovolenkárov so 4 hodinovou vodeodolnosťou a UVA/UVB ochranou.

  • UVA/UVB ochrana na 4 hodiny
  • vodeodolný

Detailné informácie

Podrobný popis

Skinnies je bezvodý prírodný opaľovací krém s vysokou ochranou, takže menej je viac!

  • ľahko sa rozotiera a pracuje s tónom vašej pleti.
  • Ideálne pre outdoorových dobrodruhov a nadšencov oceánov.
  • UVA/UVB ochrana na 4 hodiny.

Bezvodá technológia Skinnies Organogel™ vytvára na pokožke okamžitú číru vrstvu, ktorá drží UV filtre na mieste dlhšie a neodparuje sa z pokožky, keď sa potíte. Vyrobené z prírodného novozélandského oleja Manuka pre výživu pokožky.

  • BEZ parabénov, konzervačných látok, vôní a alkoholu.

Športový opaľovací krém SPF50 Skinnies Conquer with Manuka Oil splnil tvrdenie na štítku SPF a požiadavky na širokospektrálnu ochranu v testovaní spotrebiteľov z roku 2020.

Aktívne zložky: Uvinul A Plus, Bemotrizinol, Octocrylene*, Zinc Oxide. 

Neaktívne zložky: 
Bentonite, Butyloctyl Salicylate, Coco-Caprylate, Dicaprylyl Carbonate, Diisopropyl Adipate, Isopropyl Palmitate, Propylene Carbonate, Stearalkonium Hectorite, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Triacontanyl PVP, Leptospermum Scoparium Oil (manuka oil).

*Octocrylene je substituovaný akrylát a používa sa ako svetelný stabilizátor, UV absorbér a UV filter v kozmetických výrobkoch a výrobkoch osobnej starostlivosti.

V júli 2022 SCCS Scientific Committee on Consumer Safety potvrdili svoje stanovisko k oktokrylénu. Vzhľadom na obavy súvisiace s jeho potenciálnymi vlastnosťami narúšajúcimi endokrinný systém dospel SCCS k záveru, že oktokrylén je bezpečný ako UV filter v koncentráciách do 10 % v kozmetických výrobkoch, ak sa používa jednotlivo.Oktokrylén sa považoval za bezpečný aj pri kombinovanom použití opaľovacieho krému alebo mlieka, spreja s pumpičkou na opaľovanie, krému na tvár, krému na ruky a rúžu v koncentrácii do 10 % (v súlade so súčasnými obmedzeniami). VVBS - Qualified validation/verification bodies však dospel k záveru, že oktokrylén v koncentráciách 10 % alebo vyšších v spreji na ochranu proti slnečnému žiareniu nie je bezpečný na kombinované použitie. V takýchto výrobkoch sa výbor domnieva, že oktokrylén je bezpečný, ak jeho koncentrácia nepresahuje 9 % pri použití spolu s krémom na tvár, krémom na ruky a rúžom s obsahom 10 % oktokrylénu.

SCCS uviedol, že „hoci z niektorých štúdií in vivo existujú náznaky, ktoré naznačujú, že oktokrylén môže mať endokrinné účinky, dôkazy v súčasnosti nie sú dostatočne presvedčivé na to, aby umožnili odvodiť špecifický toxikologický východiskový bod súvisiaci s endokrinným systémom na použitie pri hodnotení bezpečnosti“

Hoci bola hlásená kontaktná senzibilizácia na Octocrylene, počet hlásených prípadov alergickej kontaktnej dermatitídy sa zdá byť zanedbateľný vzhľadom na rozšírené používanie tejto zložky.

Zdroj: https://criticalcatalyst.com/octocrylene-restriction-in-cosmetic-products-placed-in-the-european-union/

Dermatológovia odporúčajú, aby sa oktokrylénu vyhýbali tí, ktorí majú citlivú pokožku alebo kožné problémy, ako je rosacea alebo ekzém. Toto odporúčanie nám príde rozumné a v prípade, ak máte takéto starosti, odporúčame vyskúšať minerálne opaľovacie krémy Earth's Kitchen alebo Savvy Touch, ktorý je s konzistenciou bežných SPF krémov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: